Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van még mindig ez a...

Miért van még mindig ez a barna bőr meg szolárium mánia?

Figyelt kérdés

Tény, hogy elég fehér vagyok, de mióta eszemet tudom mindig szekáltak vele. Gimiben osztálytársak, milyen sápadt vagyok, az x meg y jár szoliba. Tesóm is mondta elég gáz ilyen fehér vagyok szerinte menő barnának lenni, anyukám is unszolt régebben, hogy jajj legyen már egy kis színem, üljek be nyugodtan.

Egyik srác ismerősöm is beszólt munkahelyen, jajj én milyen fehér vagyok még mindig ő bezzeg milyen barna. Régebben is kaptam a beszólásokat, hogy mindjárt nyár vége és én még mindig fehér vagyok.


Magyarázza ezt el valaki, mi ez a barna bőr mánia még mindig? Azt hittem évek eltelnek és elmúlik ez is. Meg különben is, kinek mi köze hozzá, én hogy nézek ki? Én nem törődöm azzal, ki mit csinál magával, az ő dolga. És ha én így érzem jól magam?

Ráadásul már elég hosszú ideje mondogatják bőrgyógyászok és más náluk okosabbak, hogy a túlzásba vitt napozás és szolárium napfoltokat, ráncokat, idő előtti öregedést és akár bőrrákot is okozhat. Láttam is olyan nőket, akik régóta napoztak es szoliztak, nagyon csúnya lett a bőrük. De úgy tűnik, ez az információ még mindig nem jutott el sokakhoz.

Egyáltalán, honnan jött ez az egész barna bőr mánia? Miért akar majdnem mindenki barna lenni? Régebben pont hogy a fehér bőr számított szépnek, Ázsiában a mai napig annak számít.

Azok közt akik beszóltak, vannak akik az igazi latinokat lenézik, a kisebbségieket, feketéket is, de a fehért bőrt is, de azért fehér bőrű létükre délies kinézetűnek próbálnak tűnni.

Nem is vagyok barnulós típus, inkább égek és használok krémet. De egyébként se akarnék csak azért barna lenni, mert mások elvárják.


Szóval, honnan ered és miért van még mindig ez a barna bőr mánia?


23/L


(És egyszer találkoztam egy lánnyal, az apja Dél-Amerikából származik, őt meg az osztályban ezért cikizték....Az embereknek semmi nem jó).



2020. jún. 14. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Abban mi a szép hogy sápadt vagy és olyan a színed, mint egy halottnak?
2020. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Izlések és pofonok attol függ hogy érzed magad jol,illetve mi all jobban,igaz a szoli nem anyira egezseges,hamarabb őregszik a bőr tőle,én is fehér vagyok, engem még nem csufoltak vele csak max könnyeben elhiszik hogy rosszul vagyok,amugy magyarországon senkinem semmi se jó ha eszre vetted volna ha barnább vagy cigány vagy,ha fehér vagy akkor jaj de sapadt vagy meg halott hipos kepu stb. Ez nagyon gyerekes,az ápolt bőr tud szép lenni,illetve én csak azt a barnát tartom szépnek ami éppenhogy csak napbarnitotta amikor már elmegy valaki félnigának nem tudom mire jo ez.
2020. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

Én magam is fehér bőrű vagyok, de teljesen megértem ezt a barna bőr mániát. Sokkal szebb egy barna bőr, mint egy hófehér. Arról nem beszélve, hogy hófehér bőrűként, teli anyajeggyel gyakorlatilag a barna bőr minden formájának eléréséről, napozás, szolárium, lemondhatok.

Utálom és egyenesen ronda, ahogy felveszek valami rövid ruhát, vagy nadrágot és kivirít a hófehér lábam. Még milyen szép, akinek a szép barna bőre látszik ki a ruha alól.

2020. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Abban igazad van, hogy korábban a feher bőr volt a divat Európában is úgy, mint Ázsiaban. Ennek oka az volt, hogy ez jelképezte a tehetősseget, mivel csak a gazdagok engedhették meg maguknak, hogy ne dolgozzanak a földeken a tűző napon amitől ugye a parasztok bőre napbarnított lett. Az évszázadokig taró fehér bőr divatja a világháborúk után változott meg, a folyamatos bombázások, feszített tempóban történő fegyver gyartás, a gyarak folytonos működese füstbe borította Eutópát. A szegények már nem a földeken, hanem gyárakban dolgoztak, a nap ritkán erte az átlag embert, meleg, napsütéses eghajlatú tavoli orszagokban kellett nyaralni ahhoz, hogy napcsókolta lehessen az emberek bőre, ezt pedig csak a gazdagok engedhették meg maguknak.


Az ázsai országokban a gazdagoknak tellett bőrfehérítésre, nem voltak kitéve a tűző napnak pl rizsföldeken. Náluk ezért divat még mindig a fehér bőr valamint az Európai gyarmatosítas miatt a gazdagok minél jobban hasonlítani akartak a hatalmon lévő fehérekre.

2020. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom minden bőrszínnel lehet szépnek lenni, nem ettől függ. Aki a bőrszíned miatt piszkál az borzasztóan primitív, kérd ki magadnak nyugodtan. Ha a sötét bőrűeket nem illik vegzálni, akkor másokat sem.
2020. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

nekem jobban tettszik a a fehér bőr

amúgy a barnaság azóta divat amióta coco chanel lebarnult a tengerparton

2020. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
65%
Szia! Én is teljesen fehérbőrű vagyok ráadásul még szeplős is. Átérzem a problémád egy részét de én pl imádnám ha barnább lenne a bőröm. Őszintén szólva még nem találkoztam olyannal akinek a fehér jobban tetszene. Ha neked ez tetszik és nem is tudsz elleni tenni (mint én), akkor egyszerűen csak engedd el, mert sose lesz olyan, hogy mindenkinek megfelelj. (De ne is akarj, csak magadnak!) Ha pedig te is barnábbat szeretnél, akkor én a barnítót tudom max ajánlani, de csak picivel lesz sötétebb a bőröd, talán annyira, hogy sápadtnak ne nézzenek. Én beletörődtem abba, hogy ilyen a bőrszínem és kész. Ha piszkálnak vele akkor pedig csak simán elmondom ezeket a dolgokat, hogy nem tudok barnulni, és a szeplők miatt nem is szolizhatok.
2020. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

A barna bőr Coco Chaneltől ered, aki a maga korában a napbarnított bőrével lázadónak számított, mivel akkoriban a nők takargatták magukat a nap elől, kb napra sem mehettek, és ő ezt elégelte meg. Aztán persze, mint minden nonkonformista dolog, amit ő csinált, ez is elterjedt. Ha látná szegény a mai sok pirított szolis nőcit, valószínűleg forogna a sírjában.

A nagyvilágban a szoli már ezer éve nem divat, de van egy sajátos balkáni réteg, akiknek saját trendjeik vannak, itt még megmaradt a kék csodálkozóra tetovált szemöldökkel és a hurkásra töltött szájjal együtt.

Meg a média is erőteljesen nyomja, mivel a szoliban, a szolikrémben, a szoli utáni krémben és az önbarnítókban nagyobb biznisz van, mint a naptejben. Az ázsiaiaknál a mai napig a fehérítő krémeket reklámozzák agyon, mert ott meg abban van a pénz. Dolgoztam drogériában, szerencsétlen ázsiaiak nem vágták, hogy nálunk miért nem találnak bőrfehérítőt.

Én nagyon fehér bőrű és szeplős vagyok, de szeretem így, szerintem mindenki a saját természetes bőrszínével a legszebb, meg a férfiak sem panaszkodtak eddig, most meg még a szeplők is nagyon divatosak, tiszta jó. Kifejezetten kerülöm a napot, mert tudom, hogy a bőr legnagyobb ellensége. Igazából én örülök ennek a szolis divatnak, mert titkolt kárörömmel szemlélem a velem egykorú, huszonéves szolisok petyhüdt, mikro-repedéses bőrét. Legalább ha eljutunk a 30-as, 40-es korunkba, akkor a korosztályomnál sokkal jobb nőnek számítok majd a szép, "naptól is óvott" bőrömmel.

2020. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem jobban tettszik a fehér bőr
2020. jún. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Nézd meg a divattörténelmet: a trendek körbe-körbe forognak. 100 éve a fehér bőr volt menő, ma a barna, csak idő kérdése mikor fordul meg.
2020. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!