Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Frontendesek, melyik framework...

Frontendesek, melyik frameworköt ajánljátok?

Figyelt kérdés
A Vue-vel kezdtem el foglalkozni, az tetszett is. Aztán a napokban gondoltam, inkább a Reacttel foglalkozok, mert az keresettebb. De sokkal rosszabb, mint a Vue, egyáltalán nem tetszik, és most nem tudom, hogy melyikkel folytassam.
febr. 8. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi nem tetszett benne?

Mi alapján mondod azt hogy "sokkal rosszabb"?


Én ezt nem mondanám. Inkább azt, hogy más.

Amúgy azt válaszod amelyiket szeretnéd teljesen mindegy. Ha valamelyiket megtanulod profin használni, akkor találni fogsz olyan munkát ahol azt kérik. Mind a 3 nagy rendszert sokan használják. Most az, hogy az egyiket 5000, a másikat meg "csak" 4000 cég használja, az már nem sokat számít szerintem. Ha neked a vue tetszik jobban, akkor legyél abban profi.

febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A React nem framework, hanem library. :D

Vue utan nem is csoda, hogy nem tetszik a React, mert velhetoleg nem eleg a javascript tudasod meg hozza. En a helyedben egyelore Vue-t esetleg Angulart tanulnek, ezek keresett tudasok (az angular jobban). Ezeket hamarabb meg lehet erteni, konnyebb veluk dolgozni, aztan ha majd kello tapasztalattal birsz JS-ben, johet a React (vagy ami addigra levalt mindent)

febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Mi nem tetszett benne?"


Pl. a JSX nagyon csúnya, béna és szükségtelen. A Vue-vel nagyon szépen lehet kombinálni a HTML-t a direktívákkal, és szépen elkülönül a template és a logika, JSX-ben meg egyben van az egész. Úgy néz ki a JSX, mint egy szintaktikailag hibás JS kód.


A másik, hogy Vue-ben a direktívákkal miatt nagyon szépen meg lehet oldani a kétirányú bindinget, React-ben meg manuálisan kell hivogatni az useState-et. A Vue sokkal "reaktívabb", mint a React.


#2


Nem kell több JS tudás a Reacthez, mint a Vue-hez.


A másik ellenérzésem a Reacttel kapcsolatban az, hogy az összes oldal, amit Reactben raktak össze, szemmel láthatóan lassabb, mint a Vue-s oldalak.

febr. 8. 20:52
 4/14 anonim ***** válasza:

A jsx nek is meg van az előnye, és simán lehet szép kódot írni. külön fileban a nézet, külön a logika stb



Nem mondom hogy jobb mint a vue, vagy az angular, csak máshogy jó.


mind a három rendszerrel jelentős időt töltöttem. És a kedvencem az amikor valaki még csak éppen kipróbál valamit, bármit, és a 0 tapasztalattal, 0 szaktudással kijelenti, hogy ez "sokkal rosszabb".

febr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A Vue is szembemegy azzal, hogy kulon legyen szervezve a html, a js es a css. Konkretan egy fajlba irja az egeszet, nem beszelve arrol, hogy vueban is lehet jsxet irni.


Reacthez sokkal-sokkal tobb plugin, lib stb van, mint a Vue-hoz. Es ketlem, hogy lassabb lenne, ha pl React Queryvel van megirva az oldal.


De, tobb tudas kell a Reacthez, mert mar akkor se tudsz hozzafogni, ha a higher order functionoket nem erted. Vue-ban, Angularban van v-for ngFor direktiva pl. Reactben meg mappelni kell. Mar ez nehez lehet egy kezdo szamara.

febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A high order functionok a Javascript tananyagának alapvető részét képezik...


Nem ezért nem tetszik a React, hanem a JSX miatt, meg a túlbonyolítottság miatt. Vue-ben a v-model sokkal egyszerűbb, gyakorlatilag észrevétlenül működik együtt a state meg a view, Reactben meg kézzel kell taszigálni.


A JSX pont úgy néz ki, mint amikor a kezdő backend fejlesztők összegányolják egybe a PHP-t meg a HTML-t. Logikát és nézetet nem írunk egybe, ez teljesen alap. Egy fájlba bele lehet írni, ez nem gond, de legyenek szemléletesen elkülönítve. JSX-ben egyben van az egész.


A Vue azért is szimpatikusabb, mert jobban hasonlít a szerveroldali template nyelvekre (Blade, Twig).

febr. 9. 16:12
 7/14 anonim ***** válasza:

Reatban azzal hogy te intézed a state-t elkerülhető a felesleges újra renderelés. Emellett a logikát és a nézetet szét lehet szedni külön fileba.

Az hogy a te react kódod úgy néz ki mint egy kezdő gányolás, az a te hibád :)

febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Vue-ben meg hozzá kell adni a subtreehez egy v-once vagy v-memo direktívát, és akkor nem lesz feleslegesen újrarenderelve, ennyi.
febr. 9. 17:13
 9/14 anonim ***** válasza:
A vmemo szerintem a usememoból merítette az ihletet ;)
febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az lehet, de lényegtelen. Általában úgysem azt kell elkerülni, hogy újrarenderelődjön a komponens, hanem azt kell elérni, hogy legyen hajlandó újrarenderelődni akkor is, ha a subtreeben nincs változás.
febr. 9. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!