Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen sampont, praktikat...

Milyen sampont, praktikat ajanlanatok nagyon korpas hajra?

Figyelt kérdés

Jelenleg meregdraga korpasodas elleni samponokat hasznalok, heti ketszer mosok veluk hajat, de nem hasznal. Nem azt mondom, hogy egyaltalan nem, de meg igy is nagyon gaz. Ket naponta kellene hajat mosnom, mert ekkora mar tok zsiros es budos a korpatol, dehat nem birja a penztarcam. Nagyon viszket is. Jelenleg Eucerint hasznalok, de probaltam mar Nizoralt, T-Gelt, Head & Shoulderst...talan a mostani a leghatasosabb (de nem elegge), na meg a legdragabb is. Mindegyiket honapokig hasznaltam es semmi valtozas. Mivel ezek elegg budos samponok, utana mindig atmosom Head & Shouldersel is. Ketszer a dragaval elotte, mert egy nem hatasos.

Gondoltam elmegyek borgyogyaszhoz vele, de jelenleg kulfoldon dolgozom, igy bajos, majd ha hazalatogatok. Addig is valami tanacs?


2010. aug. 14. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok év után a Head & Shoulders mulasztotta el a korpát, azóta nem viszket a fejbőröm, de olvasom, hogy ez neked nem igazán hatásos.


Olajos pakolás:

- három evőkanál jojoba olaj, egy evőkanál szárított csalánlevél, egy tojás fehérje

Keverjük össze a hozzávalókat, és egy lábasban melegítsük fel, amíg langyos nem lesz. Szedjük ki a csalánlevelet, az olajat pedig masszírozzuk be a hajba. Tekerjük a fejünket törülközőbe, várjunk 30 percet (vagy hagyjuk fenn egész éjjel), majd samponnal mossuk le.


Ecetes öblítés (sima ecet vagy almaecet), vagy csalánteás öblítés minden nap esetleg megoldást jelenthet, de fejbőrfüggő.


Drága megoldás, de házi praktika: fél jó érett banánt törj össze egy evőkanál (extra szűz) olivaolajjal, ezt kell a fejre kenni, 10-15 percig rajta hagyni, hetente 1-2 alkalommal.

2010. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyumnak a Varga cseppek nagyon hatásos volt a haja is szebb lett dúsabb és a korpára is nagyon jó volt ilyen herbária szerűségekben lehet kapni. Legalábbis anya ott vette :).
2010. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nekem a csalánsampon vált be, és nem is drága, de szerintem a legjobb az volna, ha elmennél egy bőrgyógyászhoz, amint tudsz és ő írna fel valamit.
2010. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Neutrogena T-gel sampon vált be. Első használat után eltünt a korpa 90%-a
2010. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem a T-gel nem valt be, de koszi.

Arra is gondoltam mar, hogy lehet hogy olcsobb samponokban kellene keresni a megoldast. Mint pl. a csalansampon v. svedkeseru hajszesz...attol, hogy dragabb egy sampon, nem biztos, hogy jobb is. Persze , amint tudok elmegyek borgyogyaszhoz, amit mar reg meg kellett volna tennem, de igazabol ennyire a rossz a helyzet talan meg nem is volt. mindig is korpas volt a hajam, de hol jobban, hol kevesbe.

2010. aug. 14. 17:16
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem szinte teljesen az Elseve samponok váltak be. bár, utána váltottam egy másik Elsevere, és visszajött egy kicsit a korpa, igaz, kevésbé még mindig, mint előtte.
2010. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg itt:

[link]

2010. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a Seborin (Schwarzkopf) nagyon bevált. 1000 ft körül van dm-bem és Tescoban, szerintem próbáld ki ezt is.

[link]

2010. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen speckó teafaolajos sampont használok és az nem si büdös. Kicsit erős illata van, de mosás után nem si érzik szinte. És jó. De a bőrgyógyász lenne a legjobb megoldás.
2010. aug. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Majd kiprobalom amit csak tudok es ha nem segit, borgyogyasz.
2010. aug. 14. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!