Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Azok, akik már tapasztaltabbak...

Azok, akik már tapasztaltabbak a tudatos bőrápolásban, ti milyen termékeket használtok? Milyen rutinotok van? <3

Figyelt kérdés
Egy jó ideje már, hogy beleástam magam a "skincare" világába, nagyon szeretem, és kíváncsi vagyok, hogy mások mit hogy csinálnak, milyen eredményesen, mióta, stb., szóval meséljetek. :)

2021. szept. 3. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Nem mondanám magam tapasztaltnak. Év eleje óta foglalkozom a bőrömmel komolyabban. Előtte heti egy arcradír, túl illatosított arckrém és micellás víz volt a rutinom, amit sajnos nem mostam le.... Azért kezdtem el kutatni a témában, mert már majd el pattant a bőrőm, olyan száraz volt. Szabályosan fájt.

A bőröm az elején száraz és vízhiányos volt. Most már kezd kombinált lenni (mióta abba hagytam a hormonális fogamzásgátlót). Néha vízhiányos, amikor hétvégén lusta vagyok és délelőtt 12-kor állok neki a reggeli rutinnak.


Geek and Gorgeous, Paula's Choice, The Ordinary, Niod, Benton, Iunik, Isntree, Eucerin, Bioderma termékeket próbáltam eddig.


Bioderma: nem voltak olyan jó élményeim (arckrémet, micellás vizet, lemosót, tusfürdőt próbáltam tőlük). Összeségében drágának tartom őket. Az arckrémben mineral oil van, amire útólag jöttem rá, hogy a nem szívesen használom kategória. A sokak álltal kedvel, sensitív bőrre való micellás víz meg durván szárította a bőröm, hónapokig nem értettem, miért fáj este az arcom. Egyelőre ott üll a polcomon....

Eucerin: testápolót,kézkrémet, arckrémet vettem tőlük. Az arckrém picikét irritálta a bőröm, azóta se jöttem rá, melyik összetevő volt a ludas, de azért elkenegettem. A kézkrém kiváló volt (atópias line-ban nagyon jó termékeik vannak). Viszont ezek is eléggé drágák... Szóval inkább azóta sima Mixa testápolóval kenem a kezeimet és nem veszek külön kézkrémet.

Koreai line: nem fogott meg amnyira. Vannak náluk izgalmas dolgok, de befürödtem az Isntree rövid PAO-jával. Ők valahogy máshogy tartosítják a termékeiket, törekednek a természetességre, gyengébb szerekkel dolgoznak és mint kiderült, 6 hó a szavatossága annak a pár cuccnak, amit a márkától vettem... Ez nagyon elvette a kedvem a koreai dolgoktól, mert azért nem voltak ezek olcsó termékek és szinte biztos, hogy nem tudok ennyi terméket elkenegetni magamon még a lejárat előtt (arckrémről és tonerről van szó). Az Iunik-tól a csigás arckrémet használom. Azt nagyon-nagyon szeretem, már újra is vásároltam.

PC: sok mindent próbáltam tőlük. Resist arckrém, Omegás arckrém, Skin Recovery fényvédő, Defense szérum, Defense lemosó. Egy rakat pénz elszórtam ezekre, szóval abban állapodtam meg magammal, hogy a Skin Recovery fényvédőt továbbra is megveszem, illetve a lemosó jó sokáig elég lesz (tényleg nagyon gazdaságos ez a Defense lemosó).

TO: a szkvalános lemosót vettem újra tőlük, mert tetszik, hogy ilyen balzsamos az állaga. Valahogy nyára jobban esett a double cleansing a sok izzadás mellett. Matrixyl-ból két üveggel elhasználtam. Most épp nem vettem újra, mert átakarom gondolni a rutinom (egyszerűsíteni akarom), de ahogy nézem, ár-érték arányban még mindig verhetetlen ez a szérum. Mandelic acid-ot bontottam párnapja, ahogy megjött az ősz. Ígéretesnek tűnik, bár kicsit fura, hogy enyhén olajos az állaga.

Niod: Survival 0-át vettem tőlük. Elég lassan fogy, valahogy nem jut eszembe minden reggel használni. Valószínű, nem veszem újra.

GG: B-bomb, A-Game, Calm Down, HA 5 Rich, Jely Joker. Elkenegettem egy B-bomb-ot és egy hialuron szérumot, de nem lesz újravásárolós. Úgy érzem, ezek nélkül is tökéletesen működik a rutinom. Calm Down most fog elfogyni, majd jövő nyáron lehet újra veszem, az jó cucc volt. Jely Joker most ilyen reggel arclemosó nekem, de nem fogom újra venni, mert nekem túlságosan a softi ez a jely állag. A-game stabil tagja a rutinomnak, az állaga egyszerűen zseniális, bár több ilyen szérumot találnának ki a lányok.


Összeségében, most épp azon vagyok, hogy jó pár dolgot kipörgessek a rutinomból. Ezeket a maradékokat égetem, nyáron csak fényvédőt és a lemosót rendeltem. Egyszerűen azért, mert rájöttem, hogy nem kell nekem ennyi minden (azért az elején rendesen elkapott a gépszíj). Egy retinol, egy hámlasztó, lemosó(k), fényvédő és hidratáló kell. Sokszor a reggeli rohanásban nincs is időm a szérumokkal szórakozni, hanem arcot mosok és rögtön a fényvédőt kenem, aztán rohanok is a dolgomra.


Eredmény: már nem akar elpattani az arcom. A vízhiány is szinte teljesen megszűnt, mióta sikerült beállítani a rutinomat.

29 éves vagyok és szerencsés genetikával vagyok megáldva, mert mindenki nem néz többnek 25-nél (mondjuk lehet az is benne van, hogy nem dohányzom és mindig is betegesen kerültem a napot és a szoláriumot). De úgy érzem, fontos, hogy tegyek a bőrömért és ápoljam, védjem a káros nap sugárzástól fényvédővel, kalappal, napszeműveggel stb.

2021. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

KB 2-3 éve kezdtem szerumokat/hamlasztókat illetve jobb termékeket haszalni. Akkoriban még nem volt nagyon tuti a rutin és nem is láttam, hogy használnának a kencék.


Idén márciusban viszont tényleg pro szintre hoztam a rutint.

Korpás seborreas a bőröm(olajos, sok mitesszerel, pattanások néha vannak, illetve van felszíni vizhianyom is).


A rossz idő beköszöntével pedig új termékeket szeretnék használni, és így néz ki a rutin(hétvége nagyját kihagyom, mert lusta vagyok).


Reggel:

H-P lemosás(balea med, ha elfogy jön a cerave, de ezt heti párszor tusfurnonek is fogom használni), antioxidáns(most euk és ha elfogy TO c vitamin+arbutin), fényvédő.


Este duplatisztitas

Hétfőn retinolos nap van(+peptid és niacinamid)

Kedd bha nia és hialuron

Szerda hialuron, peptid és stress less

Csütörtök 7%-os glikolsav(teljes testre, de hajmosós napokon a fejbőrt is időnként hamlasztom vele) +hialuronsav

Péntek pedig ugyan az mint a hétfő.


Vasárnap estére csináltam csak rutint az 50%-os glikolsav, de ezt csak kúraszerűen tervezem használni(4 hétig heti 1x, 4 hét szünet váltásban). Főleg arcra és lábszárra.

A glikolsav és bha napokon a testem kényesebb területeit is bekenem a szorbenovesek miatt, meghogy a többi rész se maradjon ki.


Plusz este hidratáló zárásnak, de az csak gyógyszertári(Tamási Béla féle kézkrém hialuronsavval és centella ampullaval tuningolva).


Mióta beállt a rossz idő(kb 2 hete) azóta csinálom ezt és még látványosabb a hatás, mint tavasszal.


Egyébként nehéz észrevenni változást. Pl a fényvédőm sundance oktokrilén mentese és fényes a finishe, emiatt nem látok változást a fenyesedesen, mert mindig olajosan fénylik és tud tocsogos is lenni. Viszont főleg az 50%-os glikolsavval puhább a bőröm mint a babapopsi. És a testem többi része is puha kellemes erzetu. Kozmetikus azt is mondta, hogy milyen telt a bőröm. Alakul a glabella rancom, de majd kiderül mennyire sikerül elodazni.


Leginkább tényleg a barsonyossagot látom, hogy egész testen sokkal jobb a helyzet mint volt. Pattanás az 1-2 havonta 1 van, de eddig se okoztak ezek problémát.

A mitesszerek nagyon makacsok, de a pórusok sokkal tisztábbak mint voltak. Majd szeretnék alkotni egy combosabb bha-t, mert amit lehet lakossági szinten kapni mindet kevésnek érzem.

És ami talán a legjobb, úgy tűnik, hogy élettel teli lett a korábban fakó arcom.

2021. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

29 évesen 25-nek, az bőven hibaszázalék. Engem pont 29 évesen küldött el a piercing-es, hogy csak szülői engedéllyel lyukaszt fület.


Én kb 15 éve ápolom a bőrömet, amikor még a Marie Claire szépségrovatából derült ki, mit mire kell használni. Ezért lep meg, amikor valaki ma az elérhető infok helyett csak néz ki a fejéből - én ölni tudtam volna a tudásért. Meg akkor nem is voltak influenszerek. De öreg vagyok. Attól még remélem, hasznos lesz.


Az én legnagyobb problémám a fakóság. Enyhén zsíros, erősen vízhiányos bőröm van, pattanásom ritkán.


Reggel:

Bioderma Sensibio micellás víz (mást nem használok, nem mosom le)

Naobay tonik

Revox Q10 szérum

TO EUK szérum

Helia D Supermoisturizing krém

SPF

Smink


Este:

Mixa micellás arclemosó tej

Garnier Pure 3in1 lemosó

Revox retinol tonik

TO Amino sav szérum

"A" nap: Resveratrol Ferulic Acid szérum

"B" nap: Alpha Arbutin szérum

G&G Retinal szérum

Mossa Lingonberry krém


Ennél mondjuk kicsit bonyolultabb, mert nincs meghatározott napom a hámlasztásra, de többféle hámlasztót használok. Heti egyszer a TO AHA + BHA tuti, de most fedeztem fel a Bereza Siberica vonalat, és két hámlasztót is vettem tőlük. Ilyenkor hámlasztás után felteszek egy maszkot, most épp GlamGlow Thristymud-ot.


Vannak aliexpresszról rendelt kis szem alatti tapaszaim, gélesek. Plusz vannak ilyen kis "üres" szövetmaszkjaim, ami olyan, mint egy kapszula, és vízben maszk lesz. Ezekkel azt szoktam csinálni, hogy pl. a nyári géles krémjeim nem lesznek jók ősszel a hidegben, ezért ezekbe áztatom a maszkokat. Vagy próbáltam a TO Hyaluron szérumját, és nekem folyamat kukacosodott, ha magában tettem fel, akkor is, ezért azt is inkább "pácnak" használom a szövetmaszkokhoz.

2021. szept. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
2-es vagyok. Én is 29 vagyok, de tőlem el szoktak kérni a személyit.
2021. szept. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Hat én annyit szoktam hogy micellas vízzel reggel este át törlöm az arcom és este szoktam száraz bőrre való test ápolót kenni rá kb 1 hete használom azóta láthatóan kevesebb a pattanásom
2021. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Nekem teljesen normál bőröm van. Lemondtam mindenféle kencék használatáról, borzasztó lett tőlük az arcom. Még micellás vizet se használok, a sminket vagy vízzel vagy sminklemoső kendővel (elvileg nem olyan jó) szedem le. 1 pattanásom sincs, ritkán mikor közeledik a menstruációm 1-2 kisebb kijön. De amúgy szinte tökéletes az arcbőröm, és 22 vagyok, kb. 16 évesnek néznek mindenhol. Reggel megmosom az arcom és ennyi. Hál istennek sose volt semmi bajom az arcommal.:)
2021. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

1-es vagyok. Ki pontozza le a válaszom?


3-as. Milyen hiba százalékról beszélsz?

A micellás vizet azért érdemes lemosni. Főleg, ha csak azzal mosol arcot....

2021. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Reggel, este cerave arctisztító

Reggel, este the ordinary natural moisturizing factors+HA hidratáló

Reggel la rosche posay 50 faktoros fényvédő

Reggel hialuronsav szérum, este niacinamid.

Sminklemosáshoz micellás víz

Heti egyszer AHA+BHA hámlasztó

2021. szept. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Még úgy gondolom hogy mindig tanulok valami újat a tudatos bőrápolásról,és még van még mit tanulnom, de már elég szép kis tudásom van az összetevő listában azaz INCI-ben hogy miket kell kerülni, és a jó összetevő.

Ezáltal a termékeket is tudatosabban választom meg, és nem a bevett reklámszövege alapján veszek meg egy terméket, hanem hogy miket tartalmaz valóban mit tud.

Kb most lesz hogy 1-éve ápolom és tudatosan választom a termékeket.

Jelenleg van A/B hetem amikor inkább az anti aging összetevőket süritem bele szérumok stb a rutinomban, és a másik héten szintén mást csinálok.

Alaprutinal kell kezdeni minden kezdőnek, nem egyből lerohanni a bőrt száz termékkel.

Alaprutin abból áll: Reggel: víz alapú lemosó-hidratáló ha szükséges- fényvédő a fényvédő a legfontosabb!! E nélkúl semmi nem ér semmit.

Esti:dupla tisztitás- olajos/mici víz ez választható- víz alapú lemosó-hidratálás!

A szérumok amik a bőrtípusodnak megfelelőek már csak plusz pont és kiegészités a bőrödnek, ha már haladó vagy később az anti aging aktívok mint C-vitamin, retinolt is érdemes bevezetni, de a legjobb anti aging a fényvédelem!

A rutinomat nem fogom le írni, mert mint mondtam változó mert már haladó szinten vagyok, így van A meg B hetem ha érzékenyebb a böröm akkor én vissza állok az alaprutinra amig a bőr barrierem helyre jön, aztán megint visszatérek a szérumozós, maszkozós, rutinomhoz, illetve heti egyszer is érdemes hámlasztani, főleg ha zsíros problémás börű vagy, kezdőként már a csapból is folyik hogy The Ordinary lactacid tejsavas 5% hámlasztója vagy ha zsíros a böröd és pattanásos vagy Cosrx black head liquid power ez nem anyira olcsó, de tényleg jó kis termék érzékeny kezdőknek. Glowing'skin kincső videói youtubon nekem nagyon sokat segítettek amikor kezdő voltam, nagyon könyedén elmagyarázza megfelelő elérhető áron kapható termékeket ajánl sok sikert.

2021. szept. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!