Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Python programozás elkezdésé...

A Python programozás elkezdéséhez alkalmas az alábbi könyv, mint szakirodalom?

Figyelt kérdés

Koós Antal: Python a gépben


Teljesen kezdő vagyok, nem foglalkoztam azelőtt programozással. Web részről HTML és CSS alapokat ismerem, de az mára kb. semmit nem jelent, gondolom.


Bölcsészként végeztem, második diplomám is abból van, de... :)



2019. júl. 10. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem NE python nal kezd, az az egyik legnehezebb nyelv, nem fogsz belőle érteni semmit és csak elveszi a kedved.

Ha ismered as webet akkor php inkább.

de ha a python felé húzol akkor előtte érdemes c-t vagy c++-t tanulnod.

Udemy-n vannak fent jó oktató videók az összes prog nyelven; én inkább azokat ajánlanám, vagy youtube tutoriálokat. Könyveket főleg a magyar nyelvűeket, hanyagold szerintem.

2019. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm a választ!


Valójában érdekel a weblapkészítés is. Abban van már pici sikerélményem is. Amit eddig tanultam belőle és csináltam gyakorlatban is magamnak, csak úgy, ismerkedve vele.


A másik jellegű programozás pedig teljesen idegen nekem. Ugyanakkor ismerősi körben azt mondogatják, hogy a programozásban nagyobb a lehetőség, jövő mint a weblapkészítésben. Ezért is írtam ki a kérdést, hogy más forrásokból, másoktól is halljak infót.


Ha a weblapkészítés megfogott, a a programozás pedig egyelőre idegen nekem, ahogy nézegettem, lehet ez is egy jelzés, hogy melyik irányba haladjak?

2019. júl. 10. 14:38
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Na még ilyet se láttam eddig leírva sem ,hogy "az egyik legnehezebb nyelv" a Pythonra. Annál inkább láttam olvastam, hallottam személyesen is, hogy a könnyebben megtanulható, megérthető prog. nyelvekhez sorolták.

Az hogy könyvet kiknek nem ajánlanék biztosra főleg magyar nyelvűt ők tudják maguktól is, hogy azok akik a szakmába vannak és úgymond hivatásosak, egy indokot mondok csak rá mire kiadnak egy könyvet ill. mire lefordítják magyarra ha egyáltalán megtörténik az mind mind idő és nem a legfrissebb ismeretek lesznek benne. Lehetne még sok indokot is erre, de ez nem a kérdés. (Meg nem feltétlen csak nekik nem ajánlanám, de ne menjünk bele.)


Bár én nem a Pythonnal kezdtem, akkor még nem is volt annyira ismert. Én magam a legritkább esetben olvasok magyarul Python-ról bármit is, de nem akarom magamat egy kalap alá venni a kérdezővel. Figyelembe véve amit írt magáról a kérdező vélhetően jó választás lehet az a könyv így kezdésnek. Vagyis, hogy bölcsészként is könyvekből táplálkozott meg amilyen intenzitással lehetett ez hallgatóként ahogy legalábbis láttam már bölcsész hallgatókat abból kiindulva. Az ingyenesen megtekinthető részt néztem meg a könyvből, az rendbe volt, a többi részéről nem mondhatok biztosat látatlanba.

2019. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

"az az egyik legnehezebb nyelv"

LOL. Egy Assemblyhez, egy erősen objektum orientált C#-hoz vagy Javahoz, vagy egy C++-hoz - ahol egy szimpla kiírás is std::cout-tal kezdődik (na ezt próbáld meg lenyomni például egy felső osztályos általános iskolás nebuló torkán - a többség hanyatt-homlok menekül) szemben a Pythonban ott a print().


Nem hiába szerepel egy gyerekeknek szánt programozási könyv második nyelveként (első a Logo alapjaira épülő Scratch - jelen esetben gyerekekről beszélünk):

* [link]

nem hiába használják az amerikai egyetemeken informatikushallgatóknak kezdő nyelvként:

* [link]

és nem hiába használják - a modern idők divathullámának megfelelően - kifejezetten lányok számára nyitott foglalkozások keretén belül:

* [link]

* [link]

* [link]


Kérdező: a Python teljesen jó kezdő laikusoknak.

Az említett könyv modern (2016-os), középiskolásoknak íródott.


Ha tudsz angolul, vannak interaktív kurzusok:

* [link]

* [link]

itt rá leszel "kényszerítve" hogy gyakorolj, ne csak passzívan olvasgass (ami a programozás tanulás során lényeges elem).

2019. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is jobb dontes lenne a PHP, ha mar van nemi HTML es CSS. Pythonnal ha webre akarsz fejleszteni, akkor muszaj belekostolni valami keretrendszerbe (jo, ott a WSGI, de az "nyersebb" sokkal a PHP-nal) es az mar mely viz lesz. PHP-nak az elonye, hogy "alap szinten" sokkal egyszerubb benne webezni, azon a szinten mar lehet alkotni sokmindent, lehet sikerelmenyed, es aztan a kovetkezo lepeskent johet az OOP es keretrendszerek.
2019. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszom (14:50-es) az még arra vonatkozott amikor még nem írtál semmit külön.

"Ugyanakkor ismerősi körben azt mondogatják, hogy a programozásban nagyobb a lehetőség, jövő mint a weblapkészítésben" Ez így túl kisarkított mondat. Olyan értelemben igaz, hogy a weblapkészítés maga tokostól vonóstul egy szűkebb halmaz amennyi lehetőséget rejt ilyen téren úgy komplett mint maga amennyi lehetőség van programozásba, mivel a weblapkészítés az nem abban merül ki hogy html meg css-t írogatsz. Hanem ahol már vannak az érdekesebb részek az a webprogramozás, ahol maga a weblap is programozva van. A programozás maga meg egy akkora terület ami ezen kívül még számtalan dolgot magában foglal. Továbbá vannak python alapú webszerverek ahol python fut webszerverként, csak azt semmiképp se ajánlom kezdésnek, ahhoz már mélyebben bele kell ásni magad, ami alatt nem a könyvet értem ha azt tudod. Igazából nem is megtanulni kell olyan értelemben mint ahogy egy bölcsész vizsgára fel kell készülnöd, hanem a készséget kell elsajátítani. Sőt megtanulni kell megtanulni ami egy lényeges, vagyis azt megtanulni hogy kell ebben gondolkodni, hogy kell új ismereteket elsajátítani. Folyamatos tanulás igazából az egész még mesteri szinten is, mivel a technológiák folyamatosan fejlődnek.

Egy fajta elhivatottság kell egyébként ehhez, hogy élvezd hogy csinálhatod. Szóval a tudás később térül meg, rövid távon biztos nem legalábbis ha pénzbe mérjük. Csak ha profi leszel, profi alatt azt értem aki ebből megél.


"Szerintem is jobb dontes lenne a PHP, ha mar van nemi HTML es CSS. "

Ha a programozást akarja megtanulni akkor nem feltétlen. Aztán nem azt mondtam hogy azt felejtse el, hanem a programozás megtanulásának a kezdésére értettem.

2019. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


A helyzet a következő:

Ahogy már említettem, alapvetően bölcsész végzettségem van. :) De rájöttem, hogy jobb lenne egy egészen más területen is kipróbálni magam.

Az "informatika", mint olyan, érdekel. Régebben rövidebb időszakokban foglalkoztam a weblapkészítéssel: HTML és CSS alapokig jutva. Aztán el-elhagytam, majd amikor megint volt rá kapacitásom elővettem.


Mostanra végeztem a bölcsész képzéssel. Kétféle értelemben is: 1. lett másoddiplomám is benne, de 2. rájöttem, hogy másik területen is ki akarom magam próbálni.

Így újra elővettem az "informatikát".

A szívem a weblapkészítés felé húz, mivel abból már pici alap van és nem érzem idegennek. De a programozást hangsúlyozzák többen is a környezetemben, hogy ha választok, akkor inkább abba az irányba menjek.


DE, és most kövezzetek meg, de én nem tudom elképzelni, hogy pl. a Python nyelven milyen programokat lehet írni majd (nem 0 tudással persze). És azt hogy lehet majd futtatni, stb.

Tudnátok linkelni példát rá?


Ha azt mondanám, hogy fogalmam sincs, mit lehet alkotni a HTML, CSS, PHP nyelvekkel, adjatok kérlek egy példát, akkor kapnék sok-sok linket, amik a kész honlapot mutatják, mint "eredményt".


Ugyanígy tudnátok-e példát adni, mutatni, hogy mit lehet elkészíteni a Python nyelvet használva?


(Én előre szóltam, hogy bölcsész voltam és a programozás idegen számomra. Ugyanakkor nyitott is vagyok!)

2019. júl. 10. 15:46
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ha a programozást akarja megtanulni akkor nem feltétlen. Aztán nem azt mondtam hogy azt felejtse el, hanem a programozás megtanulásának a kezdésére értettem."


Miert, szerinted mi "a programozas"? :) Szerintem az egyik legfontosabb tulajdonsaga egy kezdonek valo nyelvnek, hogy viszonylag konnyu benne mukodo, az altala hasznalthoz hasonlo alkalmazasokat megvalositani. Ha peldaul celul tuzi ki, hogy leklonozza a GYK-t, akkor PHP-ben hamarabb lesz sikerelmenye. Es valoszinuleg ettol akar majd o hosszu idon at programozassal butykolni, es nem attol, hogy sikerult egy kozolos alkalmazasban leimplementalni egy binaris keresest.

2019. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyjabol mindent, amit meg lehet valositani PHP-vel, Pythonnal is lehet, es forditva.
2019. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, egyebkent ha mar van egy bolcsesz masodik (!) diplomad, akkor biztos, hogy megy az angol. Ebben az esetben en ovva intenelek a magyar szakirodalomtol, el kene kezdeni megismerni az angol szaknyelvet.
2019. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!