Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás beadandóhoz...

Programozás beadandóhoz kellene segítség. A feladatot lentre írom. Bármilyen segítség jól jönne. C#-ban programozunk és annyi, hogy egyszerűen kéne (tömb, elöltesztelő, hátultesztelő, számláló ciklusok) Tudnátok segíteni? Bármi jól jöhet

Figyelt kérdés

Maga a feladat:

Egy kis repülővel átrepülünk a tenger felett és bizonyos időközönként megmérjük a tengerszint feletti magasságot. A 0 tengert jelent, a pozitív érték szárazföldet. Az első és utolsó mérés biztosan szárazföld felett történik. Az 1000 mérés eredménye egy txt fájlban van megadva.

Olyan programot kell készíteni ami meghatározza az egymáshoz legközelebb levő két szigetet

Annyit megadott a tanár, hogy beolvassa a szöveget



2019. ápr. 19. 17:17
1 2 3 4
 21/37 tabaki ***** válasza:
NEM! Azt az ezer számot a tanárod programja még a tőled megkívánt programrész elindítása előtt bemásolta a nyomorult, görhes, óvantagos t[] tömbbe, amely egyébként a feladat szempontjából szükségtelen -- az egyetlen értelme, hogy nektek semmi más, most még ismeretlen dologgal ne kelljen foglalkoznotok.
2019. ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Oké ezt mostmár így értem. De azt akkor se értem miért kell ilyen lenézően írni. Azért van ez a hülye oldal hogy olyan idiótának segítsenek mint én ...
2019. ápr. 20. 20:57
 23/37 tabaki ***** válasza:

@#22:

Érdekes, másnak sincs jó véleménye a stílusomról:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

Szó sincs lenézésről, én se voltam mindig tökéletes, és még így se fogom soha meghaladni a kezdő szintet. Egyszerűen csak fel szeretném hívni a figyelmedet annak az abszurditására, hogy úgy akarod megmondani a gépnek, mit csináljon, hogy közben lusta vagy értelmezni a helyzetet. Az, hogy "a txt fájlban van, ami be van olvasva a programba" az égegyadta világon semmit sem jelent. Abban a pillanatban viszont, amint tisztázod, hogy az adatok egy bizonyos tömbben vannak, máris megszűnik a probléma, hiszen a tömbkezelés tiszta sor.

Nem mellékesen: Ezen az oldalon senki nem szeret idiótáknak segíteni -- néha megesik, de sosincs benne köszönet. Ha elakadtál, fogalmazd meg, mi a gondod, és mutasd be a saját próbálkozásodat is, nehogy valaki még azt gondolja, hogy mást akarsz dolgoztatni magad helyett. Ehhez képest csak másnap derült ki, hogy bocsika, nincs is semmiféle kód, még üres se, működésképtelen se, még valami szövegvázlat se, hogy merre gondoltad az indulást. Hadd legyen már természetes ezek után egy kis neheztelés a hozzáállásod miatt.

2019. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Tévedés, hogy vázlat nem volt, mert igenis volt csak nem szöveges formában. Én fejben igenis tudtam hogy mit kellene csinálni csak ezt kodban nem tudom hogy kell leírni. Mellesleg azt hogy hogyan töltötte fel a tanár a tömböt azt mi még nem tanultuk és ezért nem értettem, de miután elmondtad hogy az az és jobban átnéztem rájöttem . Mindenesetre azért köszönöm a segítséget
2019. ápr. 20. 21:53
 25/37 anonim ***** válasza:
Van akin nem lehet segíteni.
2019. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 tabaki ***** válasza:

@#24:

Köszönöm a megelőlegezett bizalmat, hamarosan eljöhet az ideje. De ha bemutatod a programodat, nyilván más is szívesen segít, akár sokkal hasznosabban, okosabban is nálamnál.

Egyébként ezt a sziget.txt fájlt nem mellékelte a tanárotok? Tudom én, hogy egy programnak bármilyen hasonló szerkezetű fájlon működnie kell, de ugyebár az sem árt, ha az eredetin is tesztelhető.

2019. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Igen, mellékelte de abban csak számok vannak (0 és pozitív egész számok)
2019. ápr. 20. 23:03
 28/37 tabaki ***** válasza:
Persze.
2019. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

            int[] t = { 1, 0, 0, 2, 0, 0, 0, 0, 3, 0, 2, 0, 0, 0, 1 };

            int minTav = int.MaxValue;

            int minTavSziget = 0;

            int tav = 0;

            int szigetSorszam = 0;

            for (int i = 0; i < t.Length; i++)

            {

                if (t[i] > 0 && tav > 0)

                {

                    // új sziget jön

                    if (minTav > tav)

                    {

                        // közelebbi mint az eddigi legközelebbi

                        minTav = tav;

                        minTavSziget = szigetSorszam;

                    }


                    szigetSorszam++;

                    tav = 0;

                }


                if (t[i] == 0) tav++;

            }


            // az első szivet 0-s... adj hozzá 1-et, ha nem tetszik

            Console.WriteLine($"A két legközelebbi sziget sorszámai: {minTavSziget} és {minTavSziget + 1}");

2019. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Úristen köszönöm . Annyi probléma van ezzel hogy a számok között van pl {1,3,5,0,0,0,1,2,0,0,0,3,0,1} szóval egy pozitív szám után nem biztos hogy egyből 0 jön. És nekem azt kéne kiírnia hogy hányadik két sziget és ugye az 1,3,5 ezek egy szigetnek számítanak
2019. ápr. 21. 15:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!