Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az államon töbször szoktak...

Az államon töbször szoktak ilyen pattanás szerű nag piros gyulladások lenni. Mit lehet ellene tenni és mennyi idő mire elmúlik?

Figyelt kérdés
2020. jan. 26. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Làny vagy?

Mikor szokott elő jönni? Mestruàció körűl?

2020. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok
2020. jan. 26. 16:18
 3/3 anonim válasza:

Hagyd! A legrosszabb amit tehetsz az az, hogy nyomkodod. Mosd meg az arcod, ha van valami arclemosó habod vagy arclemosó géled. De mivel fiú vagy gondolom nincs neked ilyen. A dove szappan is megteszi (amíg nem veszel egyet), mert nincs benne parfüm, ami jobban ártana a bőrnek. Lehet hormonálisak. Nem szégyen felkeresni egy kozmetikust fiú létedre. Ő többet fog tudni neked segíteni, mint én. Addig is mosd az arcod, és próbáld megfigyelni miért alakul ki. Ha az utóbbi időben sok gyors kaját ettél akor lehet azért. Ha sokat fogdosod ott az arcod, akkor lehet azért. Ha dohányzol az is lehet az oka, bár ebben az esetben inkább az arcodon lenne. A hormonális pattanások (leírás alapján ez cisztás pattanás lehet) szoktak az állon megjelenni. De lehet akár eltömődött miteszerek is az okai. Nekem az ilyenek (sokszori gyors kaja evés után jönnek elő) 1-2 hét alatt lemennek. De ez abszolút személy függő.


Lehetőleg tényleg ne nyomkodjad vagy fogdossad. Ez már segít, ha nem is túl sokat, de legalább nem lesz rosszabb (sebes majd heges).


Én a helyedben felkeresnék egy kozmetikust. De ha most értél el a pubertárs korba meg se lepődj a pattanásokon!

2020. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!