Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik operációs rendszeren a...

Melyik operációs rendszeren a legkönnyebb programozni?

Figyelt kérdés

1.Melyiken a legegyszerűbb? Ha kb. azonos, akkor mi a különbség közöttük, a programozási nyelveket illetően? nektek személy szerint melyik tetszik, és miért?


2. Ha valaki komolyabban akar programozni a jövőben, érdemes Windowsról Linuxra váltani?

Az egyes op. rendszereken miért más egy adott programozási nyelv használata? Miért nem lehet teljesen mindenben azonos?


3. Ha valaki Windowsra csinálj egy számítógépes játékot, akkor előnyösebb Windowson megírni, mint pl. Linuxon? (csak mert ugye Windowson fog futni a játék is)


Köszönöm a válaszokat.


2019. ápr. 14. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs jelentős különbség a kettő között.

Ha Java-ra állsz rá, Netbeans mindkét rendszeren van. Ha Pascalos vagy, Free Pascal és Lazarus mindkettőn van. Visual Studio mondjuk nincs Linuxon, ez tény, de van cserébe egy kicsit fapadosabb, de szerintem következetesebb és konvenciókövetőbb GCC. De Pl. Linuxon meg alapból egy csomó minden települ, a legtöbb disztró alapból telepíti a GCC-t (C és C++), a Perl-t, némelyik még a Pythont is.


2. A komolyság nem oprendszerfüggő. És azért más, mert általában a különböző oprendszerek a fordítók különböző implementációit tartalmazzák. De pl. a Lazarus / FreePascal tök ugyanaz Windowson és Linuxon is az oprendszerspecifikus unitokat leszámítva.


3. A keresztfordítás jó dolog, de sajnos sokszor kész tortúra jól belőni a fordítót. Kevés kivételtől eltekintve én azt szoktam mondani, hogy mindenképp érdemes a cél-oprendszeren fejleszteni. Kivéve, ha van valami tényleg jól működő keresztfordító.

2019. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Az alap programozási ismereteket operációs rendszertől függetlenül tudod használni. Persze érdemes linuxot ismerni, ha programozol, mert sok rendszer linux alapú, tekintve, hogy stabilabb és robosztusabb.


Nekem linuxon könnyebb dolgom van.

Sőt! MAC OS-en még könnyebb.

Win10-en belül van Linux subsystem is.


Sok minden különbözik. File system, memory handling, feladat ütemezés, sockets, drivers.

Ha játékprogramozással akarsz foglalkozni, akkor egyértelmű windows. Linux nem játékra lett kitalálva, hanem szerver-kliens applikációkra.


Én windows-os gépet használok, mert tetszik a GUI és megszoktam, meg nem csak programozásra használom. De vannak távoli gépeim, amin fut linux és azon dolgozom napközben.


Régen webfejlesztéshez mac-et használtam és winfos csak emulátorban futott tesztelés miatt.

2019. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Legegyszerűbben a 8-bites számítógépeken lehet programozni. De halál komolyan. Előveszed a jó öreg Commodore 128-at, bekapcsolod és már programozhatsz is:

10 PRINT "Hello World"

RUN


Ennek igaz, hogy megvan a hátránya is. Nincs (a mai szemmel vett) épeszű kódszerkesztő, debugger, stb.


Na de 2019-ben élünk, és a kérdés Windowsról és Linuxról szólt. Ma már eljutottunk addig, hogy alapból van mindkettőre fordítóprogram telepítve. Ha Windows-on vagy, keress egy csc.exe nevű programot a C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64 mappában. Aztán megnyitod a jegyzettömböt, és beírhatod ezt:

using System;

namespace App {

.. public class Program {

.. .. public static void Main(string[] args) {

.. .. .. Console.WriteLine("Hello World");

.. .. }

.. }

}

A .. helyett szóközöket írj. Ezt elmented mondjuk demo.cs néven (figyelve arra, hogy még véletlenül sem demo.cs.txt legyen a neve!), majd nyitsz egy parancssort, amibe beírod:

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\...\csc.exe /out:C:\demo.exe C:\demo.cs

És már indíthatod is, ha már a parancssorban vagy:

C:\demo.exe


Linuxon pedig ott van a GCC, a Python, a Java meg isten tudja, mit raktak még bele.


És persze hitvita kérdése, hogy melyiket válasszuk, ebbe én nem megyek bele. Mindkét rendszeren meg tudod csinálni ugyanazokat a dolgokat, csak másképp. Én a Windows mellett tettem le a voksomat, mert ezt a rendszert ismerem.

2019. ápr. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden a használt nyelvtől és a céltól függ.

Én pl. webre fejlesztek PHP-ben, szóval nekem a Linux tökéletes (fő rendszerem az), de aki Winodws játékokat fejleszt, annak nyilván a Windows kell.

2019. ápr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Régen webfejlesztéshez mac-et használtam és winfos csak emulátorban futott tesztelés miatt."


Mit értesz winfos alatt?

2019. ápr. 15. 12:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2019. ápr. 15. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!