Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mióta természetes anyagokkal...

Mióta természetes anyagokkal mosok hajat, jobban törik a hajam. Mit csináljak a rövidebb töredezett hajvégeimmel?

Figyelt kérdés

Nem szokott olyan gyorsan törni a hajam, de 3 hete a karantén miatt kipróbáltam a sampon és balzsammentességet (lisztet, almaecetet, sört, tojássárgáját próbáltam, meg argánolajat a már megszáradt hajamra), mert már bármilyen samponnal mostam meg a hajam, 2 nap után moshattam ismét.


Érdekes módon a zsírosodási helyzet javult, mióta természetes anyagokat használok, viszont észrevettem, hogy 3 héttel ezelőtt nem volt még ennyi töredezett hajszálam, mint most, rengeteg lett.

Nem értek hozzá, de ez lehet azért, mert eddig a bolti termékekben lévő szilikon, meg nem tudom milyen anyagok összetartották a szálakat, és mivel már nem kapja meg ezeket a hajam, ezért most megláthattam milyen valójában? Ez lehetséges?


Nem is főleg a legvége problémás, hanem inkább a rövidebb szálak, amiket a fodrász nem vág le ugye... Mellig érő hajam van, viszont vannak még szemmagasságban érő hajszálaim is, amik töredezettek.

Hallottam már olyan gépről, ami direkt ezeket vágja le, viszont elég drága, olcsóbb verziót meg nem találok. Hatásos ez a gép amúgy? Ha igen, honnét tudnék rendelni? Vagy mit csináljak a töredezett hajvégeimmel? Van fodrász ollóm, elkezdtem levagdosni a töredezett szálakat, viszont így egy örökkévalóság lenne megcsinálni az egész hajamat... vagy van az ollóval vágós módszerre valami tippetek?

Hajszárítót, vasalót, ilyesmiket nem használok.


2020. ápr. 20. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Vitamin hiány.
2020. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
53%

Ne ijedj meg! Ezek azért vannak, mert sok samponba belenyomják a szilikont, parabént és hasonló szarokat.. Ha kezdesz átállni természetes alapanyagú samponokra, a szilikon réteg jön le fokozatosan a hajadról, és akkor jössz rá.. nem tesz jót a hajnak. Ezért töredezik a hajad, és olyan csúnyácska. Ne térj vissza ezekre a vegyi szarokra, csak a természeteseknél maradj. Meglásd, csoda lesz a hajad!!❤️ A töredezett hajból meg vágass ilyen 2-3cm-t szerintem. Bocsi a kissé durvább megfogalmazásért néhol, de remélem megfogadod a tanácsom. Hajas téren fura, de tapasztalt vagyok viszonylag már, annyi mindent használtam...

16/L

2020. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem olajat fésülj bele a hajadba hajmosás elött akár 1 nappal elötte ha nem mész sehova 😊szerintem érdemes lenne hajmaszkot is beépíteni a tutinodba,hogy megvédje a száradás ellen a hajad
2020. ápr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!