Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Frizzy, bizontos hajra van...

Frizzy, bizontos hajra van valami bevált termék, amitől egyenes lesz vagy hullámos a haj?

Figyelt kérdés

Az én hajam alapjába véve egyenes, de pár éve ilyen bozontossá vált, nem tudom mitől, mert nem is vasalom. Steam podot szokott a fodrász alkalmazni rajta 3-4 havonta. Annyira utálom a hajamat már akárhogy is áll, mert úgy néz ki, mintha nemezelést csináltak volna rajta, hiába fésülködöm meg. Vékonyszálú, szőke hajam van.

Valami tippet szeretnék kérni😊


2021. máj. 18. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Cocochoco tartós hajegyenesítés. Pár hónapra megoldja a gondot
2021. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy begöndörödött valami hormonális dolog hatására? Ugye azt nem szabad fésülni, mert akkor szöszös lesz.
2021. máj. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Göndörnek nem mondanám, csak ilyen hullámos szerű, de 2 éve egy szakítás után nagyon kihullott, lehet hogy ez egy olyan dolog volt, ami tönkretette volna ennyire a hajam szerkezetét?
2021. máj. 19. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Mintha csak az én hajamat írtad volna le!


Kiskoromban vékony szálú, szinte egyenes, puha, enyhén hullámos hajam volt. Aztán kamaszkoromban egyszercsak bebolondult és átváltott oroszlánsörény/pitypang/vattacukor üzemmódba! Ahogy kifésültem, felpuffadt a kóc(talan)tömeg és szállt mindenfelé. Tarkónál lévő tincsek kb egyenesek maradtak, de a felette lévők szálanként kunkirodnak, ki merre lát!


Évekig szenvedtem ezzel, aztán ez lett a praktikám:


- ritkán mosok hajat (fhu, ezt kb senkinek se merem bevallani, de 1-1,5, ha úgy alakul, 2 hetente). Mivel alapból száraz a hajam és alig zsírosodik a fejbőröm (mindjárt kiderül, miért), ezért tényleg nincs is rá szükség, senki meg nem mondaná. Nyilván ha valami miatt kell, akkor hamarabb is megmosom, hogy tiszta legyen, pl tábortűz után.


- száraz, töredezett hajra való kíméletes sampont használok, ami még kevésbé szárítja a hajam. Mivel a zsíros haj sokszor ördögi kör, tényleg megfigyeltem, hogy a zsíros hajra való sampon kiszárítja a fejbőröm, ami "megijed", és több zsírt termel. Szóval kerülöm azt, hogy addig mossam, amíg nagyon ki nem szárítja a bőröm. Ezt lehet úgy is elérni, hogy eggyel kevesebbszer mosom át samponnal, vagy hígítom vízzel stb.


- nem használok semmi csodaszert, hajformázót, főleg nem hajvasalót (az se tudja szépen kiegyenesíteni, próbáltam)


- nem szárítom meg teljesen, hanem nedvesen kifésülöm és a végeket kezemben felolvasztott kókuszolajjal finoman bekenem (nem ragad össze, kb mint egy hajbalzsam, amúgy a legtöbb hajbalzsam ezt tartalmazza). Ez ápolja a töredezett végeket és fényesebb lesz, kevésbé száll. De ha van kedvens hajolajad, az is mehet. Próbáltam párat, kb ugyanaz, a kókusztsír a legolcsóbb és legtermészetesebb, de lehet, valakinek van csodaszere


- így nedvesen, kifésülve szépen befonom (hossztól függően 1 vagy 2 fonatba) és így hagyom megszáradni, vagy télen rászárítok


- minden estére befonom ugyanígy és így alszok



Ezzel a rutinnal a hajszálak "megtanulják", melyik tincsben van a helyük és nagyon szép hullámos lesz, természetes hatású és mivel egyfelé állnak a szálak, alig száll és nem matt, hanem fényesnek tűnik. Reggel kibontom a fonatot, és csak a tetején összekuszálódott szálakat simítom le a fésűvel, nem fésülöm meg az egészet, mert akkor szállna. Így sem kócos. Max 3-5 naponta fésülöm meg, de utána újra befonom.


Fun fact: hajgumi nélkül is tökéletesen megmarad a fonat, nem csúszik szét.



Bocsi a kisregényért, remélem, valakinek segítettem :)

2021. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, innen másoltam ki a válaszom, de vannak más tanácsok is. Nekem ez a legtermészetesebb, legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, de lehet, neked más jön be


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..

2021. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!