Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet, hogy ki fognak rúgni?

Lehet, hogy ki fognak rúgni?

Figyelt kérdés
Junior fejlesztő vagyok egy nagy cégnél, ahol kb negyedéve kezdtem. Végzem a dolgom, de az időm 1/3-át mindig azzal töltöm, hogy a review után javítom a kódomat a főnököm javaslatai alapján. A hibáim mind formális jellegűek, működésbeli hibát egyszer, max kétszer vétettem. Általában olyan dolgokat javítok, hogy valaminek nem az X hanem az Y osztályba kellene kerülnie, illetve nem Z-nek hanem T-nek kellene nevezni. Viszont ezekből nagyon sokat. Van rá esély, hogy az ilyenek miatt elküldenek a cégtől? Mi a véleményetek erről?

2019. ápr. 26. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, ha a szakmai tudásoddal alapvetően nincs gond (a funkcionálisan jól működő kód nekem effelé utal), akkor nem hiszem hogy elbocsátanának. Az adott cég kódolási, tervezési konvencióit teljeskörűen elsajátítani nyugodtan becsülhető egy évre is akár, főleg ha nagy cégről van szó, sok szabállyal. A code review nem azért van, hogy a te munkádat minősítse, hanem hogy biztosítsa a kód minőségét, a megfelelő konvenciók betartását, esetleges hibaforrások kiszűrését. Alaphelyzet, hogy senki nem ír tökéletes kódot.
2019. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az előzőhöz :)

A code reviewra úgy tekints, mint pozitív kritikára. Hibát én is (3 év tapasztalat) találok a vezető fejlesztőnk kódjában(10+ tapasztalat). Hasonlóan ő is az enyémben, csak többet. Az, hogy mondják, hogy hogy lehetne jobb a munkád, egy fajta befektetés a cég részéről, hogy hatékonyabb legyél, később többet termelj nekik. Tanulj a hibákból, reviewkból, és ne félj kérdezni! Idővel jobb lesz ez :)

2019. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A code review része a munkának. Egyébként örülj neki, hogy formális hibák javítására megy el az időd, legalább azon nem kell gondolkodni. A cégnek egyébként nincs coding policy-ja?
2019. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj kérdezni! Nem akkor fognak kirúgni, ha kérdezel; ha hibázol, és hajlandó vagy kijavítani; vagy ha tanulsz a hibáidból, és fejlődőképes vagy. Akkor rúgnak ki, ha makacsul ragaszkodsz ahhoz, hogy mindent egyedül csinálsz, és nem hallgatsz a tapasztaltabbakra.
2019. ápr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas nagy szorongást olvasok a kérdésben.

Kérj visszajelzést a senior kollégáktól, mondjanak 4 jó és 3 olyan dolgot, amiben fejlődnöd, változnod kéne.

Ugyan ezt kérdezd meg azoktól a kollégától / főnököktől, akik legalább heti 2x veled dolgoznak.

2019. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék olyan cégnél dolgozni, ahol code review nem csak abból áll, hogy olvasás nélkül +1ezik, de +2-t nem adnak hónapokig és javítási javaslatokat meg egyáltalán nem adnak. Multiknál márpedig legtöbb hely ilyen. Ezért használok TDD-t.
2019. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!