Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire telített (már) az...

Mennyire telített (már) az informatika, szoftverfejlesztés piac?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta hallani erről az informatikai munkaerőhiányról, és hogy milyen jó átképezni magukat az embereknek erre. Nagyon sok gyorstalpaló coder képzés van brutális áron, amik évek óta működnek, és nem egy ismerős ment át teljesen más pályáról.


Engem is foglalkoztat a doolg, de mi van, ha telítődött, ill. telítődik időközben?

Vannak jelei?


Van aki jobban belelát ebbe? Netán ő maga is programozó?


Szeltemberben tervezem az egyetem levelezőn elkezdeni.


2019. jún. 29. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha egyetemet végzel, akkor csak el tudsz helyezkedni majd ebben!


Hol kezded a sulit?

Munka mellett nyomod?

2019. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
A sok képzés ellenére egyre nagyobb a hiány. Rengeteg új szoftver vagy hibajavítás kell, hogy már tegnapra kész legyen. Sajnos (?) nagyon kevés az igazán jó szakember.
2019. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, munka mellett, gazdinfó lesz ebből, a mérnökinfó, proginfó nagyon hardcore nekem, rádásul vidéken van csak levelező, azt meg nem akarom.


Igazából gyorstalpalón gondolkodtam, de drága, és sok rossz véleményt olvastam.

2019. jún. 29. 20:40
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

jó szakemberekből mindenhol hiány van, nem csak informatikában


rengetek informatikust képeznek évente, de nagy részük alkalmatlan a munkára, mert nincs is meg a megfelelő motivációjuk és csak gányolnának ha ebben dolgoznának, mert van akire azért ragad tudás


én sima OKJ-t végeztem, hogy legyen valami papírom (meg 2 felnőttképzést) + munkahelyeken továbbképzés

sorra utasítom vissza a munkákat

a hobbim a játékfejlesztés és sorra találnak meg ott is pénzes projektekkel


szóval ha tényleg lelkes vagy és csinálod, akkor egy idő után a munkát kell visszautasítanod és nem keresni


több kollégám is volt már akiknek még szakirányú papírjuk sem volt, de mellette a diplomás kollégák tőlük kérdeztek több technológiai megoldást, mert ők értettek hozzá (persze netről is megtanulható, csak nem mind1 mennyi idő alatt születik meg a megoldás)


szóval tapasztalatból mondom megfelelő referenciákkal mindig megtalálnak munkával, ha meg csak papírod van, akkor még simán elvérezhetsz egy alapfokú teszten is (ami sok helyen van)

2019. jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Semennyire.
2019. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem telített a piac, de azt látatlanban is megmondom neked, hogy munka mellett egy levelező gazdinfon nem fogsz tudni olyan tudást összeszedni, hogy azzal el tudj helyezkedni.

Gondolj már bele, hogy ezek a bootcampek is 4-8-12 hónapot át tartanak napi 8 órában rengeteg otthoni gyakorlással, és még így is elég szegényes tudást biztosítanak.

Szerinted tényleg lesz időd és energiád munka mellett több éven át napi jópár órát programozást tanulni es gyakorolni? Ráadásul mentor nélkül? Ráadásul úgy hogy még a gazdinfos rengeteg töltelék tárgyra is tanulnod kell. A családról, a baráti kapcsolatokról már nem is beszélve.

2019. jún. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Akkor Te hogy csináltad, csinálnád?

2019. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Én alapvetően nem hiszek abban, hogy napi 8 óra munka mellett meg lehet tanulni egy szakmát. Dolgozol napi 8 órát A szakmában, utazol 1-2 órát, és aztán otthon még tanulsz 2-3 órát B szakmára, ezt így ember nem bírja ki. Olyan természetesen lehet, hogy dolgozol A szakmában, és mellette megcsinálod A szakma egyetemi képzését levelezőn, összefügg a kettő, van már tapasztalatod stb.

Hogy én mit csinálnék a kérdező helyében?

Fognám magam, és elhatároznám, hogy a következő 3 hónapban minden hétköznap 1 órát, minden hétvégi napon pedig 3 órát programozni kezdenek tanulni valami internetes tutorial alapján. Ebből kiderülne, hogy bírom-e a terhelést, mennyire megy jól, mennyire van hozzá érzékem, és mennyire tetszik, szívesen csinálnám-e ezt napi 8 órában. Oké, értem én, hogy nagy kereslet van programozókra, de az is fontos szempont, hogy van-e hozzá érzékem és szeretném-e ezt csinálni.

Aztán ha ez a 3 hónap jól ment, akkor megnézném mennyi pénzügyi tartalékom van. Ideális esetben az lenne a jó, ha ki tudnám húzni munka nélkül legalább 4-6 hónapig, de jó esetben akár egy évig is. Utána vennék egy nagy levegőt, felmondanék a jelenlegi munkahelyemen, és keresnék egy olyan 4-6 hónapos bootcampet, ahol csak utólag kell fizetni, ahol már a leendő fizetésemből fizethetném vissza a képzés árát.

Mivel ekkor már mindent feltettem egy lapra, hatalmas motivációm lesz, és abban a 4-6 hónapban tényleg nem lesz életem, se sport, se hobbi, se barátok, se család, csak napi 10-14 óra programozás 4-6 hónapon keresztül. Baromi kemény lesz, vért fogok izzadni, de sikerülni fog, mert egyszerűen nincs más választásom.

Én ebben hiszek, mert úgy ha nem kockáztathatsz, ha nincs semmi vesztenivalód, soha de soha nem lesz motivációd, időd és energiád arra, hogy munka után este fáradtan nekiállj programozni!

2019. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy jobb esetben még a szüleimnél vagy a páromnál lakom, és jofejek és meg lehet velük beszélni, hogy félévig tartsanak el és viseljenek el, mert ez egy jó befektetés a jövőre nézve.

Esetleg valami alacsony kamatozású hosszútávú hitelt vennék fel. Hát inkább tanulásra és jövőbeli karrierlehetőségre vennék fel hitelt, mint kocsira vagy lakásra, ugyanis ennek jó esélye van, hogy rövid időn belül meg fog térülni.

2019. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem mindenki engedheti meg magának, hogy teljesen otthon maradjon. :(

Sehogysem.



"ha nincs semmi vesztenivalód, soha de soha nem lesz motivációd, időd és energiád arra, hogy munka után este fáradtan nekiállj programozni!"


Már miért nem?

Én olyan fáradtan szoktam nyomni, hogy majdnem elalszom közben.


Az is motiváció tud lenni, hogy ha az ember nem próbálja meg, élete végéig maradnak a nem túl jó munkahelyek alacsony fizetéssel.



Egyébként megértem, amit írtál.

2019. jún. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!