Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen szövegszerkesztőt...

I-have-a-lot-of-freetime kérdése:

Milyen szövegszerkesztőt használtok weboldalkészítéshez?

Figyelt kérdés
Én eddig VS Code-ot használtam, viszont most, hogy elkezdtem felfedezni a GitHubot elkezdtem áttérni az Atomra.

2020. máj. 21. 09:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy tudod fejből az összes osztályt, objektumot és metódust, hanem, hogy időre és pontosan tudd szállítani a kódot ami működik. Ha nem tudsz hatékonyan, dolgozni, mert mind a 25 darab file a notepad++ sávjában van megnyitva, és keresed azt ami neked kell, azt nem nevezném hatékonynak.


Most tényleg arról beszélgetünk, hogy ugyan olyan jó autót szerelni a szabad ég alatt 4 csavarkulccsal, mint egy full felszerelt, fedett, aknás műhelyben?


A jó szakember mindenhol jó, de a jó szakember nem hinném, hogy hülye lenne a szabad ég alatt két csavarhúzóval motort cserélni, csak hogy minden nap bebizonyítsa: ért hozzá

2020. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

#20.

A tulajdonságok neveit mindenképpen tudni kell, de azért nem mindegy hogy mennyit gépelsz ugyanazért a tartalomért.

<div c+enter (-8 karakter) </ (-4karakter)

Ugyanakkor az sem mindegy, hogy az IDE auto indentálja enterre, vagy kell még+4 space.

2020. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
És akkor a storm feature-ét nem is említettük (lehet Atom vagy VScode is tudja pluginnel) de piszok hasznos ha egy függvény névre Ctrl+klikk és már ki is kereste a másik namespace-ben lévő osztály metódusát. És ez vendorok esetén is működik (hiányos doksinál néha jól jön ha látod, hogy működik).
2020. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
igazából 30-40 olyan funkció van, amit észre se vesz aki normális IDE-t használ, mert megszokta. De megbolondulnék, ha notepadbe kellene dolgozni. Nem is lehet megkockáztatom, mert elnyújtaná az időket 10szerése
2020. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Én JetBrains IDE párti vagyok.


1) Az a kedvenc funkcióm benne, hogy ha egy metódus nevére úgy kattintok rá, hogy nyomom közben a Ctrl-t akkor azon metódus deklarációjára ugrik. Így kényelmet biztosít és nem kell vadásznom annal lokációját.

2) Amennyiben olyan osztályra van szükségem, ami nincs importálva, így egy gyors gombbal betudom húzni, mint importált osztály nyelvtől függetlenül. Így megspórolja nekem azt a felesleges köröket, hogy importokat írjak. És nyilván nem tudom fejből az összes osztálynak az útvonalát.. Így az IDE indexelésének köszönhetően, ha több is van kitudom választani melyik kell pontosan.

3) Vannak az úgy nevezett "halott kód" vagy "kódismétlés" jelenségek, amiket az IDE felismer. Igaz plugin formájában más szerkeztőkben is elérhető, de ha már IDE akkor tudja ezt is.


De én értem mindkét tábort, aki Atom-ot használ, mert az is szép kis eszköz. Van hogy használom IDE-vel együtt. Példának kedvéért az Atom-ot inkább akkor használom, ha Linux környezetre írok, mondjuk bash scriptet.


De mondok egy hajmeresztőt :D vi programot nem űbereli semmi. Meg is mondom miért: Minden linuxon ott van, ha nincs grafikus felületed sem és halálból kell visszahozni egy szervert! :D

2020. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ja igen. Hogy ne keresgéljétek. :)

[link]

2020. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
#25 most mondjam hogy én meg nano párti vagyok? :D (linuxot használom desktopnak is)
2020. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
mc ftw :)
2020. máj. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

#27: Akkor már miért nem vim? :D


Nekem is Linux az elsődleges rendszerem, de Atom-ot használok.

2020. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!