Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csak én érzem úgy vagy tényleg...

Csak én érzem úgy vagy tényleg nehezebbek voltak régen az emelt infó programozós feladatai?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 20. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg nehezebbek voltak egy kicsit, de amúgy az egész egy nagy hülyeség. Engem már kezd untatni hogy tömböket veszünk fel, meg text fájlból olvasunk stb.. stb..


Kezdjük ott hogy a való életben nagyon ritkán használunk tömböket...

2019. ápr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

"a való életben nagyon ritkán használunk tömböket"

Szerintem elég neked a középszint.

2019. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Az infó érettségi programozás sose volt túl nehéz, sem most sem régen. Szerintem ezen nem is kéne nagyon agyalnod. Programozni nem informatikaórán fogsz megtanulni szóval minél könnyebb annál hamarabb végzel vele. :)


És igen, nagyon remélem, hogy a jövő programozója nem úgy gondolja, hogy soha nem lesz szüksége tömbökre.

2019. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A való életben a munkában mi is inkább listákat használunk (Java).

Ha nem tudjuk előre a méretet, akkor jó a lista.

Ha tudjuk előre a méretet, mondjuk 3 String, akkor pedig sokszor érdemes rá egy value objectet csinálni.

2019. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Igen, kur*vara nem használunk tömböket, mivel a lista sokkal rugalmasabb.. "Elég neked a középszint"


Ember azt sem tudod miről beszélsz, hányszor fordul elő a programozásban hogy valaminek biztosan tudjuk a számát, és hogy biztosan nem fog bővülni, hát elég ritkán.

Úgyhogy igen, ritkán használunk tömböket, de megint jönnek az okj-s okos tojások. Keressetek már rá hogy Lists vs Arrays és megtaláljátok hogy miért nem használunk tömböket, de persze az én válaszom kapja a 0 értékelést, na mindegy menjetek és programozzátok a kis cégetek raktárkezelő programját ahol tömböket használtok.

2019. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, hogy már agyon van optimalizálva a lista és tényleg alig észrevehető a teljesítménybeli különbség a lista és a tömb között, ahogy ezt a C# nyelven írt programom kimenete is mutatja 99,999,999 elemre:

Lista feltöltése: 3848103 ticks

Tömb feltöltése: 1731491 ticks

Lista összes elemének bejárása: 2140013 ticks

Tömb összes elemének bejárása: 1551862 ticks

Lista utolsó elemének elérése: 4 ticks

Tömb utolsó elemének elérése: 1 ticks


A kísérletet egy AMD Phenom II X4 B55 processzoron végeztem el (4 mag, 3,2 GHz), 4 GB 1333MHz DDR3 memóriával szerelt gépen.


A program kódja itt megtalálható:

[link]


Nyilván több CPU idő fog elmenni a példányosítással, a helytelen kivételkezeléssel stb. A teljesítmény pedig inkább múlik a párhuzamosításon, mintsem az egy magra eső teljesítményen. De fejlesztők vagyunk, szóval ha tudjuk, mennyi adattal dolgozunk, illik tömböt használni.

2019. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#5 Itt csak te vagy az, aki nem tudod miről beszélsz drágaságom. Az iparban mindmáig vannak olyan területek pl. játékfejlesztés, beágyazott rendszerek stb. ahol extrém optimalizáció szükséges és a lista, mint olyan, szóba se jöhet.
2019. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 szó szerint játékfejlesztést tanulok egyetemen (igen, ez a szak neve) és igen, használunk tömböket.
2019. ápr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#5: Nyugtass meg, hogy nem programozóként dolgozol! Azért elég gáz, hogy futási időkről még nem hallottál.
2019. ápr. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
És azt ugye vágod, hogy az ArrayList mögött egy array van.
2019. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!