Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy egészségesebb...

Mit tegyek, hogy egészségesebb legyen a hajam?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen betegségem, voltam már több helyen is ezzel.

Szőke hajam van, nem festem, nem vasalom, hajszárítót viszont használok, de előtte befújom a hajam hővédővel, utána pedig használok hajolajat.

Egészségesen étkezem, változatos étrend, eszek bőven zöldséget és gyümölcsöt is. Vitaminokat is szedek. C-Vitamin, d-Vitamin, multivitamin, kollagén. Reggelente járok futni is. Viszont a hajam évek óta nem nő (igazából sosem volt ennél hosszabb) és nagyon kevés is van, ezek mellett egészségtelen, nincs tartása. Szoktam járni 4 havonta fodrászhoz is, mindig vágatok a végéből, de hiába csinálom mindezt, akkor sincs változás.

Igazából én nem azt akarom, hogy hosszabb legyen a hajam, hanem egészségesebb.

Többször próbálkoztam már ricinus olajjal is rendszeresen nem csak egyszer kétszer hanem kúraszerűen, de az sem használt.

Ezen kívül tudnátok tanácsot adni, hogy mit tehetnék még ezeken kívül?



2021. szept. 5. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Hajpakolásokat használsz? Illetve milyen hajolajad van? Milyen a hajad felülete? Porózus, vagy inkább a vízhiányos? Porózus hajra fehérjés pakolás a legjobb, vízhiányosra nagyon jó hairfood-ok vannak. Hajolajnak én legjobban a tiszta argánolajat kedvelem. Illetve ha csak fényt, tartást akarsz a hajadnak, akkor a szilikon tartalmú pakolások jók erre, de a fejbőrödre ne kerüljön. Ezek nem igazán ápolnak, de látványra szép hajat eredményeznek. Viszont ha egyébként ápolt hajad van, akkor nem is ártanak.

De az igazság az, hogy nincs egyetemes megoldás. Hajtípustól, érzékenységtől függően más-más termék lesz jó.

2021. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!