Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Python programozás elkezdésé...

A Python programozás elkezdéséhez alkalmas az alábbi könyv, mint szakirodalom?

Figyelt kérdés

Koós Antal: Python a gépben


Teljesen kezdő vagyok, nem foglalkoztam azelőtt programozással. Web részről HTML és CSS alapokat ismerem, de az mára kb. semmit nem jelent, gondolom.


Bölcsészként végeztem, második diplomám is abból van, de... :)



2019. júl. 10. 13:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

15:47

Erre azt tudnám írni amit már megtett helyettem a 15:03 hozzászóló, hogy miért kezdő nyelv a Python. Ha még minden kétséget kizáróan az úgy is lenne az akkor is csak egy kiragadott példa az a gyk. klón. Bináris keresés az más prog nyelveken is leprogramozható. Ilyen alapvető dolgok ismerete nélkül nincs út a profivá váláshoz. Ugyanakkor meg én azon a nézeten vagyok, hogy előbb megtanulja megtanulni a programozást python alól és utána a php az gyorsabb mint semmi tudással egyből a php-ba elérni valami jelentősebb dolgot mint egy ilyen gyk oldal klónt.

Ha számítógépes képfeldogozást akar leprogramozni akkor viszont kétségtelenül a Python egy jó választás, az erre használt MathLab helyett is jó alternatíva, csak úgy mellesleg a Szegedi Tudományegyetem át is állt MathLab helyett.

Vagyis a kérdezőnek példa is egyben : "DE, és most kövezzetek meg, de én nem tudom elképzelni, hogy pl. a Python nyelven milyen programokat lehet írni majd (nem 0 tudással persze). És azt hogy lehet majd futtatni, stb."

Egyfajta összefoglalás : [link]

Ez csak csak egy kiragadott példa mert ezzel kezdtem konkrétan fogalkozni a napokba python sakk modul: [link]

Olyan kérdést sakkos kérdést megoldottam vele amit nem kérdezhetsz meg egy sakkprogramtól kvázi ellenőriztem vele egy állítást ami felmerült egy sakkozó ismerősömbe.


A felsorolás nem teljes, szóval egy sokoldalú eszköz. Az hogy hogy kell futtatni abba meg ne menjünk bele most mert az nem egy kommentbe beleférő válasz, megannyi módja lehetősége van.

2019. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

"Ha azt mondanám, hogy fogalmam sincs, mit lehet alkotni a HTML, CSS, PHP nyelvekkel, adjatok kérlek egy példát, akkor kapnék sok-sok linket, amik a kész honlapot mutatják, mint "eredményt"."

Csak amiket kihozott a kereső szedtem egy párat, lényegében ha index.php vagy valami.php?valami vagy csak simán valami.php szerű link előfurdul akkor az php alatt futhat. Vagyis ez a gyk is php alapú https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=programoz%C..

Pár példa, aztán biztos lehetne sokkal többet is találni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

" Ugyanakkor meg én azon a nézeten vagyok, hogy előbb megtanulja megtanulni a programozást python alól és utána a php az gyorsabb mint semmi tudással egyből a php-ba elérni valami jelentősebb dolgot mint egy ilyen gyk oldal klónt."


Nem irtad le, hogy mit ertesz programozas alatt. Az alapok alapjait (ez alatt en fuggveny, ciklus, felteteleket ertek) meg PHP alatt is ugyanugy megtanulhatja, nem rosszabb a pythonnal.

2019. júl. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem volt egyértelmű, hogy a kérdésbe a "a programozas" így volt írva idézőjelekkel, hogy az átvitt értelemben lett e írva és azt jelöli e az idézőjel. Továbbá az se egyértelmű, hogy igazi kérdés vagyis, hogy költői kérdés ami mint tudjuk nyelvtani szempontból kérdés és nem azért teszik fel mert választ is várnak rá. Nem témája itt ennek a résznek, hogy én mit értek programozás alatt, az esetleg egy másik kérdésnek a témája lehet. Röviden szólva azt értem alatta amit a hivatalos szakma ért alatta. Nem fogom itt ezt kifejteni. A többi résznek meg semmi értelme nincsen, hogy különböző megfogalmazásokkal ugyan azt szajkózod, hogy PHP-val is kezdhet.
2019. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Röviden szólva azt értem alatta amit a hivatalos szakma ért alatta. Nem fogom itt ezt kifejteni. A többi résznek meg semmi értelme nincsen, hogy különböző megfogalmazásokkal ugyan azt szajkózod, hogy PHP-val is kezdhet."


Lett volna ertelme kifejtened, hogy ne csak tippeljem, mire gondolhattal ("(ez alatt en fuggveny, ciklus, felteteleket ertek)"), hanem kozvetlenul vitathassam az allitasod, mert, ha megfigyeled, nem csak a megfogalmazason valtoztatva szajkozom az enyemet. :)

2019. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A Python az egyik LEGKÖNNYEBB programozási nyelv!!!


És a Pythont érdemes Youtube-ról tanulni. Sok-sok magyar és angol nyelvű anyagot találsz Youtube-on, ahol bőven meg lehet tanulni az alapokat!

2019. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!