Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akiknek vörös a haja azok...

Akiknek vörös a haja azok védik magukat nyáron a nap ellen? (akár festett, akár természetes vörös)

Figyelt kérdés

Vörös szeretnék lenni, viszont akkor gondolom vigyáznom kéne nyáron, hogy ne égjek le meg ne barnuljak le, mert úgy tudom, hogy a napbarnított bőrhöz nem passzol a vörös haj, legalábbis én még nem láttam olyan vöröshajút, akinek napbarnított lett volna a bőre, mindegyik majdnem teljesen fehér bőrű, még a festettek is. Ezt el lehet kerülni egyáltalán, hogy ne barnuljak nyáron? Vagy ha hajlamos vagyok rá, akkor mindenképp fogok?

Akiknek vörös a haja azok figyelnek rá, hogy ne barnuljanak le, vagy nem érdekli őket?



2021. jan. 24. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
50 spf arcra és testre is, Bioderma vagy Vichy termékeket használok. Sokszor hordok kalapot is és eleve keveset vagyok a tűző napon.
2021. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jó a fényvédőd, és megfelelően használod, akkor elvileg egy szemernyit sem kéne barnulnod. SPF50-et használj minden nap. Ha sokat vagy a szabadban, akkor figyelj rá hogy pár óránként kend újra. És figyelj a mennyiségre is, ugyanis nagyjából minden ember túl keveset ken fel a fényvédőjéből. Az arcra kb. egy jó ötforintosnyi mennyiség kell. Nyáron szalmakalap, dél és 3 óra között ha lehet kerüld a tűző napot :)

Én festett vörös vagyok, de előtte is figyeltem nagyon a fényvédelemre, könnyen leégek. Szerintem sokan azért is kérdezik meg, hogy természetes-e a hajam színe, mert nagyon világos a bőröm.

2021. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hű nekem is vörös a hajam.


Mivel a vörös hajúak 90%-a skandináv börtípusú, (azt hiszem ez a neve, de javítsatok ki, ha nem :)) és mivel ezzel együtt jár a nagyon világos, sokszor szeplős, napra nagyon érzékeny bőr, ezért elég ritka, ha egy vörös hajú ember úgy igazán lebarnul, mi inkább égni szoktunk.


Én személy szerint bármit csinálok, lebarnulni sosem tudok, két opcióm van. A nagyon világos falfehér bőr, szeplőkkel, és a piros, sültcsirke szín.


Ha nem akarsz lebarnulni, szerintem védd a bőröd folyamatosan a legerősebb naptejjel, hordj széles karimájú kalapot, és lenge, fehér hosszú ujjú inget.

2021. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk én is inkább égni szoktam, előbb leégek és az égés után barnul be napok múlva a bőröm. Amúgy én eredetileg szőke vagyok, de nekem is nagyon világos az eredeti bőröm, csak nekem nincsenek szeplőim (sajnos, mondjuk nyáron a nap miatt az orromon kijönnek halványan, egyedül ezért szeretem a nyári napot), de amúgy én is hasonló világos bőrtípussal rendelkezek mint az eredeti vörösök, vagy az északi népek (skandinávok, skandináv bőrtípus ahogy írja a 3-as). Csak az eddigi nyarakon nem volt olyan erős fényvédőm, és az első napokban nagyon leégtem mindig, utána meg barnultam. De akkor beszerzek majd nyárra egy erősebb fényvédőt.
2021. jan. 25. 00:20
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Az eredeti igen, a festettnek nem muszáj.
2021. jan. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!