Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyenlet megoldása Javában?...

Egyenlet megoldása Javában? (kezdő vagyok)

Figyelt kérdés

A feladat:

A program oldja meg az a*x+b=0 egyenletet! Kérjünk be a felhasználótól a és b egész típusú változó értékeket! Tételezzük fel, hogy 'a' nem lehet nulla. A program írja ki a konzolra a megoldást (x=-b/a). Az x valós változó legyen.

--

órán nem csináltunk ilyet, ezért nem tudom, hogyan kell



2019. márc. 23. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Oké, de hol akadtál el?

Nem tudsz deklarálni két egész és egy valós értékű változót?

Nem tudsz a felhasználótól bekérni két egész értéket?

Nem tudod átrendezni ezt a lineáris egyenletet úgy, hogy az egyik oldalon csak az x, a másik oldalon csak az a és a b legyen - majd ezt a programba beilleszteni?

Nem tudod kiíratni a kiszámolt értéket?


Írd le, hogy hol akadtál el, de ne várd a sült galambot a szádba, mert abból nem tanulsz.

2019. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem tudom, mi a fenét csináltatok órán. Facebookoztatok?
2019. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bekérsz 2 adatot console-ról. Az egyiket addig kéred amíg nem nulla. Aztán a többi adja magát, szerintem. Ha nagyon pengére akarod csinálni, hogy tuti egész szám, akkor még mindkettőt addig kéred be amíg a.toInt() != a, és még ha azt is lekezeled, hogy csak számokat írhasson be, akkor már nagyon tuti lesz.
2019. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%

Tessék itt van Pszeudokódban:


Bemenet: x-valós, a-egész, b-egész

Kimenet: x-valós


Függvény egyenlet (x,a,b)

x <--- (-1*b)

Vissza x/a

Függvény vége

2019. márc. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!