Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gazdaságinformatikus diplomáva...

Gazdaságinformatikus diplomával felvesznek junior programozóként?

Figyelt kérdés
Mennyire hátrány egy proginfóshoz képest?
2019. márc. 9. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Hát egészen mást tanul egy gazdinfós mint egy programozó

Ettől függetlenül nem a végzettség, hanem a tudás ami számít

2019. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs jelentkező az állásra, akkor nyilván fel. De ha 1 ember kell és egy proginfós és közted kell választani, akkor elég valószínű, hogy nem te leszel.
2019. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

az a kérdés milyen területen akarsz dolgozni


ha üzleti szoftvereket akarsz fejleszteni vagy adatelemzéssel akarsz foglalkozni még akár előnyben is lehetsz


ha pedig vérbeli fejlesztőmunkát akar csinálni akkor meg eleve észszerűbb ha prog szakon tanul az ember

2019. márc. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Egyáltalán nem hátrány.


Hozzánk még egy péket is felvettek.

Nem a papír számít, hanem a teszt, amiket adunk, hogy lássuk, mihez értesz. Ha nem ismered, mi az a bigO, vagy nem tudsz egy dijkstrát értelmezni, vagy éppen bit műveleteket nem tudod, nem tudsz kilépni a vi-ból, vagy fogalmad sincs, mit csinál az ls 2>&1 parancs, nem tudsz pszeudo nyelven egy éppen adott problémára algoritmust írni, akkor nálunk lehet 6 doktorid is informatikából, 4 szót fogsz hallani: "köszönjük szépen majd értesítjük". És nem fogunk értesíteni. De ha végzettségtől függetlenül ezeket tudod, de legalább 65%-át, akkor tárt karokkal várunk, a próbaidőben úgyis kiderül, hogy egymásnak valók vagyunk-e.


A papír, csak papír. Nagyon jó progmatosok vannak ELTÉről, de ott is van, aki elvégezte, és képtelen a társas életre, nem tud csapatban, sem egyénileg dolgozni és fogalma sincs arról, amit végzett. A többi papír meg végkép csak arra jó, hogy a saját lelked símogassad vele. Az egyetemi tudás régóta kevés a munkánkhoz. És az egyetem ennek érdekében nagyon keveset hajlandó lépni, hiába vannak próbálkozások civil, céges és diák oldalról.


Az a lényeg, hogy nyitott legyél, jó legyen a gondolkodásod és hajlandó legyél tanulni a munkahelyen is.

2019. márc. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

#4 Csak a leírásod alapján elég szemét hely lehet, engem még ha értesítenétek egy állásintejó után akkor se venném fel a telefont, pedig én tudom hogy kell kilépni vi-ből, de szivassátok anyátok:D

No mindegy, csak a kérdező érdekében kívántam megjegyezni, hogy a legtöbb helyen normális felvételi van, junior esetén igen sokat számít mennyire lelkes az illető, milyenek a logikai skilljei, mennyire akar tanulni, mellé pedig nyilván van több-kevesebb szakmai rész. Egyáltalán nem szokás olyan marhasáogat kérdezni, mint vi parancsok.

2019. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Nos, ezt a formulát nagyjából a legtöbb helyen használják. :)

Szóval ha neked ennyiből kiderül, hogy nem akarsz ilyen helyen dolgozni, van egy jó hírem nem kell :)


A szövegértéssel is gondjaid voltak, nem fogtad fel, hogy mekkora részt kell teljesíteni a feladatokból.


Az kiderült, hogy már az első olyan feladatnál, ami számodra ismeretlen, vagy kényelmetlen (vi-ból való kilépés) és máris felmondasz. Ez a hozzáállás, ami semmilyen munkahelyen nem állja meg a helyét. Még árufeltöltőként sem.


Az, hogy meg sem próbálod megkeresni Google-ön, és nem is tudod, hogyan kell egy futó alkalmazást kilőni linuxon egy másik terminálból, de még csak meg sem kérdezed a kollégákat, hanem egyszerűen feladod az adott karriert, az egyet jelent: zéró problémamegoldó képességed van. Amivel nincs gond, csak nem vagy olyan helyre való, ahol olyan feladatokat kapsz, amin gondolkodni is kell, hanem olyan helyre való vagy, ahova begyakorolt feladatokat kell csinálni fejlődés nélkül. És az nem programozós állás.

2019. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Amit a 2-es ír az butaság. Nem élvez előnyt egy proginfós diploma, a tudás alapján fognak felvenni. Senkit nem érdekel melyik szakon végeztél.
2019. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát én nem tudom ti merrefelé dolgoztok meg mit, de én eddig csak olyat láttam, ahol az se érdekelt senkit ha varázsolni tudsz, ha nincs róla papírod :D
2019. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!