Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Más is van, aki ipl gépet...

Más is van, aki ipl gépet használ és minden nap borotválnia kell magát (áll, bajúsz)? Így is fog hatni a kezelés? Tapasztalatok érdekelnének!

Figyelt kérdés
Vettem egy ipl villanófényes szőrtelenítő gépet 4 hete, heti 1x használom állra és bajúszra elsősorban. A gép előtt csipeszt használtam! A használati utasítás azt írta, hogy borotváljam le a szőrt használat előtt. Fehér bőröm van és most már erős fekete szőröm. Sajnos minden nap borotválnom kell, mert egy nap alatt láthatóan kinő. Lombikos kezelések miatt lettem az átlagosnál jóval szőrösebb; már nem állok kezelės alatt. A borotvától hamar megerősödött.

2019. júl. 27. 04:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szőrhagyma nem kap semmilyen visszajelzést, mi történik a szőrszállal a bőr felett. Attól, hogy levágod a szőrt, a szőrhagyma működése nem fog megváltozni.


IPL előtt mindig borotválkozni kell, különben nem hatásos. Naponta nem szabad IPL kezelni.

2019. júl. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Ehhez nem szükséges tapasztalati vélemény, én például nem is foglalkoztam még ilyennel, de a működési leírása egyértelmű.

A nagy energiájú fényimpulzusokat elnyeli a sötét szőrzet, éppen ezért te jó alany vagy. Sötét bőr és világos szőrzettel már bajban lennél, a bőröd nyelné el, égetné meg.

Tehát a szőrszál elnyeli az energiát, ami hővé alakulva főzi meg a gyökeret / hagymát, tehát ebből logikusan következik, hogy a borotválás előnyös, mert így rövidebb úton jut el a hő a gyökérhez.

2019. júl. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5%
Én nem használok IPL-t de sajnos elkezdtem borotválni és már minden nap, esetleg másnap kell. L.
2019. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Borotva még mindig nem erősíti a szőrzetet. Egyébként inkább úgy hatásos az IPL, hogy ha már a szörszál minimálisan a bőr felett van. Nem tudom milyen gyorsan nő, de próbáld ne közvetlenül borotválás után. Mondjuk másnap. Akár borotválkozás előtt. Viszont hosszú se legyen, néhány gép 1-2 mm-t ír, de inkább legyen 1.

Hatása gép függő, gyengébbnél több kezelés kell, de nyilván bőröd és szöröd függvénye is. Hetente felesleges, inkább villantás pocséklás, meg jobb szerintem betartani a biztonsági utasításokat. És így nyáron kerüld a napfényt, ha nem lehetséges, akkor naptej! Fő a biztonság + fontos a legfehérebb bőrszíned :)

2019. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A használati utasításd tartsd be. Nekem a4 alkalom ztán lett szembetűnő a változás.

Másrészt a bajúsz az valamilyen oknál foga több kezelést igényel.(és utókezelsét is hetente) Tapasztalatból írom.

2019. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!