Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy statikus oldal elkészítésé...

Egy statikus oldal elkészítéséért mennyit szokás elkérni?

Figyelt kérdés

Felkért egy ismerősöm ismerőse, hogy csináljak egy weboldalt a cégének. Nem webshopról lenne szó. Csak egy egyszerű szép designeval ellátott oldal ahol be tudja mutatni a céget pár sorban, néhány referencia munkát képekkel, szolgáltatásokat ilyesmi. Responzive designe alap persze.


Html, Css és egy kis JavaScriptel oldanám meg. Elsőre erre gondoltam. Nincs igény Admin oldalra. Első körben báris.



2020. nov. 25. 22:04
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. nov. 29. 21:03
 22/31 anonim ***** válasza:
#20, és mennyibe kerül egy alkalmazott? tehát van évi 5-6 millióért egy weboldalad. nem 20 ezerért
2020. nov. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Na de akkor front endesről, VALÓDI webfejlesztőről beszélünk. Nem HOLMI statikus bóhockodásról.
2020. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
69%

ú anyám. egyesek fogalomzavarban vannak, mások álomvilágban... már az is fájt, ahogy végigfutottam a kommenteket. (bevallom, nem mind olvastam el, szóval megpróbálok az eredeti kérdésre válaszolni. sorry, ha esetleg már nem itt tart a thread)


az összeg attól függ mennyi munkád van vele: ha szabadkezet kapsz (és ez nem azt jelenti, hogy addig módosítgasd amíg ki nem találod mire gondolt a költő) és van a cégnek arculata, logója, stb (szóval nem kell mindent megszülnöd) akkor az egyeztetésekkel és apróbb módosításokkal együtt megvan egy cirka 25 munkaóra alatt mondjuk, ami egy normális nettó 2000Ft-os óradíjjal számolva egy 50k.

Az, hogy "dinamikussá" teszed (de a tartalom jelenleg is statikus) nem jelent több munkaórát, tehát egy laravel-t mögérakni, vagy egy (bármilyen CMS-t) az nem drágítja igazából JELEN ESETBEN, viszont előremutatóbb ha a jövőben valami extrát akarna.

ugyanakkor bemutatkozó oldal lévén én lehet nem backend irányába vinném el, hanem valami vue vagy react felé, mert feltételezhetően "webshop" ebből sose lesz, ami igényelne bármilyen komolyabb backendet, de a frontendre kerülhetnek esetleg plusz funkciók később (pl valami látványosabb képgaléria, stb..) ha pedig szükséged van a jövőben mégis egy kis backend-re akkor mögéraksz egy lumen-t és lekezeled azt a pár xhr-t.


szóval tervezz kicsit előre mindig, de ne úgy, hogy munkaórákban mérhető pluszmunkád legyen emiatt. ja, és ne árazd alul a munkád! a 10-20eFt a vicc kategória. annyiért a gázszrelő jön ki beüzemelni a főzőlapot 5 perc alatt. egy pszichomókusnak pedig az óradíja (50perc) van ezen két összeg között, szóval nem tudom hol élnek itt páran, de úgyérzem valami párhuzamos dimenzióban.

2020. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot és a választ!
2020. dec. 3. 15:14
 26/31 anonim ***** válasza:
#24 bizonyára párhuzamos univerzumban, mert én is ugyanezt gondoltam a 2000 ft/óra esetén. nálatok mennyi az euro? 160? én 10k alatt nem vállalok el semmit, igaz nem is hajolok le mindenért. az olcsójánosok (akiknek később minden ingyen kell, fizetni nem akarnak, 5k-ról is alkudoznak) azokkal szenvedjetek ti :)
2020. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Értem. Tehát ti ketten azt mondjátok, hogy statikus weboldalakért GYAKORLATBAN bárki képes fizetni 20 ezernél többet is. Aha. Akkor vállalom!

HAHóóóóóóóóóóó! Munkáááltatóóóóóóóóóóó.


Jah.. Nincs az a abrom, aki egy statikus weboldalért kifizetne 50 ezret. NEm munkaórában mérnek.. Ha abban mérnek, akkor már fel vagy véve, és ott dolgozol. DE AZ MEGINT MÁS.


Tessék itt egy statikus weboldal:


[link]


Szerintetek ez mennyit ér??

STATIKUS. Akkor sem ér még 20 ezret sem.

Magánvélemény.

2020. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Külömbség van statikus, és statikus weboldal között is. Tesésk átlátni. Biztosan van olyan statikus weboldal, ami többet ér. De nagy átlagban a statikussal sokra ti nem fogtok menni...


Vagy hogy irtok ki egy új hírt? html-ben?:D

Persze...

2020. dec. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#26 (24-es vagyok)

ha te NETTÓ 10k/h alatt nem vállalsz el semmit és kitöltöd a napi 8 órádat egy hónapban pedig lehúzod tisztességgel a kb 22 munkanapot, akkor te minden hónapban 1,76 milliót vágsz zsebre?? hmm. akkor katás tuti nem lehetsz, szóval biztosan áfásan kell számolni a melót, tehát minden hónapban találsz annyi új ügyfelet, akinek eltudsz passzolni ~2.2millió forint értékben frontend melót? (ja igen, mert ugye frontendről volt szó) hmmmm... valamit nagyon jól csinálhatsz... megyek hozzád alkalmazottnak, mert fullstack pozikra is max br 700-800 körül volt eddig olyan ajánlat ami tetszett volna... nálad meg megkereshetném a havi 1,5 milliót is tisztán :D


hülyeséget félretéve: egy szóval nem mondtam hogy olcsójánosokkal szenvedni kell. aki "piacosat" játszik azokkal nem foglalkozom... (én is dobtam már vissza 300k-ért melót, mert elkezdett alkudozni és óradíjban nem érte volna meg foglalkoznom vele) de azt gondolom, hogy egy NETTÓ 2000Ft/h reális egy viszonylag kezdő számára. cégeknél is egy junior frontendes átlagban olyan 350 körül kap most ha jól tudom (szintén nettó). (amikor eljöttem akkor olyan 300-320 körül volt nekik azt hiszem) tehát a 2000Ft/h reális. nyilván egy komolyabb munka (backend vagy fullstack) az 3-4000Ft/h kb. (természetesen nettóban) persze megint más, ha egy kft-ről van szó, aminek bejelentett alkalmazottai vannak. de a 10.000/h brutálsok arra én is azt mondom

2020. dec. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ingyen.... ez nem munka..főleg ha ismerős körben van. 1 óra alatt megvan az egész, ha tudja hogy milyen tartalom menjen fel.
2020. dec. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!