Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek sem egészséges...

Szerintetek sem egészséges mindennap fürdeni?

Figyelt kérdés
Van olyan, aki csak pár naponta fürdik?

2022. ápr. 3. 19:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Ezt ki mondta neked? Vagy hol olvastad?
2022. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
nálunk volt olyan biosztanár, aki tartósan nem fürdött.
2022. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan, aki csak pár naponta fürdik?"

rendszeresen nem

de ha egész nap itthonról dolgoztam és nem csináltam semmi egyebet, akkor van, hogy csak kicsit megmosom magam és kész.

2022. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy hol vagy egész nap és mit csinálsz, milyen körülmények között. Ha egész nap otthon olvasgatsz, akkor nem olyan nagy ügy, ha kimarad egy nap, de azért városi körülmények között jönni-menni egész nap már megkíván egy zuhanyozást.

De mondjuk napi kettő már tényleg eléggé kiszárítja a bőrt, azt mondják bőrgyógyászok. És reggel nem is érdemes zuhanyozni, mert a bőrnek van egy védőrétege, amit a zuhanyozással/fürdéssel eltávolítunk, így jóval sérülékenyebb lesz a szervezet. Ezt valami virológus írásában olvastam. Úgyhogy este jó zuhanyozni, aztán lefeküdni aludni, és reggelre újra legyártja a szervezet a bőr védőrétegét - és akkor ki lehet menni a vírusok közé. (Egyébként még régesrégen olvastam, semmi köze a covidhoz.)

2022. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
"eléggé kiszárítja a bőrt" - nem is kimondottan a víz, hanem inkább a tusfürdő vagy szappan
2022. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igen, a bőr védőrétegéről beszéltem.


Pl ha minden második nap fürdök, közte pedig csak áttörlöm az arcom és nemi szervem, az elég?

2022. ápr. 3. 19:52
 7/23 Noren1989 ***** válasza:
21%
Napi 2-3x, ha úgy érzem...
2022. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
6. Hát e.n baromi rosszul ereznem magam ha nem zuhanyoznám ki alaposan minden nap az intim testreszeket...
2022. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"az elég?"

Attól is függ, hogy mennyire érzékeny a bőröd, gondolom... Meg persze hogy csak te használod-e a testedet, vagy más is. Mert ha más is, akkor beszéld meg vele is, mert neked hiába elég, ha neki nem...

2022. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
#9: 👍
2022. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!