Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudatos bőrápolók! Leírnátok...

Tudatos bőrápolók! Leírnátok a rutinotokat?

Figyelt kérdés

Most szeretném elkezdeni tudatosan ápolni az arcbőröm. Ti reggel és este mit használtok, milyen sorrendben és mennyit? Nagy segítség lenne:) Az enyémet így gondoltam:

reggel Cerave hydrating cleansing lemosó, La Rosche Posay cicaplast hidratáló, LRP Anthelios XL fényvédő. Estére még nem tudom. Köszi!



2021. febr. 2. 13:52
 1/4 anonim válasza:
27%

Reggel én csak langyos vízzel szoktam megmosni az arcom. Ha sminkelek, akkor primert mindig használok előtte, vagy kis mennyiségben arckrémet és természetesen a fényvédőt. Ha nem sminkelek akkor heti 3szor szoktam arckrémet használni. Fényvédőt egyedül akkor nem használok, amikor tudom, hogy itthon leszek egész nap bent a lakásban.

Este ha sminkelek, akkor először micellás vízzel, vagy ritkábban sminklemosó kendővel letisztítom az arcom. Ezután sminkeléstől függetlenül lemosom az arcomat a Jimjams habzó arclemosó gélemmel, kb 1-1,5 percig szoktam csak használni. Ezután megvárom, hogy megszáradjon a bőröm és kenek rá esti hidratáló arckrémet, de ezt sem minden este, csak heti 3szor.(Helia-D krémeket nagyon ajánlom!)

Havonta egyszer használok bőrradírt is, ami után mindig felteszek egy hidratáló maszkot is. :)

2021. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Szia. Reggel nem kell cicaplast, az egy tipikus jó nehéz esti krém, sőt, ha nem nagyon száraz a bőröd, akkor nem is kell hidratáló a fényvédő előtt.

Estére mindenképp ajánlott lenne a kétlépéses tisztítás, tehát micellás víz/olajos tisztító és egy vízbázisú (pl a CeraVe), majd hidratáló. A hidratáló elé tudsz építkezni tonerrel, hámlasztóval, szérumokkal.


Az én rutinom reggel:

- langyos víz vagy babylove waschbalsam

- egyik nap c-vitamin szérum, másik nap GG apad

- altruist spf50-es fényvédő


Este:

- babylove sensitive babaolaj

- babylove waschbalsam

H: COSRX BHA

K: niacinamide és GG a-game

S: TO glikolsav

C: nia és reti

P: BHA

S-V: igény szerint vagy AHA vagy nia és reti, ide szoktam rakni maszkokat, ha olyan kedvem van

-hidratáló, ebből többféle is van nekem, igény szegény használom őket, de az abszolút kedvenc a cicaplast :D


Ezen kívül Benton Snail bee lotiont is szoktam hidratáló elé rakni szinte mindig, mert imádom.


Spot treatmentnek akneroxid vagy szaliciles tapasz, ha nem bírtam magammal és kinyomtam valami csúnyát, akkor hidrokolloidos tapasz.

2021. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Reggel nem használok arclemosót, mert száraz amúgy is a bőröm, vízzel az előző estéről esetleg még rajta maradt cuccokat lemosom.

-Utána valamilyen hidratáló tonik

- C-vitamin

- desztilált víz permet

- hidratáló krém (ajkakra is)

- fényvédő

- ajkakra vazelin


Este:

- olajos sminklemosó

- gyengéd arclemosó

- hidratáló tonik

- retinol szérum

- deszt víz permet

- hidratáló krém (ez az ajkakra is)

- ajkakra vazelin


Ennyi.

Heti 1-2 szer AHA savat is rakok este, attól függ, mennyire van rá szükségem, ilyenkor kimarad a retinol.

Néha, párhavonta előjön egy kis hormonális akné, olyankor pedig benzoyl peroxidot kenek 3-4 este, olyankor megint nem használok retinolt.


Ennél jobban nem szeretem variálni, tök feleslegesnek érzem magamon.


Ha száraz a bőröd, akkor jó a cicaplast, én mondjuk azt esti hidratálónak használom, vagy nappal csak a szárazabb részekre (pl. szám) kenem, mert nekem smink alá sok szokott lenni, de nyilván, ahogy te érzed.

2021. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Száraz bőröm van, felületi vízhiányos, vannak anti-aging szempontjaim a bőrápolásban. Jelenlegi rutinom.


Reggel:

1. Langyos vizes arcmosás.

2. GG Liquid Hydration tonic.

3. GG 101 HA 5 Rich hyaluron szérum.

4. Paula's Choice: Resist Barrier Repair hidratáló. Ez egy PM krém. Eredetileg este használtam, de átkerült reggelre, mert az egyik szérummal nem jött ki jól.

5. Paula's Choice: Skin Recovery Daily hidratáló + SPF30.


Este:

1. Bioderma: Sensibio H2O micellás víz.

2. GG Jelly Joker arclemosó.

3. GG Calm Down PHA hámlasztó. Kezdetben heti kétszer, háromszor használtam, most már heti négyszer. Kezdő hánlasztóknak jó választás!

4. The Ordinary: Matrixyl 10%+HA.

5. Paula's Choice: Defense Antoixidant Pore Purifier.

6. Paula's Choice: Omega+Complex hidratáló.


Vannak ennél sokkal olcsóbban kihozható, kiváló rutinok is. Én is gondolkodom, hogy megnézem például a koreai márkák termékeit, hidratálóit, szérumjait is, mert olcsóbbak, de sok jó darabot ki lehet fogni magyar webshop-okban is.


Sikerült azóta kialakítani valamilyen napi rutint?

2021. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!