Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A bőr-és hajápolási rutinnak...

A bőr-és hajápolási rutinnak tényleg ilyen bonyolultnak kéne lennie?

Figyelt kérdés
Nálam ez annyiból áll, hogy átsikálom magam a dm-es szappannal, felkenem a hajamra a sampont (2x), utána átkenem az egész testemet niveával, és kész. Ilyenkor télen kézkrémet használok még. És se a bőrömmel se a hajammal nincs bajom, mindegyik puha és (szerintem) egészséges. De mégis ahogy nézem a youtuberek videóit, akiket követek, ők felsorolnak vagy 10 terméket reggeli bőrápolási rutinhoz, meg 10-et estihez... Meg ilyen hajpakolás, olyan balzsam, ilyen spray, olyan olaj... Most én élek hazugságban, és tényleg ez a normális?

2022. dec. 26. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek jön be ugyanaz. Szerencsés vagy.
2022. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Ők pénzt kapnak a termékpromócióért. Én is felsorolnék 30 márkát, ha mindegyik után pénzt kapnék…a valóságban senki nem költ százezreket havonta arckrémekre és senki nem tölt napi 2 órát sem ezzel. Csak ha nem dolgoznak és nagyon unatkoznak otthon.
2022. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a másik véglet, nem sok ember használ annyi féle terméket, nyilván ne ebből indulj ki, nem ez a normális. Nem kell bonyolult és fél órás rutin, de sokaknak azért annál többre van szüksége, mint neked, ha szeretne szép bőrt és hajat. Nekem pl. hosszú a hajam és szárazabb a vége, ha nem használnék rá balzsamot és hajvégápolót, akkor úgy nézne ki, mint a szénakazal és ki se tudnám fésülni rendesen. Arról nem is beszélve, hogy tapintásra se lenne jó és biztos hamarabb töredezne, ha nem ápolnám. Ez számomra nem nagy dolog, kb. heti plusz 5 perc, de hatalmas a különbség és abszolút megéri. Ha neked erre nincs szükséged, akkor nem kell csinálni, nincs olyan, hogy melyik a normális. Bőrápolásnál ugyanez. Ha neked elég az, amit te csinálsz és nem is szeretnél vele többet foglalkozni, akkor ne tedd. Ha más meg élvezi, hogy neki 10 lépéses rutinja van és elégedett az eredménnyel, akkor ő meg miért ne csinálhatná úgy. Ez teljesen egyedi dolog, mindenki eldöntheti magának, hogy ő hogyan szeretné.
2022. dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem, de az sem normális, ha 10 -fféle dolgot használ egyszerre egy területre..
2022. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
A hajápolás nálam annyi, hogy 2-3 naponta végighúzom a borotvát a fejemen, és kész. Így a legjobb.
2022. dec. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Arcbornek nem is tesz jót ha túl sokszor mossak és éjszakára nem szabad krémezni
2022. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Ők pénzt kapnak azért, hogy reklámozzák a termékeket. Ez a munkájuk, szerződést kötöttek rá.
2022. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más válik be. Én figyelek a bőrápolásra, de egyszerre max 2-3 terméket kenek az arcomra, lusta vagyok pl egy koreai rutinhoz, és őszintén szólva nem is vagyok meggyőződve róla, hogy az jó. Viszont valamit muszáj kennem, mert zuhanyzás után iszonyat száraz az arcom. Lehet, hogy egy zsírosabb bőrű meg tudja csinálni, hogy semmit nem ken rá estére, nekem már gyerekként száraz bőröm volt, kín ha nem hidratálom. Cserébe az arctisztítást elbliccelhetem, este lemosom egy zselés lemosóval és annyi, így sincsenek mitesszereim sem pattanásaim.

Az alapján, hogy az arcod Niveával kened (már ha az egész tested alatt az arcodat is érted), neked is szárazabb bőröd lehet, mert egy átlag arcbőr azt a vastag kenőcsöt nem szívja be, vagy úgy kipattogzik tőle, hogy ahhoz képest a pöttyös labda semmi. Ez annyiból szerencsés, hogy fiatalon csak hidratálni kell és szép, nem érzékeny, nem pattanásos. Cserébe korábban elkezd ráncosodni. Ezen tudnak segíteni a szérumok, krémek, hogy ez minél később következzen be. És persze a fényvédő. Az nem kétséges hanem tudományos tény, hogy a fényvedő megfelelő használatával nagyon kitolható a ráncok megjelenése.

A hajjal nagy csodák szerintem sincsenek, használok pakolást meg olajat, picit fényesebb így, de ha nem használnék sem történne semmi. Az alapból egy "halott" dolog, nem úgy, mint a bőr.

Szerintem az átlag azért ma már annál amit te leírtál, jobban odafigyel magára, nem olyan nagy cucc azért egy balzsamot vagy egy nem petróleumból készült arckrémet beszerezni. De ha te nem igényled, akkor csináld ahogy jól esik.

2022. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem az a lényeg hogy sok lépésből álljon, hanem hogy amiket használsz tényleg hatékonyak legyenek és jól használd. Igazából ez is a tudatos haj/bőr ápolás lényege. Illetve persze az, hogy megtaláld a neked megfelelő termékeket.


Sőt túl lehet terhelni egy egy területet, ha túl sok mindent használsz. Egyébként pont egy magyar influencernél volt, aki sok dolgot használt mindig a hajára, hogy jelezte neki a fodrász hogy túl hidratáltad a hajad és hagyd fellélegezni.



Amúgy nekem pl az arc rutinom 2 lépéses, és a hajmosásom is 2.

2022. dec. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%
Fodrász mond akkora baromságot, hogy a haj lélegzik?
2022. dec. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!