Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudtok ajánlani olyan könyvet...

Tudtok ajánlani olyan könyvet amelyik teljesen az alapoktól tanítja a C++ nyelvet?

Figyelt kérdés

A teljes alapoktól szeretnék indulni de nem tudom, ehhez melyik könyv lenne a legmegfelelőbb.Van fogalmam a programozásról, de ehhez a komolyabb nyelvhez már kevés vagyok.

Egyik ismerősöm ajánlotta Benedek Zoltán, Levendovszky Tihamér, "Szoftverfejlesztés C++ nyelven" c. könyvet de én ezt is bonyolultnak találom egy kezdő/tanuló elme számára.Aki ismeri az említett könyvet az esetleg mondhatna véleményt is róla, például, hogy mennyire hatásos ez egy tanulónak, aki magát a C++ nyelv alapjaival sincs tisztában.

Kulturált válaszokat fogadok.



2019. jún. 29. 11:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyébként mit ajánlsz akkor?Hol kellene kezdenem a tanulást?
2019. jún. 29. 20:29
 12/14 anonim ***** válasza:
69%

HA sok az időd gondolom fiatal vagy még :)


A pawn igazából jó választás az alapokhoz, benne van a programozás alapjaihoz kb minden ami kell.

Viszont előbb megéri elérni annak a határait kb. Persze az EMIT szint nélkül, mert az még a C++-on is túlmutat (Assembly).


Az RP mód a legösszetettebb mód, én is azzal kezdtem és azzal is hagytam abba évek után. Kezdőknek nem ajánlott, hisz a legbonyolultabb a SAMP világában.


A helyedben kicsiben kezdenék. 0-ról tudsz scriptet írni?

Kezdésnek még KÓD NÉLKÜL neki állni tervezni.

Utána nézhetsz akár az UML-nek. Hogy tudj szép átlátható dokumentációt készíteni.


Aztán, ha meg vannak az elméleti tervek, hogy milyen rendszereket hogyan szeretnél megvalósítani utána jön a technológiai és technikai része.

Milyen pluginokat használsz, a scriptjeidet nem 1 baromi nagy módba rakd, hanem kitalálod hogyan szervezd ki megfelelően includeokba. Milyen fájl/adatbázis kezelést használj...


Ha szeretnél még az IDE-knek is (fejlesztői környezet) utána nézhetsz, mert nem csak a pawno jöhet szóba.


Végül jön a megvalósítás. Amikor szó szerint 0-ról fogod és neki állsz megírni a módodat/scriptjeidet.


[link]

Itt nagyon sok infót megtalálsz, például az itt levő dolgokon is végig mehetsz, hogy tanulj.

Az összes alap esemény és függvény leírás megtalálható itt. Utána ha bármilyen plugint betöltesz, előtte olvasd el a leírását, hogy értsd a működését.


Mellette utána nézhetsz annak is hogyan működik a preprocesszor, macro rendszer. A színkódok RGBA formátuma pontosan mit jelent és hasonlók.

2019. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A Pawn nyelv programozását pár hónapja abba hagytam, mert úgy gondoltam, hogy haszontalan tovább folytatni, mivel még ha meg is írnák egy komplekt rp módot nem lennének játékosok rá.De ha azt mondod, hogy tanulás és ismerkedés szempontjából jó irány, akkor lehet, hogy neki ülök a napokban megint és most már komolyabban fogok vele foglalkozni.Köszönöm a kitartó válaszokat! :)
2019. jún. 29. 20:51
 14/14 anonim ***** válasza:

RP módot nem éri meg a játékosok miatt csinálni, de a tanulás miatt igen

viszont ha tanulni akarsz, akkor nem az RP a legjobb irány


gtakozosseg.hu oldalon még esetleg segítséget is kérhetsz, ha elakadnál

2019. jún. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!