Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Irl itemes gambling oldal...

Irl itemes gambling oldal készítése illegális lett?

Figyelt kérdés
Kerestem egy párat, találtam egy oldalt, ahol összevannak foglalva irl itemes gambling oldalak, de mindegyik van nem létezik vagy a domain eladó vagy levannak állva a szerverek. Illegális lett, vagy csak simán nincs benne profit. Főleg hogy a drakemall miatt eléggé lelett húzva az egész.

2020. aug. 2. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsejáték illegális, ha nincs bejelentve. Jogot kell venni. Peldául a Pokerstars azért üzemelhet Magyarországon mert megvan a joguk/adóznak. Ellenben régebben pl a pkr.com nem akart fizetni, így nem engedhette a magyaroknak, hogy játszanak.
2020. aug. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írta, ide haza nagyon szigorú szabályozása van!

Pl. a FaceBook -on tipikus sorsolásos játékok (átverések),

azok 99% is teljesen szabályellenesen mennek.

A tárgybeli ajándéksorsolás bejelentés köteles,

és értékhatártól függően még adóköteles is.

A pénzbeli sorsolás, pedig ezen felül engedély köteles is,

és az első ft -tól adó köteles!

A szerencsejáték, ahol pénzért játszanának, ott pedig még ennél is szigorúbb, és magasabb adózást hoz.

Ezeket még a mikulásbácsi szerencsejáték monopoliumának megerősítésével szigorították meg nálunk.

Míg vannak országok, ahol semmi szabályozás nincs, csak a nyereség után be kell fizetni az adót, mint bármely tevékenység után.

2020. aug. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!