Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van még mindig ez a...

Miért van még mindig ez a barna bőr meg szolárium mánia?

Figyelt kérdés

Tény, hogy elég fehér vagyok, de mióta eszemet tudom mindig szekáltak vele. Gimiben osztálytársak, milyen sápadt vagyok, az x meg y jár szoliba. Tesóm is mondta elég gáz ilyen fehér vagyok szerinte menő barnának lenni, anyukám is unszolt régebben, hogy jajj legyen már egy kis színem, üljek be nyugodtan.

Egyik srác ismerősöm is beszólt munkahelyen, jajj én milyen fehér vagyok még mindig ő bezzeg milyen barna. Régebben is kaptam a beszólásokat, hogy mindjárt nyár vége és én még mindig fehér vagyok.


Magyarázza ezt el valaki, mi ez a barna bőr mánia még mindig? Azt hittem évek eltelnek és elmúlik ez is. Meg különben is, kinek mi köze hozzá, én hogy nézek ki? Én nem törődöm azzal, ki mit csinál magával, az ő dolga. És ha én így érzem jól magam?

Ráadásul már elég hosszú ideje mondogatják bőrgyógyászok és más náluk okosabbak, hogy a túlzásba vitt napozás és szolárium napfoltokat, ráncokat, idő előtti öregedést és akár bőrrákot is okozhat. Láttam is olyan nőket, akik régóta napoztak es szoliztak, nagyon csúnya lett a bőrük. De úgy tűnik, ez az információ még mindig nem jutott el sokakhoz.

Egyáltalán, honnan jött ez az egész barna bőr mánia? Miért akar majdnem mindenki barna lenni? Régebben pont hogy a fehér bőr számított szépnek, Ázsiában a mai napig annak számít.

Azok közt akik beszóltak, vannak akik az igazi latinokat lenézik, a kisebbségieket, feketéket is, de a fehért bőrt is, de azért fehér bőrű létükre délies kinézetűnek próbálnak tűnni.

Nem is vagyok barnulós típus, inkább égek és használok krémet. De egyébként se akarnék csak azért barna lenni, mert mások elvárják.


Szóval, honnan ered és miért van még mindig ez a barna bőr mánia?


23/L


(És egyszer találkoztam egy lánnyal, az apja Dél-Amerikából származik, őt meg az osztályban ezért cikizték....Az embereknek semmi nem jó).



2020. jún. 14. 19:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondoltam majd leáldoz mint divat, és békén hagyják aki fehér, sajna még mindig tart.....
2020. jún. 15. 20:11
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
reméljük ez nem tart 100 évig
2020. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Laylah ***** válasza:
83%
Én is világos bőrű vagyok, nekem az a gondom, hogy bár nem égek a napon, de picit barnulok tőle, és nem szeretem. :D Pont, hogy fehérebb szeretnék lenni, úgy jön ki igazán a deep winter típusom szépsége, a kontrasztok. :) Nekem pl. kifejezetten nem tetszik a középszőke haj, középtónusú szem, barna bőr kombó, semmi kontraszt nincs benne, semmi, ami elsőre magára vonja a figyelmet.
2020. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem meg a szoli a hobbym is, napi fél óra. Feldob, megnyugtat, olyan fincsi!
2020. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
87%
Én is nagyon fehér bőrű vagyok. Sokáig szoliztam kb 16 tól 23 éves koromig heti rendszerességgel. Kb december óta nem járok. Leálltam mert lassan 25 évesen ráncossabb vagyok a szemem alatt főleg ha nevetek, mint anyukám 50 évesen. Neki szinte nincs is. Folyamatos küzdelem azóta is a barna bőr iránti sóvárgásom miatt az, hogy megálljam. Megállni, hogy én ne menjek szoliba mikor mindenki oda jár és nagyon szép barna a bőrük. Próbálom helyrehozni a helyrehozhatatlant. Fényvédő nélkül már borús időben sem megyek a napra de nem fog már a kialakult ránc visszahúzódni.
2020. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem megyek a divat utan mint egy majom. En jo vagyok magamnak feheren, persze szebb egy barnabb bor, de utalok kifekudni a Napra, szoliba nem megyek, azt a penzt elkoltom hasznosabbra, fodraszra peldaul! tobbet er nalam egy szep haj mint borszin:D egyik volt kolleganom agyonra szolizta magat, nagyon nagyon rancos mindenhol... na ott tudtam hogy nincs szuksegem erre..
2020. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Nézd meg Elle Fanning-ot, neki is nagyon fehér a bőre, mégis mennyien odavannak érte mert nem az a tipikus szolis, mű szemöldökös lány mint akiket nap mint nap látok az utcákon. Nekem ő sokkal jobban tetszik mint a szolis lányok. Nagyon sok híresség alapból világos bőrű volt de ez a nagy mánia, hogy mindenki úgy akar kinézni mint a feketék, elér mindenhova. Mint Pl. Ariana Grande, vagy Madison Beer nagyon sokat változtak.
2020. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!