Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Néha nagyon csúnya pattanásos...

Néha nagyon csúnya pattanásos lesz a bőröm. Mivel kenjem? Mi használ rá?

Figyelt kérdés

Néha nagyon kipattog és olyankor csúnya pattanásos lesz a homlokom, arcom, a szemöldököm között, valamint a hátam is pattanásos, néha a mellkason is. Szoktam edzeni, de utána egyből megyek fürdeni. Régen szedtem gyógyszert a bőrömre, Inerta a neve, az szépen helyre tette, de elkezdtem fogamzásgátlót szedni és miután abbahagytam, egyre pattanásosabb lettem. Azóta szedtem egy kevésbé erős gyógyszert, egy ideig jó is volt, de aztán megint gáz lett a helyzet. Inkább az érdekelne, hogy mik azok a krémek, amik nektek segítettek akné elmúlásában? Valami, ami szárította a bőrötöket+valami hidratáló, hogy ne szárítsam ki teljesen? Lehetőleg ne vényköteles krémeket írjatok, kérlek. Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!

18L



2020. ápr. 13. 14:15
 1/6 anonim válasza:
68%
Szerintem ne kend semmivel sima szappanos víz aztán kiöblíteni. Nekem használt.
2020. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 prebekaa ***** válasza:
100%
Amikor nagyon pattanásos volt a bőröm nekem a Manna szappanok(ében és teafaolajos) nagyon sokat segítettek. Viszont rendkívül száraznak éreztem a bőröm még hidratáló után is. Hozzáteszem akkor reggel is és este is megmostam velük az arcom, aztán átváltottam napi egyszeri arcmosásra és így már eléggé hidratáltnak éreztem a bőröm. Ki kell tapasztalni.
2020. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Leírásod alapján hormonális eredetű, amire külsőleg vehetsz/ kenhetsz bármit, nem fog használni. Írtad is, hogy a krém segített (gondolom bőrgyógyász írta fel) illetve a fogamzásgátló szedése idején javulást tapasztaltál. Szerintem ne költs különböző kencékre, inkább telefonon kérj receptet, amit korábban szedtél.
2020. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én Aloe Verával kenegettem, nekem használt. :)
2020. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bha-t tartalmazó terméket használj, illetve retinolosat. Nézz utána Google - ben. És persze a mindennapi fenyvedelemrol se feledkezz meg.
2020. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is BHA savas termékeket ajánlanék, esetleg AHA + BHA keveréket. Tonik, és szérum formában is lehet kapni. A retinollal is megprobálkozhatsz ha azt könnyebb beszerezned. Viszont ne feledkezz meg arról, hogy ezeket nyáron nem szabad használni, mert ezek gyakorlatilag hámlasztók ami elvékonyítja a bőrt ezért könnyebben leég. Ezért fényvédő is kell mellé.
2020. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!