Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok ti hogy szedítek le...

Lányok ti hogy szedítek le este a sminketeket? Mi a rutinotok?

Figyelt kérdés
Olvastam már több cikket, csak ez a tortúra(lemosó hab, radír, tonizálás) esténként túl hosszúnak tűnik. Nektek mi vált be?

2019. nov. 8. 13:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
sminklemoso. benne van a neveben mit csinal. amugy ne radirozz minden egyes nap, nem egeszseges.
2019. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Micellás vízzel el távolítom a szem sminkem és az alapozóm egy részét (Garnier). Utána szintén Garnier micellás géles arc tisztítóval + hideg víz, le mosom a maradék sminket. Végül szőlőmag olajas tonikot használok és a végén fel dobok egy hidratáló éjszakai krémet. Nekem ez mindössze 5 perc.
2019. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%
Sminklemosó olaj a szememre, a korrektort meg sima vízzel mosom le. Semmi baja nincs a bőrömnek, pedig évek óta így csinálom.
2019. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nem tortúrás sminklemosás az, hogy még a zuhany alatt megmosom az arcom, így fellazul a smink (Tust és spirált használok). Ami marad, azt meg micellás vízzel leszedem. (Nivea)
2019. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%

Ritkán sminkelek, de amikor szoktam akkor csak ennyit csinálok:

beszappanozom az arcom, megdörzsölöm a szemem és utána lemosom vízzel. Ha maradt még, akkor vagy tovább sima vízzel lemosom, vagy Nivea krémet kenek a festékes részre és zsepivel letörlöm.

2019. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
48%

Az ilyen ezer termékből álló mindenféle sminkeltávolító kollekció mind marketingfogás. A negyedére sem lenne szükség annak sem, aki napi rendszerességgel visel extrém, vízálló sminket, - mint pl. én.

Igen, ezek a bizonyos cégek a sok reklámból, az influencerek szponzorálása által baromi jól megszedik magukat. Én ezeken a sztereotíp marketingsémákon már csak röhögni szoktam egy sort, annyira nevetségesek.

Anno én is megvettem minden haszontalan, aktuálisan sztárolt sz*rt, amik vagy nem váltak be, vagy már az első alkalommal el kellett használnom a termék negyedét, hogy valami megmozduljon az arcomon, és gyakran még akkor is halványan ott volt a szemhéjtusom maradványa a szempillatövemnél.


Ami az én esetemben maximálisan bejött, az a 100% hidegen sajtolt kókuszolaj. Először egy kevés meleg vízzel sematikusan lemosom az arcom. Igazából ezzel csak megnyitom a pórusaimat, felkészítés a tisztításra. Kanállal ki veszek belőle egy keveset, az arcom melegétől folyékonnyá válik, eldörzsölöm az egész arcomon, beleértve minden részét, amit smink ért. Majd jön egy újabb adag meleg víz, utána pedig egy kis törölközővel letörlöm az egészet. Maradéktalanul levisz mindent az olaj. A legjobb minőségű, extratartós termékeket is dörzsölés nélkül, azonnal lekapja. Nem mellesleg még ápolja is a bőrt, soha nem okozott irritációt vagy pattanásokat.

Mondom, ha nem lenne ennyire hatásos, nem reklámoznám ezt a procedúrát. 😄

Utána természetesen hidratálok aloe vera géllel, majd jojoba olajjal, illetve a jól bevált, szintén természetes összetevőkből készült éjszakai krémemmel.

2019. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Olajos lemosó és habzó lemosó. Az olaj a kulcs, az lerobbant mindent, utána csak azért kell a habzó lemosó hogy még véletlenül se maradjon semmi abból a sminkes-koszos-olajos katyvaszból az arcbőrön. Az nem túl higiénikus szerintem, de ahogy látom másnak nincs baja tőle. De ha hajlamos vagy kipattogni én mindenképp használnék utána rendes lemosót is. Natúr olaj is jó, bár azt picivel nehezebb leszedni a töménysége miatt. Ez után jöhet a rutin többi része. A napi radírozás amúgy szerintem is sok és kifejezetten káros, heti egyszer elég ha nagyon ragaszkodsz hozzá
2019. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%
Hmm nekem is soknak tűnik, hogy egy csomó lánynak kb 5-6 termékből álló esti rutinja van, nekem sosem lenne ehhez kedvem. De lehet, hogy ők csinálják jobban, nem tudom. Én csak micellás vizet, meg sminktörlő kendőt használok, utána pedig hidratálókrémet. Radírozni szerintem kéthavonta egyszer jut eszembe😅
2019. nov. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Én micellás vízzel leszedem a szemsminket, aztán zuhany alatt habzó arclemosó, végén tonizálok, és bekenem arckrémmel. Ennyi, nem tortúra nekem. Radírozni nem szabad mindennap.
2019. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%
A szempillaspirálomat vizes ujjal lemosom, a többit pedig micellás víz & vattakorong szedi le.
2019. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!