Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti mit tanítottatok a gyerekei...

Ti mit tanítottatok a gyerekeiteknek a bőrápolásról?

Figyelt kérdés

Milyen korban milyen termékeket használt? Ti segítettetek neki összeállítani egy alap rutint, azt használ ami megtetszett neki a drogéria polcán, egyaltalán nem foglalkozik vele vagy nálatok ez hogyan működik?

Az én anyukám soha semmit nem használt a bőrére, de nem is problémás neki. Nekem kombinált, miteszeres, pattanásra hajlamos, felszíni vízhianyos és érzekeny a bőröm, tiniként jártam több kozmetikushoz is de sajnos nem sokat segített és olyan termékeket ajánlottak amik kifejezetten irritalták a bőrömet. Aztán elkezdtem kísérletezgetni drogériás termékekkel de ugyan így jártam. Most 22 évesen jutottam el oda, hogy tudom milyen hatóanyag mire való, mit kell kerülni, mi jó a bőrömnek. Tegnap erről beszelgettünk egy barátnőmmel és ő mondta, hogy neki szerencsére az anyukája már kisgyerekkora óta odafigyel erre. Gyengéd arclemosót, hidratálót és fenyvédőt mindíg is használt amióta az eszét tudja. Eleinte az anyukája kenegette, majd kb iskolás kora óta saját maga csinálja. Aztán kamasz korban kezdett el hidratáló tonikot és hámlasztót használni. Én meg visszagondoltam, hogy eközben én alkoholos tonikokkal és barackmagos bőrradírral kínoztam a bőröm :(

Nálatok ez hogy van?


2019. okt. 6. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Bár én a gyerek vagyok...:


Az arcbőröm elég zsírok, s kicsit miteszerre hajlamos (de a szeplőim miatt nem látszanak). A pattanásos korból kezdek kinőni. (Bár a szeplők miatt azok se látszottak annyira nagyon)


Utálom az ilyen bőrápoló termékeket, sose használtam ilyesmiket, felesleges pénzkidobásnak tartom őket. Nem szeretem a szagukat se, s azt se ha valami van a bőrömön.


Az egyetlen arcápolós praktika amit (amúgy anyám miatt) kipróbáltam, az a tojásfehérje a miteszerek ellen. Működött.


18/L

2019. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

En anyam sem hasznal semmit az arcara, neha egy kis krem, de kozel 50 evesen sincs joforman ranca, se semmi borhibaja. Nekem sem volt sosem problemas borom, tinikoromban vettunk tonikot , radirt, kremet, nekem ez boven eleg volt, nem vartam el h analizalja h „ felszini vizhianyos“ e vajon a borom... 😬🙄

Azert remelem tul tudod tenni magad rajta, hogy nem fenyvedoztek az arcod gyerekkorodtol!

2019. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nekem anya elég sokmindent mutatott annak idején, kisgyermek koromban nem, hanem amikor tiniként kezdtem pattanásos lenni, akkor ilyen patikában kevert arctisztítót hozott, még drogériában vett teafa olajat, többféle börradírt kipróbáltunk az arcomra. Igazán egyiknek se volt jelentős haszna, az használt amikor kinőtték abból a korból.

Egyébként testápolót kiskorom óta használtunk, ő is mindig használt, meg nekem is adott, amikor kicsi voltam, amikor nagyobb, akkor meg már magam használtam, mert ezek a tusfürdők eléggé szárítják a bőrt.

2019. okt. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Azert remelem tul tudod tenni magad rajta, hogy nem fenyvedoztek az arcod gyerekkorodtol!"


Viccen kívül ezen vagyok csak kiakadva. Nagyon fehér vagyok, teli anyajeggyel, nyáron túlzás nélkül 2 perc alatt leégek. Gyerekként rendszeresen szarráégtem, volt, hogy kisebesedett és felhólyagosodott a bőröm. Ennek ellenére sosem kentek be, mondván ők sem kenték magukat. (Csak ugye 30-40 éve még nem ilyen volt az ózonréteg, nem volt ilyen erős az UV) Pedig nagyapám bőrrákos lett de ez sem gondolkodtatta el őket.

2019. okt. 6. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is a gyerek szemszögéből válaszolnék: semmit nem tanított róla, sőt néhány dolgot még ellenzett is.

Amikor elkezdtek megjelenni rajtam a pattanások és mitesszerek, nem mondott semmit, így én sem nagyon foglalkoztam velük. Aztán a nagymamám mondta, hogy jó lenne, ha elmennék kozmetikushoz, elvinne ő, fizetné is, de ezután anyukám mondta nekem, hogy a kozmetikus milyen rossz, nagyon fájdalmas és teljesen felesleges, én meg 11-12 éves fejjel hittem neki sajnos. Csak utána elkezdtek zavarni a pattanások és a mitesszerek, szóval kinyomkodtam őket magamnak, sokszor koszos kézzel, ahogy éppen sikerült. Emiatt sajnos néhány mitesszer elég csúnya heget hagyott maga után.

De aztán 16 évesen már én is kezdtem rájönni, hogy ebben (meg még néhány másik dologban is) a nagymamámnak volt igaza, és akkor nagy nehezen sikerült meggyőznöm anyát, hogy elmehessek kozmetikushoz, illetve használhassak néhány arcápoló terméket. Azóta sokkal szebb lett a bőröm, amikor legutóbb voltam kozmetikusnál, mondta is, hogy elég csak pár hónap múlva jönnöm újra arctisztításra. Szóval ennyit ér az, ha megfelelő bőrápoló termékeket használsz.

2019. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!