Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás beadandóhoz...

Programozás beadandóhoz kellene segítség. A feladatot lentre írom. Bármilyen segítség jól jönne. C#-ban programozunk és annyi, hogy egyszerűen kéne (tömb, elöltesztelő, hátultesztelő, számláló ciklusok) Tudnátok segíteni? Bármi jól jöhet

Figyelt kérdés

Maga a feladat:

Egy kis repülővel átrepülünk a tenger felett és bizonyos időközönként megmérjük a tengerszint feletti magasságot. A 0 tengert jelent, a pozitív érték szárazföldet. Az első és utolsó mérés biztosan szárazföld felett történik. Az 1000 mérés eredménye egy txt fájlban van megadva.

Olyan programot kell készíteni ami meghatározza az egymáshoz legközelebb levő két szigetet

Annyit megadott a tanár, hogy beolvassa a szöveget



2019. ápr. 19. 17:17
1 2 3 4
 11/37 tabaki ***** válasza:
Ja, bocs, már elküldtem, mikor észrevettem, hogy közben te is írtál. Akkor természetesen ne a kész programodat, hanem az elvetélt kísérletedet mutasd be, hogy lássuk, hol a bibi.
2019. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Esetleg holnap tudok küldeni mert most nem otthon vagyok, de amúgy még nem is bírtam nekikezdeni. Először is azt kéne tudnom mit kéne a számláló ciklusba írni hogy azon az 1000 számon menjen végig
2019. ápr. 20. 20:05
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez "nem tudom megcsinálni" ez semmi más csak hiszti.

Persze, hogy nem tudod, honnan tudnád? Most tanulod.

Én sem tudom sokszor azonnal, pedig 10+ éve programozok és egy rakat embert korrepetáltam.

Le kell ülni és el kell kezdeni csinálni.

Jó lesz elsőre? Valószínűleg nem. De elkezded vizsgálni a kódot, elkezded megérteni mi lehet a gond. Módosítasz rajta, és újrapróbálod. Tanulod, megérted. Ez a LÉNYEGE az egésznek. Ez a tanulás, ez a gyakorlás.Tegnap óta már 5-ször megcsinálhattad volna az egészet.

Azt nem tudom eddig mit csináltál az iskolában, ha ezt nem. A sült galamb nem fog a szádba repülni az iskolában sem, de a felnőtt életben különösen nem. Ezt kéne megérteni. Ez a különbség a sikeres emberek, meg a 3 műszakos gyári melósok között.

Nem nagyon tudom megérteni az ilyen embereket...

2019. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Akkor annyit segítsetek már hogy hogyan kéne leírni hogy végigmenjen az 1000 számon a ciklus. A többit valahogy megoldom
2019. ápr. 20. 20:19
 15/37 anonim ***** válasza:
Benne van a kódban, amit Te másoltál be.
2019. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Abban a kodban csak az 1000szam beolvasasa van benne a txt fájlbol. Nincs benne számláló ciklus ami végigmegy ezeken a számokon
2019. ápr. 20. 20:28
 17/37 tabaki ***** válasza:

"hogyan kéne leírni hogy végigmenjen az 1000 számon a ciklus."

Nem egészen értem a problémát ez egy szimpla for ciklus, amelyiknek a számlálója lehet pl.:

for (int i = 0; i < 1000; i++)

Vagyis a szokásos. Más kérdés, hogy a programban szerintem inkább így lesz hasznosabb:

for (int i = 1; i < 999; i++)

2019. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
De nekem nem egy szimpla számláló ciklus kell, hanem egy olyan ami végigmegy azok a beolvasott 1000 számon
2019. ápr. 20. 20:34
 19/37 tabaki ***** válasza:
Ne tegyél már idő előtt a sírba. Hol van most az az ezer szám, amin "végig akarsz menni"? Hogyan használhatnád fel a ciklusváltozót az elérésükre?
2019. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Az az ezer szám a txt fájlban van ami be van olvasva a programba és azon kéne végigmenni
2019. ápr. 20. 20:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!