Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Használhatok olíva olajat...

Használhatok olíva olajat zsíros bőrre? Vagy szalicilt inkább?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis segítséget kérni!helyenként zsíros a bőröm(ami így nyáron fokozódik) és ezért kijött pár pattanásom.Régen szedtem gyógyszert rá és géllel kentem is(zindaclin, amitől nagyon szép lett az arcom) de nem szeretnék visszatérni rá mert nem annyira súlyos a helyzet.Valaki tudna ajánlani lemosót, vagy éjszakai krémet mert éjszaka zsírosodik leginkább.

Tapasztalatok/tippek?

(amúgy idén érettségiztem, stressz miatt is lett pár pattim)



2019. aug. 1. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Neee, kérlek szépen ilyesmiket ne használj.

En is régebben hittem az ilyen bio/házi praktikákban....inkább nem tettem volna:D

Nagyon nagyon el tudja rontani az arcod amit helyreállítani nehéz lesz.

Lemosó:

Bioderma Sébium

La Roche Posay Effaclar(vagy ez, vagy a másik)

Miccelás víz:

Zöld Bioderma

Nappali krém:

Bioderma Photoderm spf 50+

Éjszakai gél:

Epiduo



Én ezeket használom napi szinten. Nekem zsíros és aknés böröm van.

Semmilyen krém nem fogja az éjszaka alatt eltüntetni a zsírt az arcodról...hogy akkor nappal ne legyen.

A meleg miatt nagyon fontos a magas faktorú arckrém minden nap, lehetőleg könnyű állagú és kicsit mattító legyen.

Vagy ha éjszakára szeretnél egy lágyabb/mattító krémet:

Bioderma Sébium global(valami ilyesmi)


De feltétlenül menj el börgyógyászhoz, bármennyire is enyhe a helyzet, és ne bízd magadat a házi praktikákra.

2019. aug. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Oliva olajat max lemosónak de utána használj gél állagú lemosót is.
2019. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!