Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Jó ötlet lenne a 16 éves...

Jó ötlet lenne a 16 éves öcsémnek Arduino-t venni ajándékba?

Figyelt kérdés
Nem tanult még programozni, de szerintem van hozzá érzéke (hasonló versenyeken jól szerepel).
2019. jún. 4. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed szívesen foglalkozna vele akkor jó ötlet.
2019. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

csak akkor jó ötlet, ha érdekli is


én programozó vagyok, de mondjuk ha valaki teniszütőt adna ajándékba nem nagyon tudnám mire használni, vagyis inkább nem rendeltetés szerűen, de valamire csak használnám idővel :D

2019. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert még soha nem használt ilyet :D Sok természettudományos videót néz, Logo (a teknősös) versenyre jár. Szerintem jó lenne, ha elkezdene programozni, ez talán megfoghatóbb és érdekesebb, mintha beültetném valami *random nyelv* tutorial elé.
2019. jún. 4. 09:35
 4/7 anonim ***** válasza:

mennyire vagy tisztában az arduinoval?


az arduino nem csak programozás, ott az elektrotechnikával is foglalkoznia kell, ha komolyabban belemélyed és nem csak kódot akar írni, hanem tesztelni is, esetleg építeni valamit :)

2019. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kb. pont annyira, amennyire ő. Ez nekem is új lenne, de szívesen segítek neki, tanulol vele együtt :)
2019. jún. 4. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne csak egy Arduino lapkát végy, hanem mellé dugdosós próbapanelt, összekötő kábeleket, szenzorokat, aktuátorokat, LED-eket, stb...


Ilyesmik kaphatóak csomagban, akár projekteket tartalmazó tankönyvvel is:

[link]

2019. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vannak starter kit-ek, még nem néztem utána jobban, de gondolom, ami ezekben van, kezdetben elég lesz.
2019. jún. 4. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!