Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehetne kezdeni hő-és...

Mit lehetne kezdeni hő-és időjárás változásra nagyon érzékeny bőrrel?

Figyelt kérdés
Olyanok segítségét kérném, akik képben vannak a különböző hatóanyagokkal, szérumokkal, tudatos bőrápolás világával, vagy pedig hasonló problémával küzdöttek és sikerült megoldást találniuk. A bőröm száraz típusú, bőrhibáim nincsenek, viszont a hőmérsékletváltozásokra elképesztően érzékeny tud lenni. Leginkább akkor, amikor fűtött helyen vagyok. 10 perc ott töltött idő után mintha lángra akarna lobbanni az arcom, kétoldalt vörös az egész (pedig nincs melegem), ilyenkor forrónak is érzem az arcomat. Hasonló a helyzet párás időben is (mindegy, hogy nyáron vagy ősszel). Hiába hidratálok minden reggel és este, ugyanúgy irritálja a fűtés az arcbőrömet. Nagyon kellemetlen. Ha ezek után kimegyek az adott épületből a levegőre, akkor pár perc alatt nagyjából normalizálódik a helyzet. Akkor is így kipirosodik, amikor kötött, vagy ilyen műszálas, rosszabb minőségű pulcsikban vagyok. Tudom, erre lehet mondani, hogy ne hordjak ilyeneket, csak hát sajnos annyira nem telik jelenleg csúcsminőségre... van valami olyan krém, szérum, akármi, amivel ezt a kipirosodást meg lehet előzni? Van más is, aki hasonlóval küzd?

2022. okt. 27. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem sérült a barriered, és azért reagál ilyen érzékenyen.

Mit használsz most az arcodra?

Kerüld a szárító alkoholokat, a szulfátokat és az illatanyagokat (a természetes illóolajokat is!).

Cica krémek nagyon jól nyugtatják a bőrt, a ceramidos hidratálók pedig segítenek helyreállítani a barriered. Persze látatlanban csak tippelek, lehet hogy más all a háttérben (rosacea, excema stb).

2022. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a válaszod. Semmi különöset nem használok és soha nem is használtam, pont emiatt hogy nem szeretném irritációnak kitenni a bőröm. CeraVe lemosót, hidratálót, meg reggelente garnier fényvédőt használok. Cicaplastot próbáltam már, utólag tényleg lenyugtatta a bőrt, de én igazából megelőzni szeretném valahogy a problémát. :-/
2022. okt. 30. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!