Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Utálok hajat mosni, hogy...

Utálok hajat mosni, hogy kedveljem jobban?

Figyelt kérdés

Valamiért mindig is utáltam a hajmosást de mostanában egyszerűen gyűlölöm.

Olyan szinten, hogy néha egy hetet is ellógok előle de mikor már érzem, hogy viszket és korpás nagyon akkor ráveszem magam valahogy.

Főleg mióta ilyen seborrhea dermatitist állapítottak meg nálam, ilyen gyógyíthatatlan korpásodás. Hiába mosom meg az adott gyógysamponokkal, utána felkaparom kicsit és egyből egy tömérdek korpa hull belőle mintha meg se mostam volna...

Szeretnék hamarosan ismét színes hajat magamnak mert utoljára kb.2 éve volt hogy színes vagy szőke voltam és ha olyan lesz azt szeretném jobban ápolni de így hogy ennyire utálom a hajmosást, szerintem az akkor se változik ha olyan hajam lesz amilyet szeretnék, mert az eredetit utálom.

Hajmosás után is néha napfényben látni, hogy száll a hajam, áramon és idegesítő.

Barátnőm kért ilyen keratinos kezelést a hajára és azóta olyan sima, egyenes ép a haja mint valami álom, neki vörösre festett de nagyon szép és egészséges. Sőt egyenes mindig. Én is szeretnék ilyen kezelést de addig muszáj megkedvelnem a hajmosást, mert utálom.

Sokszor gondolkozom, hogy egyszerűbb lenne ha nagyon rövid hajam lenne és akkor hamarabb véget érne a mosás szárítás, de akkor nem lenne elérhető az álom hajam. De ha meg hosszú akkor szenvedés a mosás és szárítás mindig.

Más is van így ezzel, mert hülyén érzem magam, hogy egy hajmosás ennyi stresszt okoz..:(24L



2021. szept. 25. 16:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Békülj ki a hajaddal. Én is utáltam hajatmosni, utáltam a színét, az állagát, a hosszát, azt hogy száll, azt akartam hogy férfi legyek és kopasz lehessek. Aztán belülről kezdve elkezdtem rendbe jönni, adni a külsőmre, sportolni, lefogyni, és a hajamhoz is megváltozott a hozzáállásom. Elkezdtem vigyázni rá, a hajvasalót, hajszárítót elhagytam, és ápoltam, kisérleteztem sokat samponokkal, pakolásokkal, de közben mégis hagytam hadd szálljon/göndörödjön ha akar, ezen nem idegesítem fel magam. Mára megismertem és megszerettem a hajamat, abszolút szeretek tisztálkodni, hajatmosni és mindent ami frizurákkal kapcsolatos.


A hajunk nagyon is számít, sokat elmond rólunk és a lelkiállapotunkról. Ezért kell először bent keresni a problémát? Jóba vagy önmagaddal?

2021. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!