Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyire kilátástalan így a...

Mennyire kilátástalan így a helyzet?

Figyelt kérdés

Ha a közeljövőben (1-2 év) weblapfejlesztéssel szeretnék foglalkozni főállásban, mennyire esélytelen a helyzetem? Lehetséges egyáltalán a nulláról(tanultam informatikát kozépiskolába, de már szinte mindent elfelejtetem) eljutni olyan szintre , hogy eltudjak helyezkedni később főállásban egyetem nélkül? Angollal nincs különösebb problémám, viszont az egésznek most állnék neki csak, w3 schools,codeacademy oldalakat ismerem , nyilván onnan tanulnám meg az alapokat, OKJ-t nem találtam ami ilyen képzést adna, viszont a ruander iskolát néztem ami ad ilyen képzést. Teljesen más területen dolgozom, amit utálok, viszont rengeteg szabadidőm van (du 3 rá érek haza, így délután lenne időm gyakorolni , tanulni, ráadásul ott vannak a szabadnapjaim is ).Van értelme bele vágni így, vagy felejtsem el inkább és ne nagyon éljem bele magam?

Más terület nem igazán érdekel az informatikán kívül, viszont egyetemre nincs lehetőségem menni.



2018. ápr. 17. 21:14
 1/9 anonim válasza:
Szerintem van értelme, kemény munkával szinte bármi lehetséges (én is magamtól tanultam meg kb 1év alatt).
2018. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esély van, de főleg rajtad és készségeiden múlik.

Viszont elhelyezkedni legkönnyebben Pesten lehet,

tehát ha vidéki vagy, be kell kalkulálni a költözést is.

Az albérletek elég húzósak, 120~150 környékén vannak.

2018. ápr. 18. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bpn lakom így ezzel nincs probléma. Netes tutorialokon kívül milyen könyvekből tudnék tanulni még?
2018. ápr. 18. 05:02
 4/9 anonim ***** válasza:

simán van esélyed erre!

nekem van webfejlesztő végzettségem és amint végeztem a sulival azonnal elszipkázott a munkaerő piac, mellette számos lehetőségem volt még ebben dolgozni


van egy 16 éves ismerősöm aki már most ezzel keres pénzt és eléggé bejött neki, mindig jönnek újabb és újabb megrendelések


szóval ha tényleg tanulsz, fejlődsz benne, akkor egy idő után már vissza is kell utasítanod az ajánlatokat idő hiányában

2 év alatt ha tényleg fordítasz rá időt, akkor el lehet érni ezt a szintet


html, css, javascript, php, mysql alapoknak

aztán jquery, bootstrap, valamelyik php keretrendszer (laravel, cogeigniter, symfony...), SQL-ben komolyabb gyakorlatok

google login, facebook login és egyéb API-k


ha pesti vagy, akkor biztos találsz OKJ-t erre, de sajnos az OKJ-val az a gond, hogy ott elég keveset adnak át, ahhoz még otthon tenned kell bőven


még van 1 fontos dolog, sokan ott "véreznek el", hogy tanulnak tanulnak tanulnak, DE nincs igazán látszata, szóval találj ki magadnak valami projektet, esetleg társulj be valakihez (ez azért jobb, mert akkor ténylegesen átélheted a megrendelő-fejlesztő kapcsolatot)

például csinálj magadnak tanuló, gyakorló projektnek egy pizza rendelős oldalt, vagy egy webshop-ot, vagy egy könyv nyílvántartást, a lényeg, hogy legyen cél, legyen amibe kamatoztatod a tudásodat, nem csak a példákat követed, hanem igenis sajátot hozol létre, dolgozol valamin amiben látod a saját fejlődésedet!


sok sikert :)

2018. ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, gondoltam rá , hogy saját magamnak csinálok kis projekteket majd :)

Milyen iskolát tudsz Pesten ami OKJ? Mert én nem igazán találtam , csak pár hónapos fizetős képzést, de talán az jobb is mert nem töltök éveket az iskolapadban.

Program nyelveket számít milyen sorrendben tanulom? Gondolom a HTML az alap, utana haladják szépen sorban?

2018. ápr. 18. 08:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Weiss Manfrédról tudok ott van webmester szak, nem a legjobb, de papírt ad

mondjuk ez nappalira értendő


hát HTML az nagyon alap

CSS és javascript inkább a frontend (megjelenés) részénél fontos, meg javascriptben tudsz még jó pár hasznos dolgot megvalósítani ami kapcsolódik a backend (háttér folyamatok) részhez


HTML, CSS, Javascript, Jquery, Bootstrap

PHP alapok, MySQL, PHP keretrendszerek közül 1 kezdésnek aztán több esetleg (laravel, cogeigniter, symfony...)

és végül API-k (google, facebook és hasonló API-k)


ha ezeken végig mész onnantól már úgy is meg lesz a saját irányod

még ezek mellett kialakulnak konvenciók, pl mit hogyan nevezel el, hova raksz


a később felmerülő kérdések, igények meg jönnek maguktól, majd mindig tanulod azt amire szükséged van :)

1 év alatt azért elég komoly szintre eltudsz jutni


Én anno magamtól kezdtem el programozással foglalkozni, aztán könyvből, leírásból, suliból.

Ma meg már főállásban webfejlesztéssel foglalkozom, mellette hobbi szinten játékfejlesztés és még vannak terveim.

Mindig lesz mit tanulni és fejlődni, de cserébe nagyon változatos és érdekes dolgokat tudsz létrehozni.


Ha nem adod fel és tényleg sok időt beleraksz, akkor nagyon megtérül.


Google a barátod,

Wiki a barátnőd,

Youtube a szeretőd :D

2018. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Esély van rá, ha meg van a kellő kitartásod és a képességed, mert azért nem olyan egyszerű területről van szó.

Ha még fiatal vagy, én javasolnék legalább egy felsőfokú szakképzést, de akár egy BSc-t is megpróbálhatsz levelezőn.


Legfontosabb azonban, hogy magadnak tanulj, fejlődj. HTML, CSS, Javascript, utána valamilyen szerver oldal (PHP, Java, Python, esetleg ASP.NET) és különböző framework-ök (pl. Node.js)


Próbálj bedolgozni open source projektekbe vagy tegyél ki sajátot github-ra, mert referenciák nélkül nehéz elhelyezkedni.

Budapesten vagy külföldön több esélyed van, mint vidéken.

2018. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg egy tanacs: ha lesz már használható tudásod, mielobb keress munkat. Akar csak reszmunkaido, bedolgozas, barmi, ott lehet igazan gyorsan fejlodni :)
2018. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Minél hamarabb elakarok kezdeni dolgozni benne, amúgy is utálom a munkám így nem lesz nehéz otthagyni, ha találok 1 helyet majd később. :D

A sulit átgondolom még, egyetem az nagyon nincs kilátásban most, felső oktatás-t jövőre tudnám elkezdeni, addig meg még sok minden történhet :D

2018. ápr. 18. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!