Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# alkalmazáson keresztül...

C# alkalmazáson keresztül megváltoztatni valamit az oldalon? (Hogyan) Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van nekem egy oldalam, egyelőre csak a localhost-on.

Akarok egy alkalmazást, amiben van egy gomb és egy szövegdoboz, és ha megnyomom a gombot, a szövegdoboz tartalma lesz az oldalon. ((tehát ha az van az oldalon, hogy "HelloWorld" és én azt írom a dobozba és nyomom le a gombot, hogy "Apádnak helózz", akkor a helloworld szöveg ki legyen cserélve apádnak helózz szövegre.))

Azon gondolkodtam, hogy ha az oldalon egy p-be tenném a szöveget, aminek adok egy azonosítót, akkor meg lehetne-e ezt csinálni? Ha igen, hogyan?


2019. máj. 17. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy REST API-t kéne írnod a szerverre, amin valamilyen frontend programnyelv lekezeli a hívásokat.
2019. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
PHP-ban próbálkozz inkább a C# nem erre való.
2019. máj. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg asp net?
2019. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Voltaképp egy Windowsos alkalmazás szeretnék csinálni, amivel ezt megtehetem, és mivel programozóin vagyok kozepsuliban, ez jutott először eszembe.


Beugrott egy ötlet. Mi lenne, hogyha lenne egy fájl, mondjuk egy php fájl, amit az index-be include-olok, és ezt a fájlt szerkesztené a C#?

Szóval ahogy értem :

Index.php fel van építve. Van benne egy olyan sor, hogy include 'szoveges.php';

A szoveges.php-ban pedug annyi van, hogy echo "HelloWorld";

A C# képes arra hogy fájlokba írjon, így meg tudnám azt csinálni, hogy ki teszek egy texboxot meg egy gombot, gombnak onclick eventre azt írom, hogy a fájl tartalmát frissítse fel azzal, hogy echo "ide a texbox.text, azaz a textbox tartalma";

Esetleg ez?

2019. máj. 18. 10:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Leírod, hogy mi a célod ezzel?

Mert elég fura amit szeretnél, pláne hogy localhoston van az oldal is.


Még ha az egy tőled független oldal lenne, akkor érteném, saját programból akarod vezérelni, formokat kitölteni. Bár erre inkább sztem böngésző extensiont írj vagy pedig a böngészőt ágyazd be a programodba, úgy simán el tudod érni a html tartalamat és scripteket injectálni.

2019. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Célom voltaképp a tanulás, próbálgatok dolgokat. Jelenleg arra volnék kíváncsi, hogy egy alkalmazással lehetséges-e, hogy kezeljek egy oldalt, még ha helyi szerveren is. Vsnnak ezek az adminisztrációs felületek, mint smikor egy blogban posztolsz. Hasonló felületet szeretnék csinálni gépre. Remélem így jól fogalmaztam, most mast is csinálok és így nehéz ide figyelni.
2019. máj. 18. 11:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Sima Readline al soronként akár be tudod olvasni és utána megkeresed azt a sort és áttudod írni,

De akár az is lehet, hogy az egészet beolvasod aztán pedig a c#-os programodban átítod azt a html vagy php fájl sorát és gomb kattintásra elmenti.

2019. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"most mást is csinálok és így nehéz ide figyelni"

Hát a programozás nem egy olyan dolog amit valaki csak úgy mellékesen pl. főzés közeben csinál valaki. Szánd rá az időt, ez így nem megy.

Persze gyakorikerdesekre felteheted a kérdést, de nem értem mért nem akkor írod amikor épp ráérsz:D Én nem sürgettelek a válaszadással.


Amúgy localhoston nincs értelme annak amit szeretnél, hisz meg tudod oldani a "szerver oldalon" (ha jól értem ez neked PHP, bár ha már C#-oszol nem értem mért nem ASP-net.


Külső oldallal meg jóval könnyebb dologd lenne, ha nem egy külső böngészőt akarnál irányítani (bár ezt is meg lehet), hanem beágyaznál egy böngésző motort az alkalmazásodba, pl: [link]

Vagy akár a keretrendszerben meglévő webbrowser control, de ezt inkább nem ajánlom, mert elég elavult, internet explorert használ.

2019. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Arra írtam ,hogy most mást is csinálok, hogy épp vezettem volna ki a főútra, de ha vezetek, valahogy nem akarok 10-20 percig írkálni, de lényeg, hogy sikerült megérteni amit írok.....
2019. máj. 18. 14:18
 10/12 A kérdező kommentje:
Hogyha nem tűnt volna fel, tegnap este 9 után tettem fel a kérdést, és foglalkoztam vele aznap, szinte egész este, ma viszont mikor azt a választ írtam (azaz 11:45kor, ahogy látni) már vezettem. Nem értem, minek válaszolsz, ha csak belekötni tudsz mindenbe, de a tényeket figyelmenkívül hagyod :D
2019. máj. 18. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!