Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehet megtanulni befonni...

Hogy lehet megtanulni befonni a saját hajat? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Néha úgy szeretném befonni a hajam... főleg így nyáron, mikor nagyon melegíti a hátam kibontva - de soha nem tudtam hajat fonni, pedig sokszor próbálkoztam.

Már anyukám is és több barátnőm is próbált megtanítani, néztem "how to" videókat, próbáltam mások mozdulatait utánozni.

Akik próbáltak tanítani azok szerint csak egy kis idő és gyakorlás kell, de én már ~10 éve próbálkozok. Mennyi idő kell ehhez meg mennyi gyakorlás??


Ma pl. 3 órán keresztül próbáltam megcsinálni ezt a "2 perces" és "egyszerű" fonást: https://www.youtube.com/watch?v=GSry_fXAru4

Semmi eredmény, egyszerűen nem sikerül.


Azt a fonást amihez 3 tincs kell már feladtam sok év után, mert egyszerűen nincs hozzá elég kezem. Azt hittem 2 tinccsel bírok, de ez se sikerül, a fejen levő rész egyszerűen szép sorba rendezett kócok halmaza lett, alig bírtam kibontani.

Azt se tudom, hogy kéne megfogni 2 (vagy több) tincset úgy hogy ne gabalyodjon össze egymással meg a maradék hajjal meg önmagával.


Szóval az idő, a gyakorlás meg a két kéz számomra nem elegendő, erre rájöttem az elmúlt években.


De mi más kell még a hajfonás elsajátításához? Úgy érzem valamiről lemaradtam... Mit kell még csinálni ezeken kívül hogy sikerüljön?


2020. aug. 11. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Én gyerekként a Barbie-babáim haját fontam be, így tanultam meg. Aztán a tükör előtt gyakoroltam.

A sima egyszerű fonást meg tudom magamnak csinálni a többit már nem.

2020. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg gyakorlás kérdése, szerintem egy egyszerűbbet bárki meg tud tanulni. Ha egyszer ráérzel, onnan már könnyebb lesz.

Gyakorolj kicsit zsírosabb hajon, azt sokkal könnyebb befonni. Meg előtte alaposan fésüld ki. Elsőre ne arra törekedj, hogy szép is legyen, csak sikerüljön kb megcsinálni, a mozdulatsor rögzüljön. Ha ez megvan, majd utána már jöhet a szép frizura. Gondolom most azért tart órákig, mert mindig újrakezded, ha nem lesz tökéletes.

2020. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, ennyiszer csináltam újra és újra teljesen. Könnyen zsírosodik a hajam, az alap hogy nem a frissen mosott szálló hajammal kísérletezek. Mindig kifésülöm.
2020. aug. 11. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!