Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások?(többi lent)

Pattanások?(többi lent)

Figyelt kérdés

A húgom 12 éves és sok pattanása van ami nagyon zavarja őt. Ennyi idős koromban nekem is voltak de nem ennyire sok.

A sok alatt azt kell érteni hogy az arcán és a hátán van többségben. Vannak nagyobbak és kisebbek is és a legtöbb után heg marad.


A pattanások kb hány éves korra múlnak el?

Valami tanács az elkerüléséhez?



2020. okt. 4. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Ez teljesen normális az ő korában, de bőrgyógyász segíthet
2020. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
64%

A zsíros hajtól, a rossz fogtól, a piszkos telefontól/párnától/szemüvegtől, a menstruációtól, a frufrutól, a magvaktól, a kevés vízfogyasztástól lehet pattanás. A kevés ivás miatt a homlokon lesz sok pattanás, ami tényleg igaz, mert én naponta több, mint 2-3 litert iszom és nincs a homlokomomon bőrhiba csak akkor van, ha nem iszom min. 2 litert egy nap.

Meg az ok az is lehet, ha hozzáérsz az arcodhoz piszkos kézzel.

Azt észrevettem, hogyha élesztős kaját/gyümölcsöt/zöldséget eszek, nem eszek magvakat, zsíros/fűszeres ételt, édességeket, kerülöm a túlzott sófogyasztást, rendszeresen mosom a hajamat és sok teát iszom akkor szinte alig van pattanásom.

A krémek, tonikok, maszkok, szappanok nem használtak vagy csak egy minimálisat vagy még rosszabb lett. Egy olcsó talán avonos korrektor volt, ami bevált. Kozmetikusnál nem voltam, magamnak nyomtam ki mindig. Ami még fontos, hogy az arcomhoz csak fürdés közben ér víz, ez is sokat segít. Szerintem a csapvíz nem a legjobb minőségű és nem tesz jót a bőrnek.

Huszonéves kor körül tűnnek el szerintem. Most egyetemre járok és ritkán látok gyönyörű arcbőrt.

Én kb. 11 éves korom óta küzködöm a pattanásokkal és a mitesszerekkel. Elsőnek a homlokon, majd az orron, orcán jelent meg.

Most vagyok 21 éves és már elmondhatom, hogy szép az arcbőröm már vagy 1 éve. Folyamatosan javul. Nem tökéletes, de vállalható. Nem sminkelek, pont azért, hogy nehogy valami bajt okozzak a helyrejött arcbőrömnek.

2020. okt. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
78%

Nekem is volt a hátamon is, de azok is elmúltak.

Először a háton tűntek el, utána az arcon.

A hátra egy orvosi kenőcs volt jó, de már nem tudom a nevét csak azt, hogy háziorvosnak kell felírnia receptre.

2020. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!