Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik a kevésbé káros megoldá...

Melyik a kevésbé káros megoldás: vizes hajjal lefeküdni aludni vagy hajszáritót használni?

Figyelt kérdés

A hajszáritó roncsolja a hajat, vagy tíz éve nem használom, hanem mindig úgy mosok hajat, hogy télen is legyek elég időt utána a lakásban ahhoz, hogy megszáradjon.


A vizes hajjal lefekvés meg egyrészt szintén roncsolja a hajat, mert vizesen sérülékenyebb, könnyebben törik, másrészt ahol fekszem, ott le is lapul a hajam és hülyén néz ki reggelre.


Most este mostam hajat és már mennék aludni, de még kicsit vizes a hajam és itt hezitálok száradás közben... ;) Ki mit gondol?



2020. jan. 10. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Feküdj le aludni. Én szinte mindig vízes hajjal fekszem le aludni és több fodrász ismerősöm is mondta, hogy gyönyörű hajam van. Dús, fényes, egyáltalán nem töredezett és csak egy sima noname sampoont használok.
2020. jan. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szárítsd alacsony hőfokon, vagy tegyél rá szatén/selyem alvósapkát (be is fonhatod a sapka alatt). Vagy szimplán a szatén/selyem párnahuzat is működhet, bár nekem úgy össze szokott kócolódni.
2020. jan. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyatkozz a tapasztalataidra!

Mikor volt jobb a hajad minősége? 10 évvel ezelött amikor hajszàrítót hasznàltàl, vagy pedig most??!

2020. jan. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy a tapasztalataidra hagyatkozz. Nekem csak akkor szép, ha hajszárítót használok, különben megfàzik a fejbőröm. (Nem tudok melegben aludni.)
2020. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Engem alapból lenyűgöz mindig az, hogy mennyire szélsőségesen tud változni a hajam a frissen mosott oroszlánysörényszerűségtől a boci végignyalt szopott gombóc fejig egy hét alatt anélkül, hogy taperolnám (max. fésülködésnél reggel meg este... de akkor is annyira igyekszem mindig nem hozzányúlni kézzel, pont azért, hogy ne zsírozzam össze a hajam...), néha akár négy-öt nap alatt is, és tapasztalataim szerint amikor úgy fekszem le, hogy még valahol vizes a hajam, ott lefekvés után mindig lelapult lesz... Ez persze megfelel a sima elaludtam a hajam formulának, meg vszeg újra vizezéssel lehetne is változtatni rajta, de mégis azt hiszem, hogy az egész hajam ennyire szélsőséges változásainak kulcsa egyszerűen csak a levegőzés, és értelemszerűen amikor fekszem rajta, akkor nem tud levegőzni...


Emiatt amúgy tegnap este végül megszárítottam a biztonság kedvéért, és örültem is neki, hogy reggel normálisan néztem ki, pedig még így is aggódtam, hogy vizes maradt tán vhol a hajam és így felraktam a párnára felfele, ahogy kiskoromban csak úgy tudtam aludni, érdekes, hogy kislány koromban egész sokáig, nem is emlékszem, meddig, de szerintem tán éretsségiig is csak úgy tudtam aludni, ha felraktam a hajam a párnának a tetejére, mert a nyakamat zavarta - aztán erről egyszer csak leszoktam és már nem zavart... :) Érdekes, hogy ez is miért van... Ahogy az is, hogy emlékszem, hogy gimiben egy nagyon hosszú hajú osztálytársnőmmel beszélgettünk erről, hogy ki hogy alszik és ki mit csinál a hosszú hajával lefekvéskor, és engem nagyon meglepett, hogy ő azt mondta, hogy befonja, mert el nem tudtam képzelni, hogy az hogy nem zavarja alvás közben, engem tuti zavarna a copfom, hogy az egy erős tömbbé áll össze...


A sapka szerintem semmivel sem különbözik a sima lefekvéstől, mármint pont ugyanúgy lelapítja, mintha ráfeküdnék... Amúgy más téma, de mégis idekapcsolódik, hogy éppen tavaly tél óta projekt a téli sapka kérdése is nálam, mert még nem vizes hajjal is feltűnt, hogy a sapkák is lelapítják a hajamat és hajmosás után már két nappal úgy nézek ki, mint akit a boci végignyalt, ám tavaly télen találtam egy zsákszerű sapkát, mint amilyet a rasztások hordanak, és rájöttem, hogy nekem is olyan kell, ami csak a fej karimájánál szoros, de amúgy zsákszerű, pont azért, hogy legyen helye a hajamnak és ne lapuljon rá... (amit találtam, az közben a kukában végezte sajnos, azt is anyukám kötötte és rendeltem is tőle másikat, amit viszont kötött, az túl szellős kötésű és nem elég meleg, most rendeltem tőle másikat, szorosabbra, ha amúgy is van kedve kötögetni, meglátjuk, hogy az milyen lesz... ;) - párhuzamosan azzal, hogy azt meg csak idén fedeztem fel, hogy mennyire elég a fülmelegítő is amúgy, mert általában amúgy is csak a fülem fázik, elég ritkán a fejem többi része... :) )


Ez érdekes gondolat, 2. válaszoló, hogy szatén vagy selyem párnahuzat vajon kevésbé lapítana le...? Egyfelől értem a logikáját ennek, másfelől nem vagyok benne biztos, mert a fő probléma amúgy is az, hogy én leginkább oldalt fekve alszom, akkor meg amúgy is a teljes fejem súlya ránehezedik a hajamra, és tök mindegy, hogy mi van alatta - miért ne lapulna le...?


A kócolódás nem zavar, arra van a hajkefe :) , a lelapulás a fő problémám...


3.: alapvetően olyan ritkán járok fodrászhoz, hogy az szinte közelít a soha fogalmához, mert minek menjek: nő a hajam, aztán hadd nőljön. Mondjuk az is igaz, hogy amíg még anyukámmal éltem, ő vágta mindenki haját, nekem meg mindig hosszú hajam volt kb. amióta iskolába mentem, amit csak tetves időben vágott rövidre, hogy gyorsabban lehessen tetűtleníteni, aztán gimi végén még be is festettem a hajam egy évig kb., de aztán hagytam, hogy lenőljön, és akkor még bőven hajszárítóztam meg akármilyen sampont használtam, mindenmentes sampont kb. öt éve használok, és érdekes módon még ezelőtt, vagy nyolc éve van, hogy azért vágatom le a hajam, mert már túl hosszú, és ha meg már levágatom, akkor legyen rövid, majd megnő újra, hat éve rendszeresen adakoztam is a hajam rákos gyerekeket támogató szervezetnek (külföldön - érdekes módon Magyarországon olyan választ kaptam az ezzel foglalkozó szervezettől, hogy haj nekik nem kell, csak pénz - jellemző...), kétévente nő meg fül alattitól az elvárt 30 centisre, és minden alkalommal, három adakozáskor is minden fodrász azt mondta, hogy erős és egészséges a hajam, de előtte is mindig mindenki azt mondta, hogy erős a hajam, anyukám is, szóval nem nagyon van összehasonlítási alapom, de egyértelmű, hogy nem tesz jót neki a hajszárítózás, szerintem - vagy tán olvastam valahol valamikor, nem emlékszem már... - logikus, hogy a ráfújó meleg levegő fizikiai megterhelés a hajnak, szóval ez nem tűnik kérdésnek... Azt sem tudom, mikor szoktam le a hajszárító használatáról, mondjuk hozzáteszem, hogy meleg országban élek, tehát általában hagyom, hogy inkább a Nap szárítsa meg vagy télen is szoba hőmérsékleten...


4. Azt meg tudom érteni, hogy vannak olyanok, akiknek beszárítás nélkül nem áll sehogy sem a hajuk, a zárójeles részt viszont nem értem: mi az összefüggés a melegben alvással...? Vagy a sapka ötletére írtad? Persze, hogy megfázhat a fejbőr is, de mondjuk ha alapból meleg van a lakásban vagy akár kint a napfényben is, akkor nem hiszem, hogy megfázna...


Amúgy itt jegyezném meg még azt a tippet is, hogy a köles kifejezetten segít a haj szépségét megőrizni, ezt a heti hajmosás előtti durva hajhullásom miatt fedeztem fel, azóta igyekszem minél több kölest is fogyasztani pontosan emiatt, ajánlom mindenkinek a szép haj érdekében! :)


Köszi mindenki válaszát - az enyém leginkább az, hogy nem este kell hajat mosni és akkor nap közben van ideje a hajamnak magától megszáradni - mindenkit felfele pontoztam, köszi! <3 :)

2020. jan. 10. 15:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is simán lefekszem nedves hajjal. Ha szárítom, akkor meg hideg, esetleg langyos levegővel.

Sajnos ez sok tényezős és a hormonok változása is hat a hajra.

2020. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy lehet hideg levegővel szárítani...? A hajszárító automatikusan meleget fúj... Az összes hajszárító, amit én eddig láttam...
2020. jan. 16. 20:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg hajszárító van, amin van több hőmérséklet.

Pl. nézelődj itt: [link]

2020. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem van otthon vagy 3féle hajszárítóm, kis ócskától a drágáig mindenféle és mindegyiken van olyan opció, hogy hidegebb levegő🤔 én nem szoktam használni mondjuk, attól csak jobban fázik a fejem
2020. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nahát! Én sem gondoltam volna, hogy miért akar bárki is hideg levegővel hajat szárítani... Tán azért, mert tényleg kevésbé roncsolja a hajat...? Nekem is rögtön az jut erről eszembe, hogy fázna a fejem...

Bár az is igaz, hogy amilyen szaunát csinálok mindig, amikor hajat mosok, sokszor kifejezetten melegem van utána és a hajszárító is még csak melegít, azt sokszor nem szeretem, szóval meg tudom érteni, ha ezért készültek hőfokos hajszárítók...


Én eddig csak olyanokat láttam, hogy két fokozat volt rajta, gyengébb meg erősebb fújás...


És ha meg már hajszárítás és a haj egészsége, akkor én pl. sosem szűkítővel használom, mert szerintem az csak még jobban roncsolja a hajat azzal, hogy intenzívebben egy helyre koncentrálja az összes meleg levegőt...

2020. jan. 19. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!