Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Létezik olyan oldal, ahol...

Létezik olyan oldal, ahol össze van gyűjtve, hogy különböző programozási feladatokat, hogyan érdemes php-val megcsinálni?

Figyelt kérdés

És itt inkább arra gondolok, hogy pl. mi az amit index.php-ba érdemes implementálni és mi az amit inkább el kell szeparálni egy külön file-ba.

például találtam egy sablont, valószínűleg elég régi ott például ezt beágyazta a html kódba:


<?php


if(isset($_SESSION["admin"]) && $_SESSION["admin"]===true) {

echo '

<ul class="submenu">


<li><a href="index.php?go=add_new">Új bejegyzés</a></li>

<li><a href="index.php?go=mod_main_menuk">Menük kezelése</a></li>

<li><a href="index.php?go=admin_list">Bejegyzések</a></li>

<li><a href="index.php?go=admin_settings">Beállítások</a></li>

<li><a href="index.php?go=exit">Kilépés</a></li>


</ul>';

} elseif (isset($_POST["password"])) {

$lekerem = mysql_query("SELECT `value` FROM `settings` WHERE `title` = 'password'");

$data = mysql_fetch_row($lekerem);

if($_POST["password"]==$data[0]) {

$_SESSION["admin"]=true;

} else {

$_SESSION["admin"]=false;

}

header("Location: index.php");

} else {

echo '<form method="post" action="index.php">

<input type="password" style="width: 140px;" name="password">

</form>';

}


?>



2021. ápr. 20. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ahogy érzed. Class-okat pl. biztos nem fogsz az index.php-ban tárolni, de egy egyszerű regisztrációt vagy url-management-et meg nem fogok külön fájlba írni, mert pár sor.


Ill. ami olyan, hogy több fájlban is használnod kell (pl. title vagy header kiíratása dinamikusan) ennek is külön fájlban szokás függvényeket csinálna, amit aztán include-dal minden fájlban meg tudsz hívni.

2021. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Amit a #1 mond, az kb a hello world szintjén működik. Nagyobb projekteknél valami frameworköt használ az ember (ha csak nem akarja szándékosan szop@tni magát), ami vezeti az ember kezét. Amit te írtál pedig igencsak antipattern. Egy helyen UI, BL és DB is. Ha ilyet látok akkor megyek a másik irányba. Ezt bottal sem piszkálná meg egy rendes programozó.
2021. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 valóban egyre elterjedtebb a framework-ök használata, de egyenlőre azok használata nélkül akarom megtanulnia php rejtelmeit. Esetleg neked vannak sablonjaid, példáid amiből lehet tanulni? A különböző Design patterneket megvalósítási módokat stb..?
2021. ápr. 20. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincsenek. Nem foglalkozok php-val. (Nem akarok háborút indítani, nagyon sok elem van benne, ami miatt nekem nagyon kényelmetlen a nyelv) Webalkalmazásokat java és javascript alapon csinálok. Főleg javascript vonalon mozgok. Igen, szerveroldalon is. Jelenleg MEAN stacken.
2021. ápr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Argloss ***** válasza:
A keretrendszerek lényegében pont ilyen elképzelések arra, hogy hogyan kellene szétszedni és kezelni a kódodat. Aztán az más kérdés, hogy jellemzően 1-2-t megtanulnak az emberek és utána mindenre azt használják, akár illik akár nem az adott feladathoz. :D
2021. ápr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Melyik framework forráskódját érdemes tanulmányozni? illetve egy linket valaki dobna is hozzá? Köszi
2021. ápr. 20. 20:23
 7/11 Argloss ***** válasza:

[link]

Laravel, Symfony, CodeIgniter, stb.


Mondjuk ha csak most kezded el kóstolgatni a nyelvet, akkor elsőnek inkább alkoss meg egy-két förmedvényt előtte, hogy legyen valami elképzelésed róla, hogy mit nézel.

2021. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem framework-el kellene kezdened, mert akkor nem a gányolást tanulod meg, hanem normális szeparált kódot fogsz látni és írni is.

Illetve a cleancode könyvet is tudom ajánlani hogy átlátható legyen a kód.

Ugyan #7 nem írta,de én tudom még javasolni a yii2-t is szerintem kényelmesebb mint pl a codeigniter

2021. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Javaslom még a smarty-t (igaz, ez inkább csak egy pehelysúlyú template engine) ha valaki most ismerkedik a php-val, akkor a Laravel kicsit sok elsőre szerintem.
2021. ápr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
prog.hu-n vannak útmutatók, igaz elég régiek
2021. ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!