Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek fix vagy dinamikus...

Szerintetek fix vagy dinamikus szélességet érdemes beállítani egy weboldalnál?

Figyelt kérdés

Az előnyöket és hátrányokat gondolom tudjátok.

Az is érdekelne, hogyha fixet érdemes, akkor hány px-es legyen, és ha dinamikusat, hány százalékos?


Köszönöm a segítséget!



2015. márc. 11. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fixet, mert ha valaki megnyitja egy nagyon széles monitoron (egyre több ilyen van, plusz eyefinity és társai), és szétcsúszik ötven méteresre, akkor addig fognak téged átkozni, míg helyben el nem halálozol.
2015. márc. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, idáig én is a fixről hallottam jobbakat. És hány pixelesre érdemes állítani?
2015. márc. 11. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:
800 ,1024
2015. márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj fix, de maximum 1200 px széles legyen.
2015. márc. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előnye: széles képernyőn nem 2 km hosszú lesz a sor

Hátránya: keskeny képernyőn oldalra is kell scrollozni


Érdemes úgy beállítani, hogy maximum szélességet adsz meg, így kisebb felbontáson is jól jelenik (jelenhet) meg. Ezt csinálja pl. a Bootstrap is, nézd meg hogy csinálja.

2015. márc. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Dinamikusan növekvő/csökkenő szélességet érdemes beállítani, ez az úgynevezett responsive design. Viszont előttem is említették, hogy érdemes maximum szélességet megadni az oldaladnak.
2015. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ez tűnik a legjobbnak, végül is egy köztes megoldás :)
2015. márc. 11. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
2015. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ó, ez jól fog jönni, köszönöm! :)
2015. márc. 12. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!