Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kezeljem a hajam, ha...

Hogyan kezeljem a hajam, ha az a gyanúm, hogy hullámosabb, mint gondolom?

Figyelt kérdés

Világ életemben dús, egyenes és hosszú hajam volt. Az utóbbi kb. 1-2 évben, és különösen a legutóbbi hajvágás után, amikor egy jó 20-25 centivel rövidebb lett, azt vettem észre, hogy mintha hullámosodni akarna, csak az eddigi megszokott kezelési módszereim miatt nem teszi, az eredmény pedig hajmosás-hajszárítás után oroszlános.

Több helyről is hallottam, hogy valaki folyton küzdött a haja egyenesítésével, mire rájött, hogy inkább máshogy kellene kezelnie és szép hullámos lett, de nem találok konkrét praktikákat ehhez, ebben szeretnék segítséget kérni.

Annyit találtam, hogy hagyjuk magától megszáradni, de az önmagában nekem nem elég, mert a súlya lehúzza annyira, hogy egyenes lesz, különösen, ha legalább egyszer meg is fésülöm.



2021. dec. 12. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

nekem se nem egyenes, se nem göndör a hajam, amolyan hullámos itt-ott, máshol meg egyenes... plusz kissé szét is áll ha pára éri. a hajvasaló segít rajta, hogy ne legyek oroszlán. volt idő, mikor gondoritettem, szerettem, de már nem marad benne azzal a modszerrel. olyankor göndör hajra való hajhabot használtam és diffúzorral (hajszárítóra a tölcsér) szárítottam meg.

de ha csak a göndör hajra való hajhabbal megszárítod is lehet rá esély hogy hullámos lesz tőle:)

2021. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, hagyd magától megszáradni, próbálni meg a kezeiddel alulról felfelé tömködni a tincseket, és ne fésüld, csakis akkor, amikor folyatod rá a vizet. Nekem attól szokott a legjobban begöndörödni, ha leave-int is hagyok rajta kicsit. (Garnier Hair Foodot)
2021. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a curly girl method-nak, abban benne van, hogy miket érdemes használni, milyen összetevőket kell kerülni és technikák is vannak a mosásra és a szárításra is, hogy szebben legyen hullámos vagy göndör a haj. Öszsességében szerintem elég macerás, mert ha mindent be akarsz tartani, az időigényes és nekem ehhez nem volt türelmem, de a főbb tanácsokat megfogadtam és tényleg szebb és hullámosabb azóta a hajam, szóval nekem bejött még így is. Nekem is hosszú és a súlya eléggé lehúzza, így fokozatosan egyenesedik a következő hajmosásig, de annyira nem zavar, legalább változatos.

Csomó minden van, szóval tényleg keress rá, rengeteg infót fogsz találni. Addig is annyit javasolnék, hogy a frissen mosott, de már száraz vagy nagyjából száraz hajadat nehogy kifésüld, mert akkor tényleg oroszlánsörényes lesz. Csak az ujjaiddal igazítsd meg óvatosan, de semmi fésű. Azt hajmosás előtt használd.

2021. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Borotvával.
2021. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!