Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ebből milyen arcápolási...

Ebből milyen arcápolási rutint tudnék összerakni?

Figyelt kérdés

Most vettem meg ezeket a termékeket, de nem tudom hogyan használjam.


Cereve. Mindenféle van jellenleg, mert kaptam mintákat de vettem a száraz bőrre való nagyobb kiszerelést.


Ordinary hyaluronic acid 2% + b5 szérum.


[link]


Glow recipe watermelon glow PHA + BHA pore- tight toner.


[link]



Illetve van micellás vizen. Abból a Niveas rozsaszín kupakos.


Milyen sorrendben kell használlni? Illetve mikor kell fényvédőt használni? (Nekem nincs)



2023. ápr. 17. 22:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Az összetevőket mi alapján választottad? Miért kell a bőrödnek hialuronsav és B5 vitamin?


Biztos nem használnék nem kifejezetten arcra való krémet, és nem hanyagolnám a fényvédőt sem. Smink előtt én csak szérumokat és a fényvédőmet használom, a hidratáló nekem csak egy felesleges réteg.

2023. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

#11

Hogy érted, hogy miért? A hialuronsav pl jó a bőrnek stb.

A b5 vitamin meg alapból jó minden sejtnek.

De nem értem ez miért lenne baj, hogy vannak benne ilyenek?

2023. ápr. 18. 20:10
 13/29 anonim ***** válasza:

Nyilván minden jó a bőrnek, amit bőrápolási termékekbe tesznek 😁, de gondoltam, van konkrét problémád, amire a hialuronsavat találtad megoldásnak.


Nem baj egyáltalán, csak ha találomra vettél dolgokat, lehet, hogy lennének ehelyett olyan szérumok, vagy olyan állagok, amik a te bőrödnek sokkal jobban tetszenének.


Ez a Glow tonik is ott van mindenhol, de tipikusan az a cucc, amit lehet olcsóbban és jobban pótolni. Ha használnám, utána teljesen felesleges lenne egy hialuronsavas szérum.

2023. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

#13

Jaa értem. Nem igazából nincsen különösebb oka.


De akkor szerinted még mit kellene beletenni a rutinomba azokon kivül amit leírtam?

2023. ápr. 18. 21:08
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mi a probléma a bőröddel és mit szeretnél elérni.


Ha most leírom neked a saját rutinom, nem leszel előrébb, mert rám van kialakítva. Az én bőröm vízhiányos, enyhén zsíros, tágak a pórusaim. A pórusaim nem érdekelnek, az én célom mindig a harmatos bőr volt. Nagyon sokat hámlasztok, radírozok, mert nagyon vastag a bőröm, és főleg antioxidánsokat használok. Zizim, hogy nem bírom elviselni a gél állagú cuccokat a fejemen, úgyhogy azokat kerülöm. Semmilyen kemikáliára nem vagyok allergiás vagy érzékeny, egyedül a 100%-os "natúrbioorganikus" aloe verára. Hialuronsavat nagyon sokat próbáltam (a vízhiány miatt), legolcsóbbtól a számomra legdrágábbig, de soha nem adott semmi pluszt, ami miatt újravettem volna. SPF-et télen-nyáron hordok, anélkül az ablakon sem nézek ki.


Ezt neked is végig kell gondolnod. A semmire nem lehet jó tanácsot adni, csak egy csomó pénzt kidobsz az ablakon.

2023. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Hát nekem enyhén piros szokott például lenne az arcom illetve előfordulnak pattanások és miteszerek is. Illetve száraz bőröm az arcom.
2023. ápr. 19. 05:57
 17/29 A kérdező kommentje:

Na akkor ez így végülis akár jó rutin is lehet nem?

Ugye megmosom az arcom vizzel.

A toner amit linkeltem

Az a szérum amit linkeltem

A cerave száraz bőrre való hidratáló krémje

Aztán fényvédő


Ha ezek a termékek beválnak a bőrömnek akkor igazából ez így jó,nem?

2023. ápr. 19. 06:05
 18/29 anonim ***** válasza:

Lehet nem voltam elég érthető, ezért nekifutok még egyszer. Tehát amíg nincs egy biztos alaprutinod, addig felesleges más termékeket használni. Ha az alaprutin (lemosó, hidratáló, fényvédő) már egy hónapja jól működik a bőrödön, akkor EGYESÉVEL vezess be kiegészítő termékeket, ha szükségesek. A bevezetés nem azt jelenti, hogy egyszer csak elkezded használni, először allergiateszt majd a fokozatos bevezetés. Előbb szerezz be egy fényvédőt és a szérumot és tonert majd csak utána kezdd el használni, de egyesével. Ha mindent egyszerre kensz fel az arcodra és valamit nem fog bírni a bőröd honnan fogod tudni melyik termék az? És arra sem árt odafigyelni, hogy mit mivel lehet és nem lehet használni. A bőrápolás nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik, tudni kell mit, hogy és MIÉRT kell használni. Sajnos sok skincare-es ezzel egyáltalán nincs tisztában és nem is hangoztatja.


13-as, nem írtál jókat. Egyáltalán nem jó minden összetevő a bőrnek, ami a kozmetikumokban van, lásd alkohol és parfüm, az egyéni allergiáról már nem is beszélve. De, sajnos baj, ha valaki találomra vesz dolgokat, is könnyebb ártani a bőrnek, mint segíteni rajta. Valamint a toner és a hialuron szérum két teljesen külön dolog, egyik sem helyettesíti a másikat, más a funkciójuk.

2023. ápr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Igen, értem.

Akkor ugye ha megjönnek, feltehetően a szérum előbb jön meg akkor azt kipróbálom a ceravevel és a fényvédő stb.

És ha ez 1 hónapog jó elkezdhetem használni a rózsaszint tonert is?

2023. ápr. 19. 08:05
 20/29 anonim ***** válasza:

Na lássuk harmadjára is. Először az ALAPRUTINOD legyen meg (vagyis lemosó, hidratáló, fényvédő), használd egy hónapig gond nélkül, és csak UTÁNA kezdd el használni a másik két terméket, de azokat is csak EGYESÉVEL, legalább 3 hét különbséggel allergiateszttel és bevezetéssel. Tudod mi az a termékbevezetés?


Messze nem olyan biztos, hogy ez a Cerave lesz a neked való hidratáló. Ha ebből nincs olyan, ami a bőrtípusodnak és az egyéni preferenciáidnak megfelel, addig sajnos próbálkozni kell. Attól, hogy valamit bőrgyógyász ajánl, még nem jelent semmit.

2023. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!