Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hullámos hajra sampon, vagy...

Hullámos hajra sampon, vagy balzsam?

Figyelt kérdés

Nagyon hullámos, majdnem göndör, derékig érő hajam van. Nem vasalom, nem festem és nem szárítom soha, mégis tiszta szálkás és száraz! Nem szeretném levágatni, max annyit szoktam, amennyi eltöredezett. Már nagyon sok fajta sampont, pakolást és balzsamot kipróbáltam, de eddig semmi változás! Száradás után olyan gubancos, mintha egy hete nem fèsülködtem volna! A hajápolók általában annyira elnehezítik, hogy teljesen le is lapul az egész, ami hátul a legcsúnyább, mert ott van a forgóm. Annyira lelapul, hogy hamarabb szokott emiatt zsírosodni is. Tudna valaki ajánlani valamit? Nem tudom, hogy sampont, vagy balzsamot váltsak? Esetleg mindkettőt? Nagyon zavaró, hogy folyton tiszta gubancos és lelapult a hajam! Egyszerűen nem tudom anélkül becsurizni sem, hogy akaratlanul is ne húzzak ki pár szálat, annyira “kócos”. Szeretném, ha nem lapulna le, könnyed lenne és finom puha tapintású! Van még valakinek is széna haja?

Köszönöm az esetleges segítséget!


2021. szept. 24. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Vegyél professzionális termékeket, ne drogériásat. Kerüld a szilikontartalmú dolgokat.

A göndör haj mindig szárazabb, igényli az ápolást.

2021. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
A göndör hajat nem szabad fésülni szárazon, vizesen szokták csak, aztán beáll magától tincsekbe, és nem szálkás.
2021. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%

Ha én vizesen kifésülöm a göndör hajam, azzal pont azt érem el, hogy szálkásra, szénakazal kinézetűre szárad meg.

Szárazon szoktam enyhén fésülni ritka fogú fésűvel, de azt is csak a hajmosás előtti utolsó pár napban, amikor jobban kinyúlnak benne a hullámok.

Amit mindenképpen javasolni tudok, hogy azonnal hagyd abba a hővel történő szárítást, mert az tényleg szárazzá és töredezetté teszi.

Lehet, hogy hosszabb idő, amíg a szoba melegén szárad meg magától, de cserébe sokkal szebb és egészségesebb lesz a végeredmény. A száraz, vékony szálú hajra (amilyen pl. az enyém is) ilyen szinten vigyázni kell.

Syoss Curls & Waves sampont használok, de nemrég találtam rá a Garnier gránátalmás samponjára, ami szintén nagyon jó, utána pedig az Aussie Hydrate Miracle balzsamát használom.

Ezzel a kombinációval mindig ragyogó, egészséges kinézetű és nagyon puha lesz a hajam.

2021. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kizárólag vizesen, hajmosás után fésülöm meg, nem sűrű fogú fésűvel, és sosem használok hajszárítót! Mindig szobahőmérsékleten hagyom megszáradni, még télen is. Ha száraz, akkor csak újjal próbálom átfésülni, de az a gubancok miatt elég hosszadalmas. Használok rá néha kókuszzsírt pakolásként, amitől sokkal kezelhetőbb, de sajnos nagyon elnehezíti.

Most olvasok a CGM-ről (Curly Girl Method), valaki próbálta már?

2021. szept. 24. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!