Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes nagyjából 1 év program...

Érdemes nagyjából 1 év programozás-tanulás után átállni a Python-ra?

Figyelt kérdés
Piacképes és az való kezdőknek. Érdemes átállni rá?
2019. jún. 12. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha úgy gondolod, hogy olyan területen akarsz dolgozni, ahol használják akkor igen.

A "kezdőknek való" pedig igazán nem feltétel egy év után. Ha tudod az alapokat (gondolok itt hogy tudsz a for ciklus létezéséről meg a különböző változótípusokról) akkor már rég túl vagy azon a szinten.

2019. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 2 dolog is érdekel, az egyik reálisabb, az az adatbázisépítés, esetleg CRM; adatok kezelésének hatékonyabbá tétele.
2019. jún. 12. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

"A "kezdőknek való" pedig igazán nem feltétel egy év után. Ha tudod az alapokat (gondolok itt hogy tudsz a for ciklus létezéséről meg a különböző változótípusokról) akkor már rég túl vagy azon a szinten."


Ez azért nem teljesen igaz. Ha tényleg semmit nem tudsz az égvilágon, akkor neveznélek 0-nak, vagyis "absolute beginner" vagy ilyesmi... Ha a legalapabb dolgokat tudod, mint pl. a ciklusok, meg elágazás, akkor mondhatod magad kezdőnek.

2019. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Igen, de szerintem ez a "milyen nyelv jó kezdőknek" leginkább az olyan esetekre igaz ahol nem tudnak semmit a programozásról. Azon túl szerintem tökmindegy, hogy Pythonban vagy mondjuk C++-ban írnak for ciklusokat, mindkettő C alapú nyelv, max a tömb mérete nem size hanem length
2019. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdemes amúgy átállni rá? Keresett, feltörekvő nyelv és azért 1 év alatt szerintem még az alapoknál járok én is...
2019. jún. 13. 10:00
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó, tudom, ez kicsit olyan, mint a mentorprogramos kérdező... Nekem kell tudnom.



Jelen állás szerint nem tudom és jól jönne bármilyen tapasztalat, javaslat.

2019. jún. 14. 22:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi az, hogy "átállni". Úgy nyelvként megtanulni igen, legalább azért, hogy azt is(!) ismerd.

Ez a "kezdőknek való" sem azt jelenti, hogy QBASIC szintű nyelv, hanem hogy aránylag könnyen tanulható, hamar lehet sikerélményt szerezni. De amúgy vannak területek, amikben nagyon erős. Ha pedig alaposan beleásod magad, egy szint felett azért már ott is elkezdődik a fejvakarás.

2019. jún. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En sem ertem ezt az "atallast". 1 eve tanulod a programozast, meg nem volt alkalmad szakosodni semmire. Most vagy abban a fazisban, amikor minel tobb technologiat ki kene probalni.
2019. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!