Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem zárul le a program...

Miért nem zárul le a program a brake parancs után?

Figyelt kérdés

itt a program : [link]


Köszönöm annak aki segít !



2019. máj. 8. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a program nem ér ott véget. Ha a második if alá vennéd az answer kiírás utáni sorokat is, úgy működne ahogy akarod.
2019. máj. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért zárulna mégis?
2019. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A brake parancsnál garantáltan lezárulna a program syntax errorral.

De ebben a programban break van, ami értelmes, és nem a program végét jelenti, hanem a ciklusból való kiugrást.

2019. máj. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

El fogsz képedni, hogy a 'Quit' válasz kezelésére micsoda körmönfont megoldást tartogat a Python, soha az életben nem találnád ki:

quit()

2019. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ozmium42 ***** válasza:
A break a while ciklust töri meg (ami mellesleg tök feleslegesen while ciklus) nem a program futását.
2019. máj. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

Hát, úgy tűnik, a Ghostbin ezentúl nem a legszerencsésebb választás, a további segítőkész hozzászólók ebből a körből már kimaradnak. Ez azért is sajnálatos, mert így rám marad a következő válasz, én pedig nem értek a Pythonhoz, emiatt aztán viselhetem Támadomenyét kolléga vitriolos megjegyzéseit. Mindenesetre írtam egy változatot, amelyben szándékom szerint értelmes módon szerepel while is, break is, és szerintem azt műveli, amit szeretnél. Gondolom, jobban is meg lehetne csinálni, de ez is több a semminél:

[link]

Egyéb megjegyzésem, hogy a kisbetű/nagybetű-érzékeny 'Continue' vagy 'Quit' begépelése egy kissé nehézkes megoldás ahhoz képest, hogy az első karakter leütése eldönti a kérdést. A jópofa csicsázások helyett ilyen hasznos apróságokra is fordíthatnád a kreativitásodat. Ezt már az ősi QBasic is ilyen szimplán megoldotta:

if ucase$(inkey$)="C" then (satöbbi)

40 év után, a modern Python nyelvben nyilván még egyszerűbb... Járj utána, tanulságos lesz.

;)

2019. máj. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!