Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Európában milyen a játékfejles...

Európában milyen a játékfejlesztési ipar? Van munka?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a játékokat és a programozást is. Ebből kiindulva nyilván még izgalmasabb lenne az egész.

Az egyetem ahova járok (Anglia), van játékfejlesztés BSc, ami maga 3 év szakosodást jelent. Szóval nem úgy tanulsz, hogy ebből is meg abból is, hanem csak arra a témára vannak ráállva, a játékokra.


Jelentkezéskor úgy voltam vele, hogy Európában nem megy annyira ez az ipar. Talán még franciában lehetne fantázia, de gondoltam még Angliában is nehézkes lenne az elhelyezkedés. Amerikában lenne igazán hasznos, de én nem nagyon szeretnék elköltözni, bonyolult, macera stb stb.


Végül inkább CIS-re mentem ez miatt. (Olyan általános infós szak, kicsit közelebb a computer science-hez.)


Szerintetek jól választottam? Csak így utólag jutott eszembe a kérdés, hogy mégis mi lett volna ha...



2019. márc. 22. 10:28
 1/5 A kérdező kommentje:
És az volt a fejemben, hogy webfejlesztőként, java programozóként vagy mobil app fejlesztőként mindig lesz munkája az embernek, és könnyebben is találni mint játékfejlesztői munkát. Javítsatok ki ha tévedek. (Angliában nagyobb városokban utcánként keresnek valamiféle programozót, de mondjuk játékfejlesztő álláshírdetéseket nem nagyon láttam szembejönni.)
2019. márc. 22. 10:32
 2/5 anonim ***** válasza:

melyik uni? :) irigyellek


a lengyelek erősek játékprogban igaz főleg bérmunka én mondjuk pont ez miatt nem választottam volna ezt a szakirányt...

2019. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én itthonról dolgozok be külföldi projektbe, igaz egy kisebb fizetős projekt, de elég komoly célokkal.

Ha nagy cégnek szeretnél dolgozni, akár azt is megteheted, még a blizzardnak is volt/van EU-ban programozója. Gondolom a többi nagy cég is hasonló módon alkalmaz innen embereket.

2019. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A játékfejlesztők zöme otthonról dolgozik? Vagy az otthoniakra inkább csak a kisebb dolgok vannak bízva, igaz?


Ha én játékfejlesztőnek mentem volna, akkor inkább mélyebben mentem volna bele a témába, és nem értem volna be a kis besegítésekhez. De gondolom azoknak helyben kell lenniük, de ha Európában is maradunk, most őszintén. Ki akar Lengyelországban élni?😅

Vagy mondjuk Francia és Anglia is szóba jöhetne, csak nyilván nehezebb bekerülni illetve meg is tartani a munkát a konkurencia fejlesztők miatt.

Illetve azért jöttem CIS-re, mert azt akartam, hogy bárhova is megyek, munka az legyen. Például Magyarországon is meglehet élni ebből. De ha játékfejlesztő lennék, nagyjából csak tized annyi lehetőségem lehetne, ha a játékok terén maradnék.

Jól látom a helyzetet?

2019. márc. 22. 16:03
 5/5 A kérdező kommentje:

#1 Bérmunka alatt mit értesz? Az hogy egy kiadott munkára fix összeget adnak? Mondjuk ha valamit rosszul mértünk fel és 10x annyi időbe telik, akkor nyilván rossz lehet.


#2 Nyilvános, hogy milyen projectről van szó?

2019. márc. 22. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!