Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Túl sok mindent használok a...

Túl sok mindent használok a hajamra?

Figyelt kérdés

Problémás hajam van,ezért igyekszem kezelni. De azt hallottam, hogy a túlzásba vitt hajápolás többet árt mint használ, ezért szeretném kikérni a véleményeteket.

A hajam törik, hullik, ritka,nehezen nő. Emellett még borzalmasan zsírosodik is és lapos. Olyan szinten zsírosodik,hogy ha este kimosom, reggel már nem olyan friss, de még aznap jó. Másnap reggelre viszont már undorító, erre szárazsampont szoktam használni. Nem mintha sokat segítene.

Tehát minden másnap mosom.

Sampont már minden félét kipróbáltam, egyik sem segített.

Hajbalzsamot nem használok,mert így is zsírosodik, hajpakolást szoktam szinte minden hajmosásnál.

Hajmosás után korábban használtam vagy hővédő sprayt vagy hővédő tulajdonsággal rendelkező leave-in kondicionalót, de ezt egy ideje kerülöm. Persze így is ugyanígy zsírosodik. Hajszárítás után bekenem a végeit hajvégápolóval. Nem annyira szeretem, mert a frissen keratinoztatott hajamnak a végei kicsit behullámosodnak tőle, viszont félek nem használni, mert így is annyira száraz és törik.

Szedek hajvitamint és "hajnövesztő" hajtonikom is van, amit a leírás szerint 1 hónapig napi 2x kellene használni, de kb 2 naponta egyszer szoktam, mert attól is zsírosnak tűnik.

3 havonta vágatnom kell, legalább annyit, amennyit nőtt.


Szerintetek túlterhelem a hajamat, vagy ez így rendben van? Vagy ha elhagynék bizonyos termékeket, biztos hogy többet segítene, mint ártana? Elegem van,hogy ilyen gyakran mosnom kell, és hogy még így is többször kell megjelennem emberek előtt zsíros hajjal, mint szép hajjal.



2022. aug. 7. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem sok szerintem, de amúgy ha a balzsamot csak a hajvégekre kened, nem fejtetőtől, akkor nem zsírosítja a hajad, szóval ha nem akarsz mindig hajpakolást használni, ezt is lehet helyette.
2022. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hajapolas alaptermékei a sampon, kondicionáló és a hővédő. Én mondjuk szintén hanyagolom a hővédőt, mert csak szárítom és az nem okoz akkora kárt a hajban mint egy hajvasalo/göndörítő.


A helyes sorrend pedig a sampon, pakolás, kondicionáló és törülköző száraz hajra mehet az egyéb leave-in termékek(hővédő, fújós kondi, krémek-pl olaplex 6, elseve superplow dry)


Ami a sampont illeti:

Én 2x samponozok.

Az első egy mélytisztitó sls-es sampon(ez lehet pl balea med, Uriage ds, a lényeg, hogy géles legyen és ne tartalmazzon olajokat, vajakat.

A második sampon pedig egy kímélő sls mentes termék. Nálam ez a cerave foaming cleansere(igazából arclemosó, de jó samponnak is és tusfürdőnek is).


A kondicionáló is lehet minimalista összetételű, itt is fontos, hogy ne nehezitse el a hajat(ilyen pl a revox plex kondija, de érdemes lehet professzionális vonalon is keresni. Akár olaplex, redken, de pl jó lehet a lidl-s cien márka is esetleg hask).

A kondit pedig a fül alatti részre kell kenni és fesuvel el oszlatni, hogy mindenhova kerüljön belőle.


A pakolás inkább opcionális. Heti 1 alkalom elég. Ez lehet valamelyik hair food vagy valamilyen professzionális termék)


Hasznos lehet még egy hajolaj is(inecto, revox pl, de sokan dicsérik az alfaparf semi di lino olajakat is). Ezt lehet törülköző száraz hajra vinni illetve 2 hajmosas között. Én úgy szoktam használni, hogy 1 pumpányit kinyomok a tenyerembe és a fésű sorteivel elkenem a tenyeremben, így nem lesz az, hogy egyik helyen sok a termék egy másikon meg kevés.


Amire fokozottan érdemes odafigyelni, hogy rendszeresen mosd a hajkefed és csereld a parnahuzatot. Éjszaka kímélő hajviselettel aludj. Ez lehet laza alsó copf vagy fonás. Illetve hajra hasznalj külön törölközőt(decathlonban van hajszárító törülköző, de jó egy haszalaton kívüli pamut póló is.

Ami a fésülést illeti a legjobb hajkefe a tangle teezer wet detanglerje(esetleg olivia garden hajkefek). És mindig alulról haladunk felfelé.


Ezeken kívül extra a hajmosas előtti pakolás. Nekem az olajos hajpakolások nem váltak be, helyette olaplex 3-at használok. Ennek alternatívaja pl a revox plex 3-a. Illetve a glikolsav(the ordinary 7%-os glikolsav tonere). Vagy ami még jó lehet csak fejbőrre a szalicilsav(most már millió márka van, lehet naturlandos, geek&gorgeous porefectly clear, inkey list, revox). Ez csak attól függ, hogy szeretsz-e rendelni vagy jobb ha besetalsz egy boltba és megveszed.

Ilyenkor a sorrend száraz hajra mosás előtt glikolsav(pl 10 perces hatóidővel, jól ataztatni tovektol a vegekig) - első samponozás-olaplex 3(pl fél órás hatóidővel) - második samponozás-opcionalisan pakolás - kötelező kondicionálás- törülköző száraz hajra leave-in termékek.


Illetve érdemes edukálnod is magad a témában. Nekem sokat segített a curly/wavy girl method. Elsősorban abban, hogy mit kell nézni a termékekben, hogy jó legyen. A másik Herczeg Gyöngyi fb csoportja(rengeteg infó van ott), göndörkacaj blog és instan szofi's choice oldala. Szóval mielőtt a jövő évi költségvetést is hajápolasi termékekre koltenéd itt kezdj.


Ami a zsirosodast illeti, próbáld treningezni magad, hogy minél később moss hajat. Én az utóbbi években már csak heti 2x mosok hajat. 3x ha muszáj egy eseményre tiszta fejjel menni.


Nagyjából ennyi.

Termékekből sok jó van a drogeriakban, külföldi oldalakbol jó a cultbeauty, feelunique, lookfantastic, hazai websopokbol Gréta fodrászkellékes illetve egyéb fodrászkellékes boltok.

2022. aug. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas válaszokat! 😊
2022. aug. 9. 04:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!