Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Folytassam a Pascalt vagy...

Folytassam a Pascalt vagy kezdjek egy új nyelvet? (érettségire)

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, és eddig a Pascalt tanultuk infó órán. Elkezdtem itthon is foglalkozni vele, de a minap bejelentette a tanár, hogy elmegy az iskolából jövőre.

Kapunk egy másik tanárt, aki valószínűleg nem Pascalt fog tanítani. Szóval a kérdés, hogy akkor tanuljak itthon egy másik nyelvet vagy maradjon a Pascal?



2019. márc. 1. 16:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
akkor azt (java)! üdítő kivétel....
2019. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"Még hozzá sajátos célokra, nem pedig arra, hogy abban összetettebb alkalmazásokat írjanak"


ehhez képest rohadtul mindenki pythont használ arra, amire csak tud


"akár compilert, operációs rendszert, mikrokontroller firmware-ét, low level drivert, API-t, 3D engine-t, valós idejű, sebességkritikus alkalmazást, amit akarsz."


A legtöbb programozó k urvára soha nem fog operációs rendszert, compilert, low level drivert, API-t, 3D engine-t meg hasonlókat írni, hanem egy irodában fog ülni Pajeettel és webszarságokkal fog foglalkozni. De ha már itt tartunk, pascalban sem fogod ezeket a dolgokat csinálni, sőt, mi több, pascalban még webszarságokat se fogsz írni.


# 8: Tudom, hogy a közoktatás egy gőzölgő szarkupac, de attól még nem muszáj egy második tányérral is kérni belőle.

2019. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy a közoktatás egy gőzölgő szarkupac"

Nem a közoktatás színvonala miatt használnak Pascalt, hanem mert nem mindenki akar/tud programozó lenni/nem képes rá, így egy egyszerűbb - pont oktatásra kitalált, sztenderdizált (ISO 7185), jelenleg is karbantartott fejlesztőkörnyezetekkel rendelkező - nyelvvel jobban boldogulhat, nem kell egyből (tanulói szempontból) "nehezebb" nyelvvel kezdeni.


"hanem egy irodában fog ülni Pajeettel és webszarságokkal fog foglalkozni"

Vagy még azzal se. Ha meg programozással akar foglalkozni, akkor eleve olyan képzésre jelentkezett (szakgimnázium)/jelentkezik (egyetem) meg otthon/szakkörön továbbképzi magát (eleve informatikában az autodidakta tanulás fontos).

2019. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

#12:

Kár volt neked ezt a hsz-t megírnod. Gyakorlatilag minden mondatod fals.

Pythonban nem azt ír meg mindenki, amit csak tud, hanem azt amit abban érdemes.


"A legtöbb programozó k urvára soha nem fog operációs rendszert, compilert, low level drivert, API-t, 3D engine-t meg hasonlókat írni, hanem egy irodában fog ülni Pajeettel és webszarságokkal fog foglalkozni."


A legtöbb programozó tökön is lőné magát, ha a lehetőségei a pythonra korlátozódnának.

A programozók nem csak azok, akiket te annak gondolsz, hanem azok is, akik lefejlesztik a mosógépek, smart TV-k, űrszondák oprendszerét, akik bedolgoznak a szabadidejükben apache-nak, vagy egyik-másik linux disztrónak, netán foglakoznak a saját szakterületük problémáival.


"De ha már itt tartunk, pascalban sem fogod ezeket a dolgokat csinálni, sőt, mi több, pascalban még webszarságokat se fogsz írni."


Gondolod te.

De azért javaslom, nézz utána a DWS-nek, fpWEB-nek, hogy picit képbe kerülj azzal kapcsolatban, amiről tájékozatlanságod okán olyan buta kijelentéseket teszel.

Én mondjuk nem használom a DWS-t, mert ami nekem kell azt megírom natív, hiába kerül sokkal több időbe, mert nálam a sebesség elsődleges szempont.


Még annyit, hogy a pascal ma is él, köszöni jól van, a háttérbe szorulása pedig elsősorban annak köszönhető, hogy a legdrágább fejlesztő eszközök éppen a pascal alapúak, kivéve a freepascalt. Forintban mérve milliós nagyságrend az embarcadero-nál a delphi, de más commercial fordítók (pl ROS) is elég sokba kerülnek.


Hogy mennyire nem halott, arról te is meggyőződhetsz, itt:


[link]

2019. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Most már, hogy ki vitáztátok magatokat maradjak a Pascalnál vagy Python/Java? :D
2019. márc. 1. 22:42
 16/18 anonim ***** válasza:

Maradj a Pascal-nal. :)

Amúgy tanultatok OOP-t?

2019. márc. 2. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem, még nem tanultunk.
2019. márc. 2. 13:07
 18/18 anonim ***** válasza:

Akkor ne akarj csak úgy magadtól belevágni a C#-ba vagy a Java-ba. Vagyis belevághatsz, de a lényeget nem fogod érteni.

"Megvárhatom az új tanárt, de az már csak jövő tanévben jön.. Addig üljek a seggemen?"

Nagyjából igen, mivel ha jól értem, még nem tudod, melyik lesz az új nyelv.

2019. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!